بهترین کتاب هایی که باید در سال ۲۰۲۱ بخوانید (تاکنون)

2,428

این کتاب­‌ها را به لیست کتاب‌­هایی که قرار است در سال جدید بخوانید، اضافه کنید. با بهترین کتاب های ۲۰۲۱ آشنا شوید.

بسیاری از ما نسبت به هر دوره دیگری در حال سپری کردن زمان بیشتری در خانه هستیم. و این به معنای آن است که ما وقت بیشتری برای سر زدن به لیست کتاب­‌هایی که می‌­خواستیم بخوانیم و در مطالعه آن‌ها غرق شویم، داریم. لیست کتاب‌­هایی که در زیر آورده‌­ایم  چه برای کسانی که از قبل قصد داشتند امسال بیشتر از سال قبل مطالعه کنند و چه افرادی که به دنبال راه فراری برای وضعیت کنونی می­‌گردند، مناسب است.

کتاب بعدی که شما می­‌خواهید بخوانید چیست؟

امسال، ما منتظر انتشار کتاب­‌های هیجان‌انگیز جدید برخی از نویسندگان مورد علاقه­­ خود و همچنین انتشار اولین کتاب­‌های فوق‌­العاده گروه متنوعی از تازه کاران در ژانرهای مختلف هستیم.

امسال تاکنون بسیاری از کتاب‌­هایی که ما انتخاب کرده‌­ایم، انتقادات زیادی را در مورد جامعه امروز ما ارائه داده‌اند. داستان­‌هایی خیالی که ساختار و سیستم دنیای ما را غیر از چیزی که در حال حاضر است را به تصویر می‌­کشد. نگاهی به پویایی مسائل پیچیده خانوادگی، داستان‌­های هوس‌رانه عاشقانه که باعث میخکوب شدن و شوکه شدن ما می­‌شود، رمان‌­های تاریخی که به گذشته سفر می­‌کند و رمان‌های وحشتناکی که خواب را از ما می‌گیرد.

به یاد داشته باشید که گرچه برخی از این کتاب‌­ها هنوز منتشر نشده و در کتاب‌فروشی­‌ها نیستند اما شما باید به فکر پیش سفارش آن باشید. شما اگر کتابی را قبل از به بازار آمدن آن سفارش دهید علاوه بر امتیازاتی که می‌­گیرید، از نویسندگان آن هم حمایت خواهید کرد. همچنین اگر فکر می­‌کنید که ما کتابی را در این لیست از قلم انداخته‌ایم ما را در قسمت نظرات از آن مطلع کنید.

با ۲۰ کتاب پرفروش جهان آشنا شوید.

۱. کتاب رمان The Push (هُل)

طرفداران رمان‌­های جنایی روان‌شناسی، این رمان را رمانی راجع به رابطه بین مادرها و دخترها  توصیف می‌­کنند. قبل از آن‌که دختر “بلیت” به دنیا بیاید، او می‌­خواهد رابطه‌ای که خود هیچ‌وقت با مادرش نداشته است را دخترش با او داشته باشد. اما وقتی “ویولت” از راه می‌­رسد، او متوجه می‌­شود که دختر کوچکش مشکلی دارد. حوادث دلخراشی که در پی آن رخ می­‌دهد باعث می­‌شود که ما سلامت عقلی او و داستانی که او دارد برای ما تعریف می‌­کند را زیر سوال ببریم.

1. کتاب رمان The Push (هُل)

۲. کتاب رمان  A Crooked Tree (درخت کج)

یک شب سرنوشت ساز؛ مادر مجرد و بد اخلاق “لیبی” ۱۵ ساله و خواهرش “الن” ۱۲ ساله بعد از جر و بحثی که بین‌شان صورت گرفت، “الن” را مجبور می‌­کند تا از ماشین بیرون رود و تمام مسیر منتهی به خانه را پیاده برود. آن‌چه در ادامه پیش می‌­آید نه تنها معصومیت دخترک را از بین می­‌برد بلکه زنجیره‌ای از حوادث را به وجود می­‌آورد که تاریکی و شوم بودن شهر خلوت و آرام‌شان را فاش می‌­کند. این رمان بر این نکته که یک لحظه چقدر می­‌تواند همه چیز را عوض کند، تاکید می‌­کند.

2. کتاب رمان  A Crooked Tree (درخت کج)

۳. کتاب Let Me Tell You What I Mean (بذار بهت بگم منظورم چیه)

“جان دیدیون” و آثار نافذش که بیشتر از اوایل حرفه او استخراج شده است نیاز به معرفی ندارند. موضوعات کتاب شامل “مارتا استوارت”، “یک جلسه­‌ی گمنام قماربازها”، خود نگارش نویسنده و شک و شهبه‌هایی که راجع به آن­ها دارد، می‌­شود. نه تنها طرفداران “دیدیون” بلکه هر شخص دیگری نباید خواندن این کتاب را از دست بدهد.

3. کتاب Let Me Tell You What I Mean (بذار بهت بگم منظورم چیه)

۴. کتاب رمان The Wife Upstairs (همسر طبقه بالا)

این کتاب ممکن است در این وضعیت چرخشی فمینیستی یادآور یک داستان عاشقانه کلاسیک باشد.

“جین” که در حال حاضر یک سگ گرداننده‌­ی ورشکسته است، “ادی روچستر” ثروتمند را زیر نظر دارد. “ادی” هم مانند “جین” گذشته ناخوشایندی داشته است. این کتاب را بخوانید تا دریابید که آیا آن­ها می­‌توانند از گذشته و رازهایشان خلاص شوند یا این‌که سرگذشت آنها محکوم به شکست است.

4. کتاب رمان The Wife Upstairs (همسر طبقه بالا)

۵. کتاب رمان Summerwater (آب تابستان)

در این رمان آرام و ناامید کننده، هاله‌ای ناخوشایند از ترس و وحشت در کلبه‌های منطقه‌ای روستایی در اسکاتلند رخ می­‌دهد که از خدمات ارتباطی تلفن محروم هستند. خانواده‌ها روزهای خود را با تماشای حرکات یکدیگر از پشت پرده خانه‌هایشان سپری می­‌کنند. و شاید کمی بیش از حد درباره همدیگر می­‌دانند. این رمان شما را آرام آرام درگیر کرده و در آخر شما را متحیر خواهد کرد.

5. کتاب رمان Summerwater (آب تابستان)

۶. کتاب رمان How the One-Armed Sister Sweeps Her House
(چگونه خواهر یک دست، خانه اش را آب و جارو می­کند)

این رمان در “باربادوس” اتفاق می‌افتد. و روش­‌هایی که حتی متفاوت‌ترین زندگی‌­ها به هم می‌پیوندند را نشان می‌­دهد. این رمان راجع‌به موضوعات ثروت، طبقات اجتماعی، عشق، جنایت و بهم‌­خوردگی عاطفی که یک منطقه آرام و ساکت و مردمش را آشفته می‌­کند می‌­پردازد.

6. کتاب رمان How the One-Armed Sister Sweeps Her House (چگونه خواهر یک دست، خانه اش را آب و جارو می­کند)

۷. کتاب Life Among the Terranauts (زندگی در میان زمینی­ ها)

در مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه و فراگیر، ما با شخصیت‌هایی که در یک واقعیت خیالی زندگی می­‌کنند و شخصیت‌های دیگری که به‌طور عمیقی به دنبال کاوش تجربیات انسانی هستند، که ممکن است از زندگی خود ما منعکس شده باشد، روبرو می‌­شویم . شما چه طرفدار ژانر علمی تخیلی باشید و چه طرفدار ژانر واقع گرایانه و چه از گریز از دنیای واقعی لذت می­‌برید، عاشق این رمان خواهید شد.

7. کتاب Life Among the Terranauts (زندگی در میان زمینی­ ها)

۸. کتاب رمان The Removed (برداشته شده)

خانواده “اکوتا” بعد از از دست دادن پسر خانواده “رِی رِی” در یک تیراندازی پلیس هرگز مثل سابق نشد. مادر خانواده با عود کردن بیماری زوال عقل همسرش “ادگار” دست وپنجه نرم می­‌کند درحالی‌­که دختر آن­ها “سونجا” زندگی منزوی و تنهایی دارد و برادرش “ادگار” (هم نام پدرش) درگیر اعتیاد به مواد مخدر است. با نزدیک شدن به سالگرد درگذشت “ری ری”، یک پسر را به فرزند خواندگی قبول می‌­کنند که شاید ورود او چیزی است که خانواده به آن نیاز دارد.

8. کتاب رمان The Removed (برداشته شده)

۹. کتاب رمان Girl A (دختر A)

“لکس” پس از گذراندن یک کودکی سخت و آزاردهنده، تمام تلاش خود را به کار می‌­گیرد تا همه چیز را فراموش کرده و پشت سر بگذارد. چندی بعد مادرش در زندان از دنیا می‌­رود و خانه خانوادگی‌شان را به او و خواهر برادرانش واگذار می‌­کند. زنی که قبلا او را با نام دختر A می‌­شناختند، باید با تنها افرادی که می­‌دانند واقعا چه بر سر آن بچه‌ها آمده است، ارتباط برقرار کند. این داستان بی­‌نظیر درباره پویایی خانواده و ماهیت روانشناسی انسان، شما را در طول مدت خواندن مجذوب خواهد کرد.

9. کتاب رمان Girl A (دختر A)

۱۰. کتاب رمان The Kindest Lie (مهربانانه ترین دروغ)

هنگامیکه “روث” در نوجوانی باردار می‌­شود، او پسرش را به فرزند خواندگی می­‌سپارد و امیدوار است که خود و پسرش هر دو، در مسیری خوب به سمت چیز­های بهتری باشند. اما او عمیقا هرگز پسرش را فراموش نمی‌­کند. بنابراین وقتی شوهرش می­‌خواهد یک خانواده تشکیل دهد، او برمی­‌گردد تا ببیند چه بر سر پسرش آمده است. اتفاقاتی که در پی آن رخ می‌­دهد داستانی دلخراش درباره خانواده، نژادپرستی، فقر و عشق است.

10. کتاب رمان The Kindest Lie (مهربانانه ترین دروغ)

۱۱. کتاب رمان My Year Abroad (سال من در خارج)

این رمان، ما را در سرتاسر جهان می‌­چرخاند. “تیلر”، یک دانشجوی معمولی، همراه “پونگ”، یک تاجر بین‌المللی، می­‌شود که او را به یک سفر طولانی می‌­برد.

ماجراها و زندگی که “تیلر” پس از آن با “وال”  آشنا می‌­شود ما را مشغول داستان می‌­کند. “وال” مادری تنهاست، که در حال حاضر تحت محافظت به­ دلیل شاهد بودنش بر یک قضیه جنایی قرار دارد. “تیلر” سعی در فهمیدن جریان کل این قضایا دارد و داستانی گاه تاریک و سرد و گاه طنز آمیز و زیرکانه برای ما به ارمغان می‌­آورد.

11. کتاب رمان My Year Abroad (سال من در خارج)

شما چه کتاب هایی را به این لیست اضافه می کنید؟

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − دو =