فروش وانت کارا دوکابین محصول بهمن موتور در بورس

101

بر اساس اخباری که از بورس کالا رسیده است، تعداد ۵۰۰ دستگاه وانت کارا دوکابین محصول بهمن موتور در روز سه شنبه ۲۰ دی عرضه خواهد شد. افزایش تعداد عرضه این خودرو نسبت به عرضه قبلی، نشان از محبوبیت و تقاضای بالای وانت کارا از سوی خریداران دارد.

وانت کارا سال‌هاست که در خیابان‌های شهرهای کشور دیده می‌شود زیر محصولی باکیفیت و مطمئن محسوب می‌شود. با توجه به جذابیت بالای این خودرو برای خریداران، تصمیم گرفتیم در این بررسی به مشخصات فنی و ظاهری وانت کارا دوکابین و نحوه فروش خودرو در بورس کالا بپردازیم.

مشخصات فنی وانت کارا دوکابین

فروش وانت کارا دوکابین محصول بهمن موتور در بورس

قدرت خودرو وانت کارا دوکابین از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ به حجم ۲ لیتر حاصل می‌شود که نیرویی برابر با ۱۱۱ بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه را ارائه می‌دهد. بیشینه گشتاور این ماشین نیز معادل ۱۷۱ نیوتن‌متر در بازه ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ است. وظیفه انتقال قدرت به محور چرخ‌های عقب خودرو از طریق گیربکس ۵ سرعته دستی به همراه کلاچ تک صفحه‌ای با فنر دیافراگمی انجام می‌شود.

شاسی این خودرو از نوع نردبانی است و به صورت مستقل عمل می‌کند. به صورتی که بدنه خودرو به صورت جداگانه روی شاسی قرار گرفته است. این خودرو دارای سیستم ترمز دیسکی در جلو و کاسه‌ای در عقب است. وانت کارا دوکابین همچنین از فرمان هیدرولیک، سیستم تعلیق جناغی فنر لول جلو و سیستم تعلیق عقب فنر تخت بهره می‌برد. ظرفیت حمل در مدل دو کابین برابر با ۶۰۰ کیلوگرم است.

بر اساس اطلاعات شرکت بهمن موتور، مصرف سوخت وانت کارا دوکابین در سیکل ترکیبی در حدود ۹ لیتر محاسبه شده است. این مقدار مصرف سوخت در قیاس با سایر وانت‌های هم‌رده این خودرو، نسبتاً پایین است. همچنین استاندارد آلایندگی موتور این وانت بار به یورو ۵ ارتقا یافته است. فروش خودرو کارا دوکابین به دلیل مشخصات فنی خوب بالاست و هنوز هم بعد از ۴۰ سال تقاضای زیادی برایش وجود دارد.

طراحی ظاهری وانت کارا دوکابین

مشخصات فنی وانت کارا دوکابین

طراحی بیرونی وانت کارا دوکابین حرف زیادی برای گفتن ندارد زیرا طراحی آن برای ۴۰ سال پیش است. اما اگر بخواهیم این وانت نسبت به خودروهای هم عصرش مقایسه کنیم، طراحی قابل قبولی دارد. مهم‌ترین ویژگی ظاهری این خودرو، وجود خطوط تیز، مستقیم و بدون انحنا در جلو و عقب است.

همین سبک طراحی به وانت کارا ظاهری مستحکم و خشن داده است، به طوری که این احساس ایجاد می‌شود که این خودرو توانایی بالایی در حمل بارهای سنگین و عبور از مسیرهای خاکی یا روستایی دارد.

از مشخصات ظاهری وانت کارا دوکابین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سپر فلزی
 • چراغ‌های چهارگوش
 • جلو پنجره مستطیلی
 • بدنه جعبه‌ای مانند
 • طراحی عقب ساده

اگر هم سری به داخل کابین بزنیم، باز هم طراحی خاص یا ویژگی منحصر به فردی به چشم نمی‌خورد. داشبورد خودرو به شدت ساده است و هیچ عنصر زیبایی در آن مشاهده نمی‌شود. ظاهر خشک داخل کابین کاملاً تداعی کننده ظاهر مستحکم خودروست.

از نظر کیفیت داشبورد و تجهیزات کابین نیز نمی‌توان امتیاز بالایی به وانت کارا داد. اما از ویژگی‌های کابین می‌توان به ترمزهای (ABS) و (EBD)، تهویه مطبوع، کیسه هوا برای سرنشین و راننده و سیستم رادیو پخش با پورت (USB) اشاره کرد.

طرح فروش وانت کارا دوکابین در بورس کالا

گروه صنعتی بهمن موتور در تاریخ سه شنبه ۲۰ دی ماه، حدود ۵۰۰ دستگاه وانت کارا دوکابین را در بورس کالا عرضه کرد. بر اساس اطلاعات مربوط به بازار فیزیکی بورس کالای ایران، این خودرو به قیمت ۳۰۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. تحویل همه خودروها در تاریخ ۱۴ اسفند خواهد بود.

از ویژگی قابل توجه در فروش وانت کار در بورس کالا می‌توان به درصد پایین پیش پرداخت اشاره کرد. درصد پیش پرداخت سفارش این خودرو تنها ۱۰ درصد است. علاوه بر قیمت پایه کارخانه، هزینه‌های دیگری نیز به قیمت فروش خودرو بهمن موتور اضافه می‌شوند که عبارتند از:

 • هزینه ۹ درصد ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش
 • هزینه مالیات و عوارض شماره گذاری ۴ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان
 • هزینه هوشمند سازی کارت خودرو ۴۳ هزار ۴۰۰ تومان
 • هزینه خدمات پست ۵۰ هزار تومان
 • هزینه تولید پلاک و شماره گذاری ۲۸۰ هزار تومان
 • هزینه بیمه شخص ثالث ۳.۶۲۶.۵۲۸ تومان

فروش وانت کارا بر اساس کد ملی افراد حقیقی است، بدین معنا که هر کد ملی مجاز به ثبت سفارش تنها یک دستگاه وانت کارا دوکابین است. همچنین صدور سند و شماره گذاری خودرو فقط به اسم شخص خریدار خواهد بود. خریداران باید برای خرید خودرو از بورس کالا به سایت bahman.iranecar.com مراجعه کنند. سپس برای تحویل خودرو، خریداران باید از میان لیست عاملیت‌های مجاز نسبت به انتخاب عاملیت مورد نظر خود جهت اقدام کنند.

۱۰۰%
 • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هفت =