کرولتی فری چیست؟ آشنایی با برندهای آرایشی که تست حیوانی ندارند

290

زمانی که مطلع شوید برای ساخت لوازم آرایشی که هر روز استفاده می‌نمایید چندین حیوان کشته یا دچار آسیب شده‌اند چه حس و حالی به شما دست خواهد داد؟ قطعا پس از اطلاع از این موضوع شما نیز تمایل خود به استفاده از هرگونه لوازم آرایشی را از دست می‌دهید؛ اما نگران این موضوع نباشید چرا که امروزه برخی شرکت‌های آرایشی و بهداشتی با ساخت محصولات وگان و کرولتی فری این مشکل را برای ما حل نموده‌اند. اگر با این دسته محصولات و برندهایی که تست حیوانی در لوازم آرایشی ندارند آشنایی کامل ندارید در این مقاله با ما همراه باشید تا از این پس با خیال راحت به تهیه و استفاده از لوازم آرایشی که تست حیوانی ندارند بپردازیم…

منظور از تست حیوانی در محصولات آرایشی چیست؟

متاسفانه مدت‌هاست که در صنعت ساخت لوازم آرایشی و زیبایی از حیوانات مختلف برای تست سلامت، کیفیت و کارایی این محصولات استفاده شده است و این‌گونه سلامتی و جان حیوانات ابزاری برای زیبایی انسان‌ها گشته است. این آزمایشات شامل تست‌های سنجش میزان سمی یا آلرژیک بودن، سوزش و حساسیت چشم و پوست، تاثیر در ایجاد سرطان و این قبیل موارد می‌باشد. استفاده از چربی بدن حیوانات برای ساخت محصولات آبرسان پوست، شکار حشرات و استفاده از رنگدانه‌های قرمز بدنشان برای ساخت رژ لب‌‌ها و محصولات رنگی، اجبار برخی جانوران مانند: موش‌ها و خرگوش‌ها در استنشاق یا خوردن برخی مواد آرایشی و یا تست محصولات روی جانوران باردار و بررسی بیماری‌های حاصل از آن روی جانور مادر یا جنین آن مثال‌هایی از این قبیل تست‌ها بوده که تمامی آن‌ها کم‌وبیش منجر به آسیب‌های جسمی، درد، خونریزی، نابینایی و در نهایت مرگ جانور خواهد شد.

کرولتی فری به چه معناست؟

همان‌طور که می‌دانید اکثر محصولات آرایشی برای خانم‌ها ساخته و آماده می‌شوند و قطعا روح لطیف زنانه با این حجم از خشونت علیه حیوانات که ذکر شد موافق نخواهد بود. به همین منظور حامیان حقوق حیوانات به فکر ساخت برندهای آرایشی که تست حیوانی نیاز ندارند افتاده‌ و دست به کار ساخت محصولاتی با برچسب کرولتی فری شده‌اند. هرکدام از محصولاتی که در تهیه و تست‌های آزمایشی خود به هیچ جانوری آسیب نرسیده باشد و برای آزمایش و تست محصولات از روش‌هایی به جز تست حیوانی استفاده شده باشد به عنوان کرولتی فری نامگذاری می‌شوند. این محصولات نخستین بار با شعار “زیبایی بدون ظلم” به وجود آمدند و امروزه با لوگوی خرگوش شناخته شده هستند و طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارند.

محصولات آرایشی وگان (vegan) چیست؟

بسیار دیده‌ایم که برخی از افراد حامی حقوق حیوانات نوع غذای خود را تغییر داده و به گیاهخواری روی آورده‌اند؛ این موضوع در استفاده از لوازم آرایش نیز وارد گشته و امروزه محصولاتی تولید می‌شوند که در آن‌ها از هیچ نوع فرآورده جانوری استفاده نشده و کاملا گیاهی هستند. پیدا کردن محصولات وگان اصل نیاز به کمی پرس‌وجو دارد چرا که تعداد آن‌ها کم نیست . در ادامه برخی از مهم‌ترین آن‌ها را معرفی می‌نماییم:

  • لوازم آرایش برند Cover FX

این برند از لوازم آرایش را می‌توان با خیال راحت از گیاهی بودنشان استفاده نمود چرا که در ساختار خود هیچ‌گونه مواد جانوری یا تست‌های نامبرده حیوانی را ندارد. شعار این برند آن است زیبایی علاوه بر مراقب از خودمان، مراقبت از دنیای اطرافمان نیز می‌باشد.

از مزیت‌های بزرگ این برند، کار کردن با تولیدکنندگان مشخصی است که تهیه محصولات آرایشی استاندارد برای آن‌ها اهمیت ویژه‌ای داشته و محصول نهایی خوبی را عرضه می‌نمایند.

  • برند لوازم آرایش E.L.F

این برند لوازم آرایش از برندهای بدون تست حیوانی با قیمت مناسب بوده که در اکثر داروخانه‌ها نیز یافت می شوند. شعار این برند ” زیبایی بدون احساس گناه” بوده و در ترکیبات خود به جای استفاده از محصولات جانوری از موادی به عنوان مواد پاک استفاده می‌نماید.

 

  • برند لوازم آرایش کاملا وگان COVERGIRL

برند COVERGIRL را شاید بتوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات کرولتی فری دانست که در سایه آن این برند در سال ۲۰۱۸ به عنوان بزرگ‌ترین برند لوازم آرایشی معرفی شده و مجوز Leaping Bunny را نیز دریافت نمود؛ به همین دلیل این برند دارای محصولات گران قیمتی می‌باشد که در برابر کیفیت بسیار بالای آن‌ها قطعا ارزش خرید را خواهند داشت.

  • لوازم آرایش وگان KVD

این برند لوازم آرایش به گیاهی بودن ترکیبات خود، عشق به حیوانات و تولید محصولات آرایشی بدون ظلم در حق آن‌ها اهمیت ویژه‌ای می‌دهد که ساخت محصولات ۱۰۰ درصد گیاهی گواه این موضوع می‌باشد.

  • برند لوازم آرایش Arches & Halos

این برند که به صورت مشترک میان دو برند Halos و Arches شکل گرفته است اعتقاد به تولید محصولات اخلاقی بدون تست حیوانی داشته و به دلیل کیفیت بالای محصولات خود دارای گواهینامه Leaping Bunny  می‌باشد. شعار این برند دلسوزی، مهربانی و احترام نسبت به همه موجودات ساکن سیاره خود است.

  • لوازم آرایش بدون تست حیوانی ILIA

برند ILIA از دسته لوازم آرایش وگانی است که در کنار کیفیت بالای آرایشی بودن خود، مراقب خوبی برای پوست شما نیز می‌باشد. این برند را نمی‌توان به صورت ۱۰۰ درصد وگان در نظر گرفت چرا که در تهیه برخی از محصولات خود از موم زنبورها استفاده می‌نماید اما این موم‌ها هیچ آسیبی برای زنبورها به دنبال ندارد.

  • برند آرایشی وگان Mented

تلاش این برند لوازم آرایش در کار کردن با اکثر برندهای لوازم آرایشی بوده تا از وگان بودن مواد تشکیل دهنده آن‌ها مطمئن شود.

همچنین علاوه بر وگان بودن، این برند متعلق به سیاه‌پوستان هم بوده و محصولاتی که با هر رنگ پوستی سازگار باشند را تولید می‌نماید.

سلامتی و زیبایی حق هر انسان در هر جای دنیاست؛ امید است که در این مقاله توانسته باشیم به خوبی گوشه‌ای از محصولات برند آرایشی بدون تست حیوانی را معرفی کنیم تا با انتخاب درست برند لوازم آرایش خود، حیوانات نیز از حق سلامتی و زندگیشان محروم نگردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.