ترند رنگ سال ۲۰۲۱ که همه جا خواهید دید

363

کارشناسان رنگ‌شناسی پیش­‌بینی می‌­کنند که رنگ­‌های آرام­‌بخش، به ما کمک می­‌کنند تا بعد از اتفاقات وحشتناک سال ۲۰۲۰، به آرامش برسیم و به وضعیت اولمان برگردیم.

به خوبی مشخص است که وضعیت عاطفی شما با محیط زندگی‌تان، ارتباطی ناگسستنی دارد، بنابراین جای تعجب نیست که بعد از سالی که در ۲۰۲۰ تجربه کردیم، هنگام ورود به سال ۲۰۲۱، همه میل به آرامش داشته باشند.

بر این اساس، طراحان و متخصصان رنگ، بازگشت به رنگ­‌های گرم و خنثی و همچنین در آغوش کشیدن رنگ‌­هایی چون خاکستری و بژ، و رنگ­‌های کم‌‌رنگ و ملیح مایل به سفید را پیش‌­بینی می‌­کنند.

در این‌جا تعداد کمی از پالت رنگ‌­هایی وجود دارند که مطمئنا در سال ۲۰۲۱، شاهد حضورشان در اطراف‌تان خواهید بود.

رنگ‌­های ملیح و خاموش

شارون گراوبارد، بنیان‌گذار و مدیر خلاق MintModa، که یک سرویس پیش‌­­بینی ترندها را مدیریت می‌کند؛ چنین معتقد است که طراحی خانه­‌های کنونی، بیش‌تر به‌راحتی پرداخته و کم‌تر به کامل بودن توجه دارد.

او می‌­گوید:

«ماندن در خانه، به ما این اجازه را می‌­دهد تا چگونگی تغییر نور در طول روز را ببینیم. رنگ‌­های نقاشی متغیر هستند و سایه­‌هایی مانند آبی مایل به خاکستری، که رنگ سال ۲۰۲۱ بنجامین مور است، می‌­توانند ملیح و خاموش به نظر برسند. من همچنین عاشق رنگ­‌های تراکوتای شسته شده از جمله خشت سفال‌گران بنجامین مور هستم که نور را جذب و بازتاب می‌­کند.»

رنگ‌­های خنثایی که با رنگ‌­های روشن جفت شده‌­اند

  • رنگ‌­های خنثایی که با رنگ‌­های روشن جفت شده‌­اند

لئاتریس آیزمن، مدیر مرکز اطلاعات و آموزش رنگ آیزمن، تصدیق می­‌کند که ترند به سمت استفاده از رنگ‌­های خنثی همراه با رنگ‌­های روشن، مانند رنگ‌­های سال ۲۰۲۱ پانتون، در کنار خاکستری بیش‌تر شده است.

او می­گوید:

«در چند فصل گذشته، بسیاری از مردم، از رنگ خاکستری در اتاق نشیمن استفاده کرده‌­اند. وقت آن رسیده است که برخی از نشانه­‌های تقویت‌­کننده روحیه را نشان دهند که در کنار رنگ‌­های ملیح، تضاد زیبایی نشان می‌­دهند.»

رنگ‌­های کلاسیک خنثی

  • رنگ‌­های کلاسیک خنثی

جان مونتویا، طراحی داخلی EL-Decor علاقه­‌مند به رنگ‌­های خنثای پرافتخاری نظیر مچستیک از فرووبال است. او همچنین از رنگ‌­های سبز شیک این برند، مانند سبز زنگاری و رنگ سبز شیره گیاهی، طرفداری می‌­کند.

  • رنگ­‌های خنثی برجسته

بلا مانچینی، طراح نیویورکی که اتاق­ نشیمن با رنگ‌­های خنثی را نسبت به رنگ­‌های سفید قدیمی و کلانچ برجسته فالووبال ترجیح می‌دهد، چنین می­‌گوید:

«اطمینان ندارم که این یک ترند باشد، اما من شخصا از مدت­‌ها پیش به سمت رنگ‌­های خنثی‌­تر پیش می‌­روم و احساس می­‌کنم مشتریانی هم با این تمایل وجود دارند.»

اخرائی کم‌­رنگ، یک رنگ خنثی جدید است

  • اخرائی کم‌­رنگ، یک رنگ خنثی جدید است

از رنگ‌­های خاکستری­ خنثی، معمولا به عنوان سایه‌­ای چند­جانبه استفاده می­‌شود، تا هر رنگی که با آن جفت شده است را متعادل کند. اوکرهای کم‌­رنگ مانند اوکرهایی که شروین ویلیام آن­ها را ملو نامیده است، رنگ­‌های سردی که زردی زیادی ندارند، مانند دیوارها در یکی از  نقاشی­‌های ورمیر، گزینه دیگری است که گراوبارد پیش‌­بینی می‌­کند در خانه‌­ها رایج شود.

«این رنگ‌­ها بدون این‌که مزاحمتی ایجاد کنند، شاد هستند و به حد کفایت خنثی هستند تا با مواد اطراف مانند بتن‌­­های ریخته شده یا رنگ کفپوش­‌های چوبی، هماهنگ شوند.»
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − سه =