نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی

82

آیا میدانستید که ماشین ظرفشویی شما هر ۶ ماه یکبار نیاز به نظافت دارد؟ آیا نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی خود را میدانید؟ در ادامه به شما مرحله به مرحله آموزش میدهیم که چگونه با سرکه و جوش شیرین ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید.

۶ مرحله برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی

۱-  تهیه مواد مورد نیاز برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی

 • آب گرم
 • سرکه سفید
 • جوش شیرین
 • خلال دندان
 • مسواک
 • پارچه میکروفایبر
 • دستکش

۲-  فیلتر، جا ظرفی و طبقه ها را خارج کنید

برای اینکه مطمئن شوید تمام قسمت های ماشین ظرفشویی تمیز میشود باید جاظرفی و طبقه های آن را بیرون بیاورید. در برخی ماشین ها قفسه ها به راحتی بیرون می آیند اما در بعضی از ماشین ها برای بیرون آوردن طبقه ها به ابزار خاصی نیاز دارید. آن ها را خارج کرده و در ترکیب آب گرم و سرکه قرار دهید و اجازه دهید برای ۳۰ دقیقه خیس بخورد.

۳- همه آلودگی ها را تمیز کنید

اکنون به راحتی میتوانید آلودگی ها را تمیز کنید. سپس تمام فضای داخل و دیواره ها را اسپری کنید. فیلتر و تمام قسمت های پنهان آن را چک کنید و اگر آلودگی وجود داشت آن را تمیز کنید. میتوانید برای تمیز کردن بعضی قسمت ها از مسواک و خلال دندان استفاده کنید.

۴- ماشین ظرفشویی را با آب داغ و سرکه روشن کنید

یک کاسه را با آب داغ و سرکه پر کرده و در ماشین قرار دهید سپس ماشین ظرفشویی را روشن کنید. سرکه تمام آلودگی های باقیمانده مانند تکه های غذا را پاک میکند.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی با سرکه

۵- ماشین ظرفشویی را با جوش شیرین روشن کنید

زمانی که شست و شوی اول با سرکه تمام شد یک فنجان جوش شیرین را در یک کاسه آب حل کرده و درون ماشین بگذارید. اکنون ماشین را روشن کنید. جوش شیرین ماشین ظرفشویی را بسیار تمیز و براق میکند.

۶- درب ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

از یک ماده ضدعفونی کننده مناسب با جنس در ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید. برای مثال اگر جنس در ماشین شما استیل است از پاک کننده های مخصوص استیل استفاده کنید. میتوانید خودتان یک ماده ضدعفونی کننده خانگی نیز تهیه کنید. مایع ظرفشویی، آب و سرکه سفید را با یکدیگر ترکیب کرده و یک مایع پاک کننده بسازید. پارچه میکروفایبر را آغشته به این مایع کرده و روی سطح در ماشین بکشید.

نکات نظافت ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی خود را تمیز نگه دارید

اکنون یاد گرفتید که چگونه ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید. این کار فواید زیادی دارد. علاوه بر این که ماشین ظرفشویی شما براق میشود. بهتر و قوی تر نیز کار میکند زیرا که فیلترها تمیز شده و باعث میشود آب با شدت بیشتری وارد شده و ظرف ها را میشوید. سعی کنید هر شش ماه یکبار داخل ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید. اگر ماشین شما گزینه شست و شوی خودش را نیز دارد بهتر است ماهی یکبار آن را فعال کنید تا ماشین شما تمیز شود. این گزینه بسیار بهتر از این است که شما ماشین ظرفشویی را بشویید زیرا که میتواند ۹۹.۹ درصد از باکتریها و آلودگی ها را از بین ببرد.

تنظیمات دمای ماشین ظرفشویی را چک کنید

یک راه دیگر برای اینکه مطمئن شوید ماشین  ظرفشویی شما به بهترین نحو کار میکند این است که دمای آن را بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه فارنهایت بگذارید. اگر دمای آب کمتر از ۱۲۰ درجه فارنهایت باشد ظرف های شما به اندازه کافی تمیز نمیشود. میتوانید از ترمومتر برای اندازه گیری دمای ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

شما از چه روشی برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی خود استفاده میکنید؟

۱۰۰%
 • عالی
1 نظر
 1. نادیا می گوید

  مرسی از مطلب مفیدی که قرار دادید
  خیلی کاربردی بود و استفاده کردم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.