۵ فرد مشهوری که تست mbti زندگی آن ها را تغییر داد!

87

تست MBTI یکی از مفید ترین تست های روانشناسی است که به واسطه ی اطلاعات زیادی که در اختیارمان می گذارد، باعث موفقیت افراد زیادی شده است. در ادامه به زندگی مشهورترین افرادی که انجام تست mbti سبب موفقیت آنان در زندگی شد، پرداخته ایم.

این مصاحبه ها روشن می کند که چگونه یک ارزیابی ساده سبب تغییر سرنوشت آن ها شده است.

شماره ۱: ایلان ماسک

ایلان ماسک، یکی از مشهورترین کارآفرینان است که برندهای تسلا و اسپیس ایکس و توئیتر متعلق به او است. . او در مصاحبه ای فاش کرد که به واسطه تست MBTI که در کودکی انجام داده، متوجه شده که هوش او فقط کمی بالاتر از حد متوسط ​​است و او یک فرد نابغه یا تیزهوش نیست، همین موضوع سبب شد تا از آن به عنوان انگیزه استفاده کند. او تصمیم گرفت که از همه اطرافیانش بیشتر کار کند، بیشتر بیاموزد و از آنها پیشی بگیرد و ثابت کرد که موفقیت اغلب در عزم و اراده است تا هوش ذاتی.

داستان ماسک مهری بر تایید این ایده است که هوش تنها پیش بینی کننده موفقیت نیست. در حالی که ماسک ممکن است ضریب هوشی درخشانی نداشته باشد، اما دارای ترکیبی منحصر به فرد از بینش، اراده و روحیه کارآفرینی داشت که او را قادر ساخت انقلابی در صنعت خودروهای الکتریکی (هیبریدی) و اکتشافات فضایی ایجاد کند. پیگیری بی وقفه ماسک برای اهدافش نشان می دهد که سرسختی و انعطاف پذیری می تواند مهمتر از استعداد اولیه باشد.

شماره ۲: اپرا وینفری

اپرا وینفری، یکی از پر قدرت و موفق ترین مجریان برنامه های تاک شو رسانه است. وینفری نیز در مصاحبه ای به یاد آورده است که در اوایل زندگی خود در تست شخصیت شناسی MBTI شرکت کرده بود. نتایج این تست به اپرا نشان داده بود که تیپ شخصیتی او تمایل زیادی به ارتباط و سخنرانی دارد. این موضوع  جرقه ای را در قلب اپرا شعله ور کرد و او را وادار کرد تا حرفه ای را در برنامه های تلویزیونی دنبال کند، که در نهایت او را به یک نماد جهانی برای توانمندسازی و خودسازی تبدیل کرد.

در واقع اپرا با شناخت استعدادهای ذاتی خود و همسو کردن حرفه خود با علایقش، توانست بر سختی ها غلبه کند و به موفقیت های زیادی دست یابد.

 

افراد موفقی که تست mbti انجام داده اند.

شماره ۳: استیون هاوکینگ

استیون هاوکینگ که یک نابغه فیزیک و کیهان شناس مشهور بود، در اوایل زندگی اش به دلیل تشخیص بیماری ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک) با مشکلاتی مواجه شد. با این حال، او با انجام تست شخصیت شناسی و تست هوش استاندارد که در دوران دانشگاه انجام داد، متوجه هوش استثنایی و ویژگی های شخصیتی خارق العاده خود شد. نتیجه این تست به هاوکینگ اعتماد به نفس داد تا به دنبال اشتیاق خود برای کشف اسرار جهان باشد، که در نهایت منجر به اکتشافات پیشگامانه و نتایج تحسین برانگیز علمی شد.

داستان هاوکینگ نشان دهنده پیروزی روح انسان بر محدودیت های فیزیکی است. هوش و عزم هاوکینگ، او را قادر ساخت تا همه ی محدودیت هایش را فراموش کند و به دنبال کسب علم نوین باشد. زندگی او به عنوان یک الگو برای همه کسانی است که با محدودیت ها روبرو می شوند و نشان می دهد که قدرت ذهن و روح می تواند بر محدودیت های فیزیکی و بدنی غلبه کند.

شماره ۴: J.K.  رولینگ

J.K.  رولینگ نویسنده مشهور سریال هری پاتر است. او به یاد می آورد که در یک آزمون شناخت شخصیت شرکت کرده بود و این ازمون علاقه و استعداد او در زمینه نویسندگی را نشان داده بود. بازخوردی که او در طول این آزمون دریافت کرد، به او انگیزه داد تا به راه خود ادامه دهد. سرانجام تلاش های رولینگ نتیجه داد، زیرا او یکی از محبوب ‌ترین مجموعه‌ های ادبی تاریخ را خلق کرد.

شماره ۵: وارن بافت

وارن بافت، سرمایه گذار و میلیاردر معروف، هوش مالی خود را از طریق انجام یک سری تست شخصیت شناسی و هوش کشف کرد. این آزمون ها نشان دهنده استعداد ذاتی او در تجزیه و تحلیل اعداد و الگوها بودند. نتیجه آزمون، او را برانگیخت تا وارد دنیای سرمایه گذاری شود و در نهایت راه را برای تبدیل شدن به یکی از ثروتمندترین افراد جهان هموار کرد.

داستان زندگی بافت بر اهمیت شناخت خود تأکید می کند. موفقیت او به ما یادآوری می کند که شناخت مهارت های ذاتی همراه با اراده قوی و یک استراتژی خوب می تواند به موفقیت منجر شود.

تجربیات افراد مشهور نشان می‌ دهند که اگرچه تست های شخصیت شناسی و استعداد، شاخص‌های قطعی موفقیت نیستند؛ اما می‌ توانند بینش و انگیزه زیادی به افراد بدهند. تجربه این افراد نشان می‌ دهد که وقتی اشتیاق، اراده، ویژگی های شخصیتی و اراده در کنار هم قرار می ‌گیرند، هر کسی می‌ تواند به دستاوردهای چشمگیری دست یابد که نه تنها می ‌تواند زندگی خود را متحول کند، بلکه تأثیر قابل ‌توجهی بر جهان می گذارد.

 

  • این مطلب رپورتاژ آگهی است و مجله آنلاین عصر ۵شنبه صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمی‌کند و در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.
۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.