گفتاردرمانی چیست؟| هزینه گفتاردرمانی گودکان| گفتاردرمانی بزرگسالان

71

چکیده : گفتاردرمانی چیست؟ گفتاردرمانی علم بهبود گفتار و ارتباط کلامی فرد می باشد. یک گفتاردرمان با تجربه در حیطه کودکان و بزرگسالان با استفاده از تکنیک های درمانی به مراجعین کمک می کند. گفتاردرمانی در کودکان در حیطه های تاخیر گفتار، اختلالات تلفظی و نوک زبانی حرف زدن، لکنت زبان، مشکلات بلع، اختلالات روانی گفتار و…. کاربرد دارد.مرکز گفتاردرمانی دکتر صابر در حیطه گفتاردرمانی کودکان و بزرگسالان با استفاده از تیم مجرب  گفتاردرمانی و امکانات تخصصی نظیر اتاق شنیداری و … فعالیت می نماید

گفتاردرمانی چیست؟ گفتاردرمانی علم بهبود گفتار و ارتباط کلامی فرد می باشد. یک گفتاردرمان با تجربه در حیطه کودکان و بزرگسالان با استفاده از تکنیک های درمانی به مراجعین کمک می کند.  این تکنیک ها شامل درمان حرکت دهانی ، فعالیتهای مداخله ای زبان و سایر مواردی که به نوع اختلال گفتاری یا زبانی بستگی دارد می باشد. گفتاردرمانی در کودکان در حیطه های تاخیر گفتار، اختلالات تلفظی و نوک زبانی حرف زدن، لکنت زبان، مشکلات بلع، اختلالات روانی گفتار و…. کاربرد دارد. همچنین در بزرگسالانی که به دلیل آسیب یا بیماری مانند سکته مغزی یا آسیب مغزی، بیماری هایی نظیر پارکینسون و ام اس و… دچار مشکل شده اند ، مورد نیاز می باشد. برخی از مردم به دلیل عدم شناخت کافی از این رشته و حوزه کاری آن، متخصصان گفتار درمانگر را روان شناس تلقی می کنند که باید بیان شود این دو حوزه کاری تفاوت زیادی با هم دارند  و درمان اختلالات گفتار تخصص آسیب شناس گفتار و زبان می باشد. مرکز گفتاردرمانی دکتر صابر در حیطه گفتاردرمانی کودکان و بزرگسالان با استفاده از تیم مجرب  گفتاردرمانی و امکانات تخصصی نظیر اتاق شنیداری و … فعالیت می نماید. همچنین خدمات گفتاردرمانی در منزل نیز از دیگر خدمات این مرکز است.

جهت تماس کاردرمانی و گفتاردرمانی جناب آقای  دکتر صابر(کلینیک توانبخشی پایا در پاسداران ، کلینیک توانبخشی غرب تهران در سعادت آباد) باشماره ۰۹۰۲۹۱۲۳۵۳۶ تماس حاصل فرمایید.

گفتاردرمانی چیست

جلسات گفتاردرمانی

گفتاردرمانی معمولاً با ارزیابی توسط گفتار درمانگر آغاز می شود. گفتاردرمان با بررسی دقیق علائم نوع اختلال گفتاری و بهترین روش برای درمان آن را شناسایی می کند. در مرحله بعد با طراحی برنامه درمانی روند ارائه خدمات و تکنیک های گفتاردرمانی را در طول جلسات مشخص می نماید. هر جلسه گفتاردرمانی در کلینیک بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه می باشد. که گفتاردرمان در طول جلسه به ارائه تکنیک های درمانی و تمرینات لازم جهت بهبود علائم اختلال زبان می پردازد. مشاوره درمانی به والدین و همراهان بیمار نیز بخشی از جلسه درمانی می باشد. مرکز گفتاردرمانی پاسداران و سعادت آباد در حیطه کودکان و بزرگسالان با توجه به مشکلات بیمار به تنظیم جلسات درمان می پردازد.

گفتاردرمانی کودکان

یکی از مهم ترین خدمات قابل ارائه در گفتاردرمانی، گفتاردرمانی کودکان است. یک آسیب شناس گفتار و زبان که در زمینه اختلالات گفتار کودکان فعالیت می نماید باید توانایی برقراری ارتباط با کودکان و جذب کودک را داشته باشد تا بتواند بهترین و سریعترین تکنیک های درمانی را با کودک اجرا نماید. همکاری کودک در روند درمان گفتاردرمانی بسیار مهم می باشد و گفتاردرمان کودکان باید این تبحر را داشته باشد تا کودک را در پروسه درمان با خود همراه نماید. مرکز گفتاردرمانی دکتر صابر با استفاده از گفتاردرمانان با تجربه و آگاه به علم روانشناسی کودکان بهترین نتیجه درمانی را در طول درمان اختلالات گفتاری کودکان بدست می آورند.

هزینه گفتاردرمانی

جهت یک تشخیص دقیق و آغاز فعالیت های گفتار درمانی نیاز به استفاده از ابزار های متنوع و تست ها و آزمون های استاندارد است در صورتی که از این امکانات به درستی استفاده شود، طول دوره درمان به شدت کاهش می یابد. توجه به زمان طلایی درمان و ارجاع بموقع بیمار به گفتاردرمانی در کاهش زمان درمان بسیار موثر می باشد.

خوشبختانه ایران از جمله کشور هایی است که در زمینه استفاده از خدمات گفتار درمانی توانسته عملکرد خوبی به دست آورد.  هزینه استفاده از خدمات گفتار درمانی در ایران نسبت به دیگر نقاط جهان بسیار پایین عنوان شده است که برای تمامی اختلالات یکسان نیست و بسته به خدمات درمانی ارائه شده به بیماران متغییر خواهد بود. خوشبختانه با کمک بیمه های پایه و بیمه های تکمیلی بخش اعظم هزینه گفتاردرمانی قابل ارجاع به بیمار می باشد و می تواند کمک بسزایی در تکمیل روند درمان بیمار ایفا نماید.

هزینه گفتاردرمانی

اثرات گفتاردرمانی چیست

یک کودک سالم استفاده از مهارت های گفتاری را در سن یک سالگی شروع می کند و سپس با رشد و افزایش این مهارت، قادرند جملاتی را بسازند، کلمات در در موقعیت های مناسب استفاده نمایند و از این طریق تعاملات اجتماعی برقرار کنند. این مهارت با افزایش سن کم کم رشد می یابد تا حدی که کودک ۴ ساله به راحتی با استفاده از دایره لغات متنوع خود، قادر است جملات جدید را بسازد، شعر بخواند و توجه اطرافیان را جلب کند. کودکان با مشکلات گفتاری روند رشد طبیعی را طی نمی کنند و نمی توانند از کلمات برای بیان نیازها و خواسته هایشان به درستی استفاده نمایند. این امر موجب بروز مشکلات رفتاری فراوانی در کودک می گردد. از جمله این مشکلات افسردگی، پرخاشگری، بیش فعالی و…. می باشد.

شناخت بموقع و دقیق مشکلات گفتار و زبان در کودکان موجب درمان سریع و بهبود پروسه رشد گفتار کودکان می گردد. و به کودک این امکان را می دهد تا با همسالان خود ارتباط صحیح و لذت بخشی را ایجاد نماید.

گفتاردرمانی در منزل

از دیگر خدمات مفید در حیطه گفتاردرمانی، گفتاردرمانی در منزل می باشد که به والدین کودکان و بیماران بزرگسال این امکان را می دهد با صرف وقت و انرژی کمتری به درمان بیمار نزیک شوند. همان طور که گفته شد در میزان هزینه جلسات گفتار درمانی فاکتور های زیادی موثر اند، از جمله می توان به مکان برگزاری جلسات، مدت زمان و تعداد جلسات و نوع اختلالات اشاره کرد. گفتاردرمانی در منزل این امکان را برای بیمار و خانواده فراهم می نماید که در پروسه درمان حضور فعال تری داشته و در کنار این حسن بزرگ هزینه های رفت و آمد در ترافیک شهری را کاهش دهد. امکان تعیین زمان جلسات توسط فرد یکی دیگر از نکات مهم در جلسات گفتاردرمانی در منزل می باشد که سهولت درمان را پیش رو دارد. مرکز گفتاردرمانی غرب و شرق تهران زیر نظر دکتر صابر در زمینه ارائه خدمات گفتاردرمانی در کلینیک و منزل با تیم تخصصی و با تجربه خود در سراسر تهران به ارائه خدمات می پردازد. رضایت مراجعین مرکز بزرگترین پاداش برای ادامه روند فعالیت ما می باشد.

 

  • این مطلب رپورتاژ آگهی است و مجله آنلاین عصر ۵شنبه صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمی‌کند و در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.
۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − دوازده =