مقایسه ماشین کلوت و KMC t8

373

وقتی صحبت از ماشین‌های پیکاپ می‌شود معمولاً تصویر خوشایندی در ذهن برخی از مردم نقش می‌بندد. در واقع پیکاپ‌های سایز متوسط ما را یاد فیلم‌های هالیوودی می‌اندازد که راننده فارغ از هیاهوی جهان با یک موزیک ملایم در حال سفر است. همین تصورات قشنگ، قابلیت آفرودی و ویژگی‌های منحصربه‌فرد این خودروها موجب شده تا طرف‌داران خاص خود را داشته باشند. از همین رو در این مقاله سعی کرده‌ایم تا با مقایسه کلوت و KMC t8 به شما عزیزان در خرید یکی از آن‌ها کمک کنیم. این دو خودرو امروزه در داخل ایران جزء ماشین‌های پیکاپ باکیفیت به‌حساب می‌آیند. کلوت از سوی شرکت مکث موتور و KMC t8 نیز از طرف کرمان موتور عرضه می‌شود. با مجله اینترنتی عصر پنجشنبه همراه باشید تا بیشتر با ویژگی خودرو های ذکر شده آشنا شوید.

مقایسه دیفرانسیل ماشین کلوت و KMC t8

پیکاپ کلوت دارای دو دیفرانسیل است. دومحوره بودن کلوت این اجازه را می‌دهد که خودرو حین حرکت فرمان‌پذیری بهتری داشته باشد. همچنین در شرایط سخت مانند جاده‌های ناهموار نیز عکس‌العمل بهتری دارد. KMC t8 نیز همانند کلوت دارای دو دیفرانسیل است.

میزان قابلیت آفرود کلوت و KMC t8

هر دو خودرو قابلیت آفرودی دارند. البته باید بدانید که هر دو خودرو برای  آفرود سنگین طراحی نشده‌اند. از همین رو می‌توان نتیجه گرفت که به برای آفرود سبک یا متوسط مناسب هستند. زاویه ورودی ماشین کلوت برای آفرود شدن ۲۹ درجه و زاویه خروجی آن ۲۴ درجه است. برای ماشین کی ام سی یا همان jac t8، زاویه ورود ۳۰ درجه و زاویه فرار ۲۲ درجه لحاظ شده است.

میزان حجم موتور ماشین کلوت و KMC t8

میزان ظرفیت موتور ماشین کلوت ۲.۴ لیتر است. البته این ماشین مجهز به توربو شارژ نیز است. توربو شارژ این امکان را برای کلوت فراهم کرده که شتاب بیشتری داشته باشد و همچنین سوخت کمتری مصرف کند. KMC t8 نیز همانند ماشین کلوت مجهز به توربو شارژ بوده و  تفاوت آن با کلوت در میزان حجم موتور است. حجم موتور KMC t8 2 لیتر  است. از همین رو در مقایسه کلوت و KMC t8 در ویژگی میزان حجم موتور می‌توان نتیجه گرفت که وضعیت کلوت بهتر است.

میزان قدرت موتور ماشین کلوت و KMC t8

میزان قدرت موتور ماشین کلوت و KMC t8

میزان قدرت موتور را با دو مشخصه اسب بخار و گشتاور می‌سنجند. میزان اسب بخار ماشین کلوت ۲۱۵ در ۵۲۰۰ دور در دقیقه است. این میزان از اسب بخار در ماشین KMC t8 174 اسب بخار است. در واقع KMC t8 می تواند ۱۷۴ اسب بخار را در دور موتور ۵۰۰۰ تولید کند.کلوت همچنین قادر است تا گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر در دور موتور ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تولید کند. این در حالی است که KMC t8 توانایی تولید  گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر در دور موتور ۱۸۰۰ تا ۴۰۰۰ را دارد. به عبارت ساده تر در مقایسه کلوت و KMC t8 می توان نتیجه گرفت که از نظر سرعت و قدرت موتور ماشین کلوت وضعیت بهتری دارد. لازم به ذکر است که هر دو خودرو مجهز به ۶ دنده دستی هستند.

نوع استاندارد آلایندگی هوا در ماشین کلوت و KMC t8

هر دو ماشین ذکر شده دارای استاندارد آلایندگی هوای یورو ۵ هستند. فیلتر dfp موجود در هر دو خودرو موجب می شود تا ۹۹ درصد ذرات جامد جذب شود. همچنین ویژگی های ایمنی به کار رفته در هر دو خودرو باعث کاهش نفوذ آلاینده هایی مانند مونوکسید کربن،اکسید های نیتروژن و دیگر ذرات معلق می شود.

میزان حمل بار کلوت و KMC t8

میزان حمل بار ماشین‌های کلوت و KMC t8

میزان حمل بار از دیگر ویژگی‌های قابل‌مقایسه کلوت و KMC t8 است. در این ویژگی نیز می‌توان برتری را به خودرو کلوت داد. کلوت قابلیت حمل بار تا ۱۰۰۰ کیلوگرم را دارد. در ماشین KMC t8 توانایی حمل بار تا ۸۴۰ کیلوگرم برآورد شده است. در مقایسه کلوت و KMC t8 به لحاظ حمل بار نیز میتوان نتیجه گرفت که کلوت بهتر از همتای خود است. لازم به ذکر است که میزان حمل بار بر اساس کاتالوگ های رسمی ارائه شده از سوی سازندگان دو خودرو بوده است.

امکانات ایمنی و رفاهی ماشین کلوت و KMC t8

در مقایسه کلوت و KMC t8  به لحاظ امکانات ایمنی و رفاهی می‌توان گفت که  برخی از ویژگی ها صرفاً در کلوت وجود دارد. پوشش ضد خش در قسمت بار و نشان‌دادن سیستم تهویه دستی با نمایشگر دیجیتال از جمله این امکانات است. تنظیم برقی صندلی راننده در ۶ جهت باعث می شود تا در خودروی کلوت همواره بتوانید بهترین وضعیت نشستن خود را تعیین کنید. زیرا این ویژگی باعث می شود تا بتوانید ارتفاع صندلی، زاویه پشتی صندلی،کفی خودرو و فرمان را به میزان دلخواه خود تنظیم کنید. رول بار فلزی در ماشین کلوت نیز موجب بالا بردن استحکام این خودرو می شود. این ویژگی همچنین احتمال آسیب رسیدن به اتاق و سرنشینان را کاهش می دهد. خودرو کی ام سی تی ۸ نیز مشخصه ای دارد که در کلوت دیده نمی‌شود.  این ویژگی شامل سیستم کنترل فشار باد تایرها است. برخی از امکانات رفاهی و ایمنی نیز در هر دو خودرو مشترک است. از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مانیتور
  • دوربین و سنسور پارک عقب
  • دو عدد ایربگ
  • امکان کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان
  • آینه‌های برقی
  • کروز کنترل
  • رینگ آلومینیومی
  • رکاب کناری

نمای ظاهری داخل کابین کلوت و KMC t8

نمای ظاهری داخل کابین کلوت و KMC t8

به‌طورکلی در مقایسه با همتایان خارجی خود، فضای داخلی کابین کلوت و KMC t8 چندان چنگی به دل نمی‌زند.  بر اساس تجربیات کاربران می‌توان گفت که کی ام سی هشت  وضعیت بهتری نسبت به کلوت دارد. این برتری خفیف نیز به‌واسطه استفاده از متریال باکیفیت و ظاهر بهتر در قسمت‌های بالایی داشبورد است. بااین‌حال می‌توان نتیجه گرفت که بسیاری از پارامترهای ظاهری در هر دو خودرو بسیار شبیه به هم است. به طور مثال می‌توان به نمایشگر ۹ اینچی اشاره کرد. البته باید ذکر کنیم که در مجموع ملاک ظاهری شخصی است. در نتیجه نمی‌تواند ویژگی مناسبی برای مقایسه کلوت و KMC t8 باشد.

مقایسه ماشین کلوت و KMC t8 در یک نگاه

در جدول زیر می‌توانید به‌طورکلی ماشین کلوت را با کی ام اس تی هشت در پارامترهای گوناگون مشاهده کنید.

پارامتر قابل‌مقایسه ماشین کلوت ماشین KMC T8
تعداد دیفرانسیل دو دیفرانسیل دو دیفرانسیل
قابلیت آفرودی دارد (در سطح سبک و متوسط) دارد (در سطح سبک و متوسط)
میزان حجم موتور ۲.۴ لیتر ۲ لیتر
مجهز به توربوشارژ دارد دارد
اسب بخار ۲۱۵ اسب بخار در ۵۲۰۰ دور در دقیقه  ۱۷۴ اسب بخار در ۵۰۰۰ دور در دقیقه
گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر در دور موتور ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ۲۹۰ نیوتن متر در دور موتور ۱۸۰۰ تا ۴۰۰۰
تعداد دنده ۶ دستی ۶ دستی
نوع استاندارد آلایندگی هوا یورو ۵ یورو ۵
پوشش ضد خش قسمت بار دارد ندارد
سیستم تهویه دستی با قابلیت نمایشگر دیجیتال دارد ندارد
تنظیم برقی صندلی راننده در ۶ جهت دارد ندارد
مانیتور دارد دارد
دوربین و سنسور پارک عقب  دارد دارد
تعداد ایربگ ۲ عدد ۲ عدد
امکان کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان  دارد دارد
آینه‌های برقی دارد دارد
کروز کنترل دارد دارد
نوع رینگ آلومینیومی آلومینیومی
رکاب کناری دارد دارد
طول خودرو ۵۳۳ سانتی متر ۵۳۲.۵ سانتی متر
عرض خودرو ۱۸۷ سانتی متر ۱۸۸ سانتی متر
ارتفاع خودرو ۱۸۶.۴ سانتی متر ۱۸۳ سانتی متر
فاصله محور ۳۱۰ سانتی متر ۳۰۹ سانتی متر
میزان حمل بار ۱۰۰۰ کیلوگرم ۸۴۰  کیلوگرم
وزن ۱۹۲۰ کیلوگرم ۱۸۷۵ کیلوگرم

سخن پایانی

باتوجه‌به ویژگی‌های ذکر شده می‌توان گفت که در مقایسه کلوت و KMC t8، اندکی کلوت وضعیت بهتری دارد. از نظر قدرت موتور، ظرفیت موتور، میزان حمل بار و امکانات رفاهی می‌توان برتری را برای کلوت قائل شد. KMC t8 نیز در مواردی مانند نمای ظاهری داخل کابین و سیستم کنترل فشار باد تایرها وضعیت مناسب‌تری دارد. در مجموع هر دو خودرو باتوجه‌به تحریم‌ها و امکانات مناسب توانسته‌اند در ایران از بازار خوبی برخوردار باشند.

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =