آیا میتوان جوش صورت را با سرکه سیب درمان کرد؟

116

سرکه سیب یک درمان خانگی مشهور برای هر چیزی است. از سوزش قلب تا کنترل اشتها. سرکه سیب از تخمیر سیب تهیه میشود که یک ماده اسیدی است. سرکه سیب مصارف زیادی دارد و به یک ماده محبوب برای استفاده در موارد مربوط به سلامتی تبدیل شده است. از فواید آن میتوان به کاهش سطح قند خون، کاهش وزن و کاهش ریسک ابتلا به سرطان اشاره کرد. با این وجود هنوز هم تحقیقات بیشتری لازم است. برخی افراد معتقدند سرکه سیب به درمان جوش و آکنه نیز کمک میکند. در این مقاله خاصیت سرکه سیب برای آکنه و همچنین ریسک های استفاده از آن را بررسی میکنیم.

خواص سرکه سیب برای جوش

سرکه برخی از انواع باکتری را از بین میبرد. و این موضوع به دلیل داشتن خاصیت اسیدی است. اسیدهای موجود در سرکه سیب عبارتند از لاکتیک اسید، گالیک اسید و کلروژنیک اسید. باکتری هایی نظیر پروبیون باکتریوم و کوتی باکتریوم به رشد آکنه کمک میکنند. به این دلیل که سرکه موجب کشته شدن انواع خاصی از باکتری میشود ممکن است به درمان آکنه نیز کمک کند. با این حال تحقیقات بیشتری برای اثبات این موضوع مورد نیاز است. علاوه بر این سرکه برای استفاده روی پوست باید رقیق شود. لاکتیک اسید موجود در سرکه سیب باعث از بین رفتن جای جوش میشود. در نهایت سرکه برخلاف کرم ها و سرم هایی که مخصوص پوست ساخته شده اند ماده ای سبک است و ممکن است به اندازه کافی هم با پوست تماس نداشته باشد زیرا که قبل از جذب تبخیر میشود.

خطرات استفاده از سرکه سیب برای جوش

خطرات استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب یک اسید طبیعی است به همین علت ممکن است استفاده طولانی از آن باعث سوختگی پوست شود. به علاوه یک تحقیق بر روی ۲۲ فرد بزرگسال نشان داد که سرکه سیب هیچ تاثیری بر روی پوست افراد با مشکلات پوستی (اماس پوستی) نداشته است بلکه در برخی افراد نیز باعث اذیت شدن پوست شده است. در بعضی از افراد استفاده طولانی مدت از سرکه سیب باعث سوختگی میشود. استفاده کوتاه مدت از آن سوختگی کمتری ایجاد میکند اما باعث خارش میشود. به همین علت برای جلوگیری از آسیب به پوست بهتر است از مقادیر کم سرکه سیب استفاده کنید و آن را با آب رقیق کنید. همچنین نباید از سرکه سیب بر روی پوست حساس و زخم باز استفاده کنید.

آیا برای درمان آکنه باید از سرکه سیب استفاده کرد؟

هیچ شواهدی برای اثبات درمان آکنه توسط سرکه سیب وجود ندارد. این ماده باعث التهاب میشود و اگر به درستی استفاده نشود و قبل از استفاده رقیق نشود باعث سوختگی نیز میشود. به همین علت استفاده از سرکه سیب بیشتر از مفید بودن مضر است. بهتر است برای درمان جوش صورت با پزشک متخص پوست مشورت کنید.

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 16 =