طرز تهیه اسنک پیتزا فوری و بدون دردسر

143

اسنک از دسته غذاهای خوشمزه‌ایست که طرفداران خاص خود دا مخصوصا در میان کودکان داشته و دارد. این غذا انواع مخلف داشته و یکی از خوشمزه‌ترین آن‌ها اسنک‌ پیتزا بوده که ترکیبی از مواد اسنک و پیتزا است. در ادامه طرز تهیه اسنک پیتزا را با یکدیگر بررسی می‌نماییم. با ما همراه باشید.

زمان آماده سازی: ۲۰ دقیقه

تعداد: ۶ عدد

زمان پخت: ۳۰ دقیقه

مواد لازم اسنک پیتزا

سینه مرغ یا کالباس یا سوسیس یا گوشت یک عدد
قارچ متوسط ۶ عدد
فلفل دلمه ای ۱ عدد
نان تست ۱۲ عدد
کره بزرگ ۱ عدد
پنیر پیتزا به مقدار لازم
سس کچاپ و سس سفید یا هزارجزیره به دلخواه
نمک، فلفل، آویشن به مقدار لازم
پیاز ۱ عدد
روغن مایع دو قاشق
چیپس خلالی به مقدار لازم

طرز تهیه اسنک پیتزا

مواد ذکر شده برای تهیه شش عدد اسنک پیتزا بوده و چنان‌چه قصد تهیه تعداد کمتر یا بیشتر از آن را دارید مقدار مواد را بر اساس تعداد مدنظر کمتر یا بیشتر کنید.

ابتدا سینه مرغ را شسته و به همراه یک عدد پیاز خلالی شده، نمک و دو لیوان آب روی حرارت گذاشته و زمان می‌دهیم تا خوب بپزد سپس شعله را خاموش کرده و پس از آن‌که مرغ‌ها خنک شدند آن‌ها را به صورت ریش‌ریش ریز کنید. برای تهیه اسنک پیتزا همچنین می‌توانید به جای مرغ از کالباس یا سوسیس نیز به دلخواه استفاده نمایید.

مرغ اسنک پیتزا

قارچ‌ها را خوب شسته و به صورت ورقه‌ای نازک خرد می‌کنیم.

قارچ اسنک پیتزا

سپس فلفل دلمه‌ای را به صورت نگینی خرد کرده و کنار می‌گذاریم.

در مرحله بعد سینی فر را با مقداری روغن کاملا چرب کرده و شش عدد نان تست را کنار یکدیگر داخل سینی می‌چینیم. کره را که از قبل در دمای محیط قرار داده و مقداری ذوب شده را روی نان‌ها می‌زنیم به طوری که سطح نان‌ها را کاملا بپوشاند. سپس مقداری سس کچاپ روی هریک از نان‌ها زده و با یک چاقو کاملا پهن می‌کنیم.

در مرحله بعد قارچ‌های ورقه‌ای را روی سطح نان‌ها می‌چینیم طوری که سطح نان‌ها کاملا با قارچ پوشیده شوند.

مواد لازم اسنک پیتزا

سپس مقدار دلخواه از پنیر پیتزا را روی مواد می‌ریزیم. به جای پنیر رنده شده می‌توان از پنیر ورقه‌ای نیز استفاده نمود.

پنیر پیتزا اسنک

پس از پنیر پیتزا نوبت به فلفل دلمه‌ای‌های خرد شده می‌رسد؛ همچنین برای نرم‌تر شدن بافت این اسنک پیتزای خوشمزه نیز از مقداری سس هزارجزیره روی مواد استفاده می‌نماییم.

فلفل دلمه ای پیتزا اسنک

آخرین موادی که به ترکیب اسنک پیتزا اضافه خواهد شد مرغ‌های ریش ریش شده به همراه مقداری آویشن روی آن‌هاست.

ادویه پیتزا اسنک

وقتی کار مواد میانی اسنک به پایان رسید با قرار دادن یک لایه نان تست دیگر روی مواد ادامه می‌دهیم. با کف دست به نان رویی اسنک فشار کوچکی وارد می‌کنیم تا مواد به خوبی به یکدیگر بچسبند. سپس یک عدد سینی فلزی یا یک ظرف پهن دیگر  را روی اسنک‌ها قرار می‌دهیم تا مانع از تغییر شکل نان رویی هنگام پخت شود. سینی را درون فر از پیش گرم شده قرار داده و با دمای ۱۵۰درجه سانتی‌گراد به مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه اجازه می‌دهیم تا خوب پخته شود. در این مرحله به دمای فر دقت داشته باشید چرا که نان تست در دمای بالا بسیار سریع نرمی خود را از دست داده و خشک می‌شود.

اسنک پیتزا

در مرحله آخر وقتی که احساس کردید نان‌ها کمی تغییر رنگ داده و پنیر پیتزا ذوب شده است سینی را از فر خارج نموده و هریک از اسنک پیتزاها را به وسیله یک چاقوی تیز به صورت ضربدری نصف کرده در ظرف مورد نظر قرار داده و با سس سفید و کچاپ تزئین می‌نماییم. اسنک پیتزای خوشمزه ما آماده است. نوش‌جان نموده و لذت ببرید.

طرز تهیه اسنک پیتزا

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − دوازده =