چگونه کمد لباس خود را مرتب کنیم؟

401

پیدا کردن لباس خاصی در کمد ممکن است تبدیل به چالش شود. زمانی که برای پیدا کردن یک جفت کفش یا یک لباس خاص در کمدتان به مشکل برخورده‌­اید، وقت آن است که به کمدتان سر و سامان دوباره بدهید.

استفاده بهینه از فضای کمد

  • استفاده بهینه از فضای کمد

از آن‌جا که کمد هر شخص طبقه بندی، سایز و ظرفیت متفاوتی دارد، این راهکارها برای هر کسی می­‌تواند متفاوت باشد. پس راهکارهای زیر را بخوانید تا با ایده‌­های خلاقانه در مورد کمد آشنا شوید.

از باکس­‌هایی که روی هم چیده می‌شوند استفاده کنید تا نهایت بهره را از فضای موجود ببرید. آویزهایی را به در کمد وصل کنید، تا از این فضای مرده بهره ببرید. اگر در کمدتان همیشه باز است، از فضای پشت در آن غافل نشوید.

  • کمدتان را خلوت کنید

اگر فضای کمدتان کوچک است وسایلی را که به آن تعلق ندارد را از آن خارج کنید. باید لباس‌­ها را با توجه به فصل دسته‌بندی کنید. لباس­‌های خارج از فصل را در پلاستیک بسته بندی کرده و در انباری قرار دهید. این کار را با کفش و پوتین‌­ها نیز انجام دهید.

جای وسایل ورزشی آلبوم عکس وسایل الکترونیکی در انباری، زیر زمین و پارکینگ است. خیلی خوب است که هر شش ماه یک‌بار نگاهی به کمدتان بیندازید و وسایلی را که دیگر استفاده نمی‌کنید، ببخشید. این روش برای ایجاد فضای بیش‌تر و ساماندهی به کمد اتاق بسیار کارآمد است.

  •  قفسه­ بندی کمد­ها

اگر کمد خود را قفسه بندی نکرده‌اید، هر چه سریع‌تر این کار را بکنید. قفسه‌­ها به دسته بندی و ساماندهی لباس‌­ها و وسایل کمک کرده و مانع از به هم ریختگی می‌شوند. برای این کار می‌توانید از وسایل خیلی ساده استفاده کنید، مانند: یک قفسه کتاب قدیمی. استفاده از جدا کننده­‌های عمودی در قفسه ها، کمک می‌­کند تا وسایل سر جای خود باقی بمانند.

از تخته‌های آویز که معمولاً در پارکینگ‌ها برای قرار دادن ابزارآلات از آنها استفاده می‌شود می­توان به عنوان آویز کیف دستی، جواهرات و سایر خرده‌ریزها استفاده کرد. فقط باید آنها را با رنگ دلخواه خود رنگ کرده و در کمدتان و در پشت در آن بیاویزید. سبدهایی نیز وجود دارند که در زیر قفسه‌­ها تعبیه شده و کمک می‌کند از فضای مرده آن به خوبی استفاده شود.

  •  آویزهای لباس

اگر جای کافی در کمدتان ندارید، به جای آویزهای ضخیم چوبی، از نوع پلاستیکی و باریک‌­تر استفاده کنید. درست آویزهای پلاستیکی کم دوام‌­تر هستند، ولی در عوض ارزان‌­تر هم هستند.

البته این‌که عادت کنید لباس­‌هایی را که روزانه می‌پوشید به این آویزها بیاویزید، سخت است، ولی ارزشش را دارد. اگر با این توصیف هنوز لباس‌های تمیز روی زمین انباشته می‌شوند، در جاهایی که برایتان راحت‌تر است چند آویز قلاب شکل نصب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.