ترفندهای تمیز کردن و شستن بالش ها

257

 روبالشی­‌ها می‌­توانند برای مدتی جلوی کثیف شدن بالش­‌ها را بگیرند، ولی هر از چند گاهی باید آنها را به خوبی شست. هرچه شستن بالش ها را به تاخیر بیندازید، گرد و غبار و باکتری بیش‌تری در آنها جمع خواهد شد، که به نوبه‌­ خود موجب ایجاد آلرژی و تجمع باکتری­‌ها خواهد شد.

آیا می‌­توان بالش‌ها را در لباسشویی شست؟

  • آیا می‌­توان بالش‌ها را در لباسشویی شست؟

البته که می‌توان آنها را در ماشین لباسشویی شست، به شرطی که برچسب راهنمای شستشوی آن را بخوانید.

بسیاری از بالش‌ها را می‌توان با دور کند ماشین لباسشویی و آب گرم و مقدار کمی شوینده شست. البته پیشنهاد می­‌کنیم قبل از شستن آنها در لباسشویی، آنها را لکه­‌گیری کنید.

بعد از دور اول شستشو، یک مرحله دیگر آبکشی اجرا کنید، تا مطمئن شوید که هیچ ماده­‌ی شوینده‌­ای در آن نمانده است.

  • آیا می‌توان بالش ها را در خشک کن خشک کرد؟

بله، اکثر بالش‌ها را می‌­توان با دمای پایین خشک کن خشک کرد. البته باز هم باید نوشته­‌های روی برچسب بالش را مطالعه کنید. می‌تواند هنگام استفاده از خشک کن، چند توپ تنیس داخل بالش بیاندازید، تا الیاف گلوله شده آن از هم باز شده و بالش پف مناسب پیدا کند.

اگر نمی­‌توان بالش را در خشک کن قرارداد، آن را در یک حوله پیچیده و با فشار دست رطوبت اضافی را بگیرید. سپس آن را در داخل خانه و در قسمت آفتاب‌گیر خشک کنید.

  • چگونه بالش‌های ابری (فومی) را بشوییم؟

برای شستن بالش های فومی و ابری، باید با روش‌های دیگری به جز شستشو با آب، آنها را تمیز کنید.

ابتدا با دستمال مرطوب آن را لکه­‌گیری کنید. با کمک برس پاک کننده روکش جاروبرقی، روی آن را جارو کشیده، در فضای باز آن را حسابی با دست به آن ضربه بزنید، تا باقیمانده‌­ی گرد و غبار و سلول‌­های پوست از آن جدا شود.

  • چگونه بالش­‌ها را با دست بشویید؟

اگر بالش‌های شما مناسب شستشو در لباسشویی نیست و در عین حال جنس آن از فوم نیست، می­‌توانید آن را در سینک ظرفشویی و یا وان حمام بشوید.

به این ترتیب که آن را با آب گرم پر کنید و چند قطره مایع شوینده به آن اضافه کنید. مراقب باشید که شوینده‌­ی کمی استفاده کنید، چرا که پاک کردن آن از بالش بسیار دشوار است.

اکنون بالش را در داخل این محلول به مدت ۱۰ دقیقه بخیسانید. سپس درست مانند آنچه که در لباسشویی اتفاق می‌افتد، بالش را چنگ بزنید. آب وان یا سینک را خالی کرده و دوباره با آب تمیز پر کنید و بالش را آبکشی کنید.

به این صورت که چند بار اجازه دهید به خوبی آب را به خود جذب کند و سپس با فشار دست آب آن‌را خارج کنید.

تا زمانی که مطمئن شوید اثری از مایع شوینده در آن باقی نمانده است. سپس مانند روشی که در بالا برای بالش‌­های که نباید در لباسشویی شسته شوند توضیح داده شد، با کمک حوله آب آن را بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.