۱۰ نکته برای آشنایی و ارتباط با فردی درونگرا

267

به اعتقاد بعضی از افراد، برون­گراها و درون­گراها مانند آب و روغن در کنار یکدیگر هستند. اما با اندکی تفاهم، قرار وقت گذرانی و ارتباط با فرد درونگرا ، اصلاً سخت نیست.

طبیعتاً افراد درون­گرا، برای شارژ مجدد باتری خودشان به فضایی دور از دیگران احتیاج دارند و با توجه به این‌که ذات رابطه بر مبنای همکاری است، این ویژگی ایده آل به نظر نمی‌رسد. با این حال، با استفاده از چند دستورالعمل، می‌­توانید ضامن شادی خود و پارتنر درونگرای خود شوید.

 

افراد درونگرا به بهترین وجه، این‌گونه توصیف می‌­شوند که با تنها ماندن انرژی لازم را به دست می­‌آورند و اغلب برای موقعیت­‌های اجتماعی، ظرفیت کم‌تری دارند. بنابراین، ارتباط بیش از حد و مداوم می­‌تواند برای یک فرد درونگرا نسبت به یک فرد برونگرا، طاقت فرسا باشد. این بدان معنی است که شما باید مراقب باشید تا پاسخ‌­ها و انتظارات خود را با نیازهای خاص آنها تطبیق دهید.

  • ۱. نیاز به زمان دارید

افراد درونگرا، به وقت بیش‌تری  برای صحبت در مورد خود و زندگی‌­شان نیاز دارند. اگر آنها در کشف مسائل مردد هستند، لزوماً به این معنی نیست که شما کار اشتباهی انجام می‌­دهید، بلکه ممکن است فقط به زمان بیش‌تری برای سازگاری با شما نیاز داشته باشند. هنگامی که آنها شروع به گفتگوهای حساس با شما می‌­کنند، متوجه خواهید شد که آنها هرگز متوقف نمی‌­شوند.

 

 

  • ۲. قدم اول را بردارید

اگر در موقعیت عدم حرکت از جانب فردی درونگرا، قرار گرفته‌­اید، به احتمال زیاد برای مدت طولانی ناامیدی را تجربه خواهید کرد. پذیرفتن مسئولیت یک موقعیت رمانتیک همیشه باب میل آنها نیست و ممکن است فرد درونگرا به شدت مایل به انجام حرکتی باشد، اما برای انجام آن احساس راحتی نمی‌­کند. بنابراین، شما پیش­ قدم شوید، یک مکالمه را شروع کنید یا با آن­ها یک قرار ملاقات بگذارید. احتمالا از این‌که آن­ها با شور و شوق پاسخ بدهند، شگفت‌­زده خواهید شد.

 

 

  • ۳. انتظار ثبات نداشته باشید

افراد درونگرا، ذاتا توانایی زیاد ماندن در اجتماع را ندارند. خصوصاً آن دسته افراد با درونگرایی  بالا. مطمئناً فشار سنج اجتماعی افراد با یکدیگر متفاوت است­، اما اکثر افراد درونگرا قصد ندارند به هر مهمانی شام، صبحانه دوستانه و سینمایی که برنامه ریزی‌­کرده‌­اید بیایند. اگر از عدم مشارکت شریک زندگی خود احساس ناامیدی می‌­کنید، باید به خود یادآوری کنید که آنها به چه میزان از معاشرت‌­های اجتماعی، آزرده خاطر می­‌شوند. سازش، راه حل شماست.

 

 

  • ۴. لحظه­‌های کوچک

بسیاری از افراد درونگرا لحظات کوچک و معنی دار را، به برقراری ارتباط مداوم ترجیح می‌­دهند. بنابراین، شما باید به یاد داشته باشید که یک فرد درونگرا، به مکالمه مداوم نیاز ندارد، بلکه یک فکر یا اهدای چیزی کوچک مانند گل‌­های مورد علاقه آنها، می‌­تواند کل روزشان را روشن کند و به آنها نشان دهد که برای شما مهم هستند.

 

 

  • ۵. آنها ممکن است عقب نشینی کنند

با توجه به این‌که افراد درونگرا از فضای شخصی خود واقعاً لذت می‌­برند، ممکن است به خاطر احساس خستگی و ناراحتی بیش از حد، عقب­‌نشینی کنند. این می‌­تواند چنین به نظر برسد که آن­ها از مشکلات خود فرار می‌­کنند، در حالی که واقعاً در حال تجدید قوا هستند تا بتوانند به صورت مستقیم از پس مشکلات‌شان برآیند. بنابراین، ایده خوبی است که فضای درخواستی احتمالی را، به شریک زندگی خود اختصاص دهید.

 

 

  • ۶. آن­ها را به همان شکل که هستند، بپذیرید

ممکن است این افراد دائماً در رسانه‌­های اجتماعی مورد تمسخر قرار بگیرند. بنابراین، شما باید یک فضای امن برای شریک درونگرای خود فراهم کنید تا بتوانند خودشان باشند. جدای از آرام‌­سازی آن­ها در مواقعی که احساس غرق شدن در شلوغی دنیا را دارند، باید در مورد احساس ناامنی ناشی از معاشرت با آن­ها همدلی کنید.

 

 

  • ۷. ایده قرار متناسب با آن­ها انتخاب کنید

رفتن به یک شهربازی یا کنسرت، به دلیل ازدحام و ساعت زیاد حضور در اجتماع، ایده خوبی برای افراد درونگرا نیست. بنابراین، هنگامی که برای یافتن ایده‌­های قرار، در اینترنت جستجو می­‌کنید، ایده­‌ای را انتخاب کنید که یک فرد درون­گرا از آن لذت ببرد. چیزی مانند یک شب فیلم دیدن در خانه یا یک پیاده روی نیم‌­روزی در یک گالری هنری می‌­تواند برای یک شریک زندگی درونگرا مناسب باشد.

 

 

  • ۸. خانه آن­ها، مکان امن آن­هاست

از آن‌جا که افراد درونگرا برای شارژ مجدد به زمان تنها احتیاج دارند، خانه‌­های آنها فضای بسیار مهمی برای آنها به شمار می‌­رود، تمام جزئیات خانه از تزئینات روی دیوار گرفته تا شمع‌­هایی که می‌­سوزند. بنابراین، اگر آن­ها از شما خواستند که وقت زیادی را با آن­ها و در خانه بگذرانید، این را یک اتفاق خوب بدانید. این یعنی آن­ها به اندازه‌­ای با شما راحت هستند که شما را بخشی از این مکان خاص می‌­دانند.

 

 

  • ۹.  آن­ها ادامه بحث را قطع می­‌کنند

اگرچه تعدادی از افراد درونگرا اهل گفتگوی مستقیم­ هستند اما همه افراد درونگرا اهل گفتگوی مستقیم نیستند. این بدان معناست که اگر بخواهند در مورد مسائل بنیادی صحبت کنند، از شاخ و برگ دادن به موضوعات پرهیز می‌­کنند. از این رفتار ناراحت نشوید. آن­ها نمی‌خواهند بی‌­ادب باشند یا احساسات شما را جریحه­‌دار کنند، این فقط نحوه برقراری آن­هاست.

 

 

  • ۱۰. سعی نکنید آنها را تغییر دهید

چیزی که از همه چیز مهم‌تر است، این است که به یاد داشته باشید که با وجود تمام چالش‌­های احتمالی در ارتباط با یک فرد درونگرا، اگر سعی بر تغییر آن­ها داشته باشید، آنها دیگر همان شخصی نخواهند بود که در وهله اول توجه شما را جلب کرده بود. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که در تلاش نیستید آنها را به سمت چیزی غیر از آنچه که هستند ترغیب کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − 2 =