حقایق روز ولنتاین

361

در این جا ما قصد داریم درباره ریشه و سنت ولنتاین و اینکه چگونه آن را جشن می‌گیرند و موارد بیش‌تر اطلاعاتی را به شما ارائه نماییم.

روز ولنتاین هرساله در روز ۱۴ فوریه برگزار می‌شود، زوجین در سراسر جهان به همسر، شریک زندگی و عزیزان خود ابراز عشق می‌کنند. صدها سال است که این سنت و آداب و رسوم، آن را به جشنی تبدیل کرده که امروزه آن را گرامی می‌داریم.

در اینجا ۹ حقیقت جالب در مورد تعطیلات اختصاص داده شده به روز عشق آورده شده است:

برخی ریشه روز ولنتاین را به تلاش مسیحیان برای جایگزینی آن با جشنواره باروری بت پرستی که به قرن ۶ قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد، می‌دانند. در طول این جشنواره، کشیش‌های رومی بزها و سگ‌ها را قربانی می‌کردند و با پوست‌های آغشته به خون آنها به زنان در خیابان‌ها آهسته ضربه می‌زدند. که به عنوان یک برکت باروری تلقی می‌شد.

  • نامه های خطاب به ‘ژولیت’

هر ساله، هزاران نفر از افراد رمانتیک‌ نامه‌هایی به ورونای ایتالیا برای “ژولیت” ارسال می‌کنند. این شهر مکان داستان شکسپیر را مشخص می‌کند. نامه‌هایی که به این شهر می‌رسند، توسط تیمی داوطلب از انجمن ژولیت پاسخ داده می‌شوند. هر ساله، در روز ولنتاین، این انجمن جایزه “ژولیت” را به نویسنده جذاب‌ترین نامه عاشقانه اعطا می‌کند.

  • جعبه شکلات

سنت روز ولنتاین با دادن یک جعبه آب نبات در قرن نوزدهم توسط ریچارد کادبری آغاز شد. او فرزند یک خانواده تولید کننده شکلات در انگلیس بود و تکنیک جدیدی در این شرکت ایجاد کرد تا انواع بیش‌تری از شکلات را تولید کند.

  • اولین نامه ولنتاین از یک زندان

اولین تاریخ نوشتن نامه ولنتاین شاید در یکی از غیرمعمول ترین مکان‌های قابل تصور نوشته شده باشد: یک زندان.

چارلز، دوک اورلئان نامه عاشقانه‌ای را به همسر دوم خود در سن ۲۱ سالگی هنگام اسیر شدن در نبرد آگینکور نوشت. او با بیش از ۲۰ سال زندان، هرگز واکنش عشق خود را نسبت به شعری که در اوایل قرن ۱۵ برای او نوشت، ندید.

  • “کارت پستال کاریکاتوری ولنتاین معروف به Vinegar Valentine

در دوران ویکتوریا، کسانی که توجه برخی از خواستگاران را نمی‌خواستند به طور ناشناس “کارت پستال کاریکاتوری ولنتاین” می‌فرستادند. این کارت ها که به آن پنی مخوف نیز گفته می‌شود، نقطه مقابل ولنتاین‌های مرسوم بود. توهین و طرد با زبانی طنز.

کارت پستال کاریکاتوری ولنتاین

  • ابراز احساسات کردن

اصطلاح “ابراز احساسات کردن” ممکن است ریشه در روز ولنتاین داشته باشد. در طول قرون وسطی، مردان هنگام شرکت در یک جشنواره رومی که به احترام جونو برگزار می‌شد، نام زنانی را که طی سال آینده با آنها همراه می‌شدند، به تصویر می‌کشیدند. پس از انتخاب، مردان نام را بر روی آستین خود قرار می‌دادند، تا پیوند خود را در طول جشن نشان دهند.

  • “آب نبات قلبی ولنتاین”

این آب نبات‌ها در ابتدا به شکل لوزی شروع به تولید شدند. طبق اخبار تجارت مواد غذایی، داروساز و مخترع الیور چیس، دستگاهی درست کرد که به سرعت پاستیل‌ها را تولید می‌کرد، قبل از استفاده از دستگاه برای ایجاد آب نبات.

بعداً به ویفرهای Necco معروف شد. برادر چیس ایده چاپ پیام‌ها را روی آب نبات در سال ۱۸۶۶ ایجاد کرده بودند و آب‌نبات‌ها در سال ۱۹۰۱ به شکل قلب در آمدند، که فرم جذاب برای روز ولنتاین بود. در سال ۲۰۱۹، تولید این فرم آبنبات با نام تجاری Sweetheart به مدت یک سال به حالت تعلیق درآمد. که صاحب جدید آبنبات، شرکت آبنبات Spangler، وقت لازم برای تهیه قلب‌های ولنتاین را داشت.

  • کوپید خدای عشق یونانی

کودک چاق با بال و کمان و پیکان که ما آن را “کوپید” می‌نامیم قرن‌هاست که با روز ولنتاین همراه بوده است. با این حال، قبل از این‌که به کوپید تغییر نام دهد، او در یونان باستان به “اروس” یا “خدای عشق” معروف بود.

اروس، پسر الهه یونانی آفرودیت، از دو مجموعه پیکان استفاده می‌کند: یکی برای عشق و دیگری برای نفرت

تا این‌که داستان شیطنت‌های او توسط رومیان بیان شد و او ظاهر کودکانه‌ای را که امروز می‌بینیم، به خود گرفت.

کوپید خدای عشق یونانی

  • X” ” به معنای “بوسه”

ایده استفاده از بوسه برای روز ولنتاین سابقه طولانی دارد. استفاده از  “X” نشان دهنده مسیحیت یا صلیب در قرون وسطی بود. پس از آن علامت گذاری با X، اغلب علامت و نشانه سوگند بود. و این نماد در بین پادشاهان و عوام گسترش یافت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 17 =