۲۳ سوال که زوج ها باید قبل از ازدواج راجع به آنها صحبت کنند

341

سوالات قبل از ازدواج که حتما باید برای شروع یک زندگی مشترک از شریک زندگیتان بپرسید تا در آینده دچار اختلاف و مشکل نشوید.

۲۳ سوال مهم از سوالات قبل از ازدواج

۱.چرا ازدواج؟

امروزه جوانان ترجیح میدهند ازدواج نکنند، دلیل این نظر و سختگیری جوانان چیست؟
باید بدانید که احساسات عاشقانه زیاد نباید دلیلی بر ازدواج باشد. این سوال را از خود بپرسید که اگر ازدواج کنید به رابطه دو نفره تان و حتی زندگی فردی خود چه چیزهایی اضافه میشود؟ آیا ازدواج شاد خواهید داشت؟

۲. تغییر و اتفاقات غیر منتظره را چگونه کنترل می کنید؟

مهمترین موضوعی که افراد در زمان ازدواج به آن فکر نمیکنند بحث برنامه ریزی برای زندگی است. درواقع زمانی که اتفاقی می افتد و برنامه ها همانطور که پیش بینی شده بود پیش نمیرود رابطه تحت تاثیر قرار میگیرد.

۳. اختلاف نظرها را چگونه کنترل می کنید؟

آیا یکی از شما آنقدر لجباز است که فکر نمی‌کنید هیچ وقت بتوانید باهم سازش کنید؟ از اختلاف نظر آنقدر وحشت دارید که نمی توانید بگویید چه چیزی شما را ناراحت کرده است و مدام از درگیری فرار می کنید؟ این موضوعات، مشکلاتی هستند که باید قبل از ازدواج در نظر گرفته شوند.

۴. چقدر به زمان هایی که با هم هستید و در مقابل زمان هایی که جدا هستید ارزش می دهید؟

آیا یکی از شما ترجیح می دهد همه کارها را با هم انجام دهید و در مقابل یکی از شما ترجیح می دهد برای خودش زمان داشته باشد؟
زمانی که قبل از ازدواج، با هم رابطه دارید اکثر مواقع را با هم زمان می گذرانید اما زمانی که به ازدواج می رسید ممکن است متوجه شوید دلتنگ زمانهای استقلال خود شده اید و دوست دارید به آن زمان برگردید.

۵. آیا ازدواج پدر و مادرتان به شما الهام میدهد تا ازدواج کنید؟

اگر واقعا اینگونه است، چرا؟ و اگر اینگونه نیست باز هم چرا؟ درباره این موضوع که یک زوج متحد چگونه به نظر می رسند با یکدیگر صحبت کنید.

۶. آیا فرزند می خواهید؟

پاسخ شما ممکن است در طول زمان تغییر کند اما مهم است که قبل از ازدواج راجع به این موضوع با یگدیگر صحبت کنید. اگر یک نفر بگوید صد در صد فرزند میخواهد و دیگری بگوید صد در صد فرزند نمی خواهد قطعا این رابطه رو به جلو حرکت نخواهد کرد.

۷. اگر نتوانید فرزند بیولوژیکی خودتان را داشته باشید؟

چگونه با مسائل مربوط به باروری برخورد می کنید؟ اگر در باروری مشکل داشتید چگونه عکس العمل نشان میدهید؟ و نظرتان و احساستان راجع به سرپرستی کودک چیست؟

۸. فکر میکنید فرزند و بچه چه جایگاهی در زندگی دارد؟

زوج های بسیاری هستند که بعد از به دنیا آوردن کودک از یکدیگر جدا شدند. در این موارد یک نفر میخواهد در رابطه با زوجش وقت بگذراند اما طرف دیگر دائما در حال رسیدگی به کودک است. به این صورت مشکلات رابطه شروع میشود.

۹. اگر در رابطه از یکدیگر دور شوید چگونه با این موضوع کنار می آیید؟

کار و فرزند گاها باعث میشود زوجین کمی از یکدیگر فاصله بگیرند. کدام یک از شما وقت گذاشتن برای رابطه را یادآوری می کنید؟ و شما چگونه سعی میکنید نزدیک تر شوید؟

۱۰. چگونه با مسائل زناشویی و جنسی کنار می آیید؟

این سوال که هر چند وقت یک بار رابطه جنسی دارید به نظر صحیحتر می آید. با توجه به این موضوع که میزان رابطه جنسی متغیر است، رضایت از رابطه به رضایت از رابطه جنسی بستگی دارد. به همین علت مهم است که دو نفر چقدر در مورد انتظاراتشان از یکدیگر راجع به زندگی زناشویی و جنسی با هم توافق داشته باشند.

۱۱. انتظار دارید نیازهای جنسی تان چگونه برآورده شود؟

این موضوع میتواند مسائلی مختلفی را باز کند.

چرا ازدواج

۱۲. انتظار دارید تعطیلات خود را چگونه بگذرانید؟

آیا یک نفر از شما ترجیح میدهد تعطیلات را در کنار مادر و پدرش بگذراند در حالی که دیگری مسافرت را ترجیح میدهد؟ اگر تصمیمتان در رابطه با ازدواج قطعی است پس سعی کنید در مورد این موضوعات به توافق برسید. اما ممکن است بعد از ازدواج شرایط تغییر کند به خصوص بعد از بچه دار شدن.

۱۳. تعطیلات مورد علاقه شما چیست؟ ترجیح میدهید هر چند وقت به تعطیلات بروید؟

اگر گذراندن تعطیلات سالانه اولویت شماست راجع به آن صحبت کنید. ممکن است لازم باشد هر دوی شما برای آن پول پس انداز کنید.

۱۴. ترجیح میدهید پس انداز کنید و یا برای تعطیلات و یا خرید وسیله های جدید هزینه کنید؟

ممکن است یکی از شما ترجیح دهد پس انداز داشته باشید چون تازه ازدواج کرده اید و دیگری سفر و یا رفتن به رستوران را ترجیح بدهد.

۱۵. آیا حساب بانکی جدا را ترجیح می دهید یا می خواهید حساب مشترک باشد؟

نوع توافق در موضوعات مالی در هر زوجی متفاوت است. یک روش خوب برای بسیاری از افراد داشتن حساب بانکی مشترک است. اما داشتن حساب شخصی و پس انداز برای خودتان نیز پیشنهاد می شود تا بتوانید بدون مشکل و درگیری برای خودتان خرید کنید.

۱۶. آیا در مورد تقسیم کار در خانه توافق دارید؟

این مورد که چه کسی و هر چند وقت یکبار کار خانه را انجام بدهد موضوع مهمی است. توصیه میشود با هم توافق کنید که هر کسی مسئول کدام کارهاست. کارهایی مانند: تمیز کردن، آشپزی، شستن لباس و کارهای مربوط به باغچه و حیاط. درباره این موضوع که اگر کسی مسئولیتش را فراموش کرد هم صحبت کنید.

۱۷. چه زمانی عمیقا احساس می کنید همسرتان شما را واقعا دوست دارد؟

پاسخ های این سوال میتواند این موارد باشد “زمانی که برای من غذا درست میکنی” “زمانی که من را در آغوش میگیری” و …

۱۸. عشق و علاقه خود را چگونه نشان می دهید؟

انجام تست های روانشناسی مربوط به عشق میتواند به شما کمک کند.

۱۹. این جمله را کامل کنید: من زمانی برای درمیان گذاشتن احساسم با همسرم احساس راحتی میکنم که او……

زمانی را به یاد بیاورید که یک مکالمه سخت داشته اید و چه چیزی به شما کمک کرده تا مکالمه تان راحت تر شود. برای مثال “زمانی که برای شام بیرون رفته بودیم” “زمانی که خواب کافی داشته ایم”.

۲۰. چه زمان هایی احساس می کنید نمی توانید احساستان را با همسرتان به اشتراک بگذارید؟

پرسیدن این سوال از همسرتان اطلاعات خوبی راجع به احساس امنیت در به اشتراک گذاشتن احساساتتان به شما میدهد که در داشتن یک رابطه سالم به شما کمک میکند.

۲۱. وقتی که به زمان کودکیتان فکر میکنید کدام خاطره شما را به وجد می آورد و کدام خاطره شما را ناراحت می کند؟

گاهی تلاش ما برای نادیده گرفتن درد باعث دور شدن ما از رابطه با همسرمان میشود. برای مثال تضاد و سوتفاهم زمانی ایجاد میشود که یک نفر در خانواده ای بزرگ شده باشد که تولدها و تعطیلات همیشه یادآور خوبی و خوشی بوده اند اما در فرد مقابل یادآور خاطرات بد باشد.

۲۲. آیا می توانید تفاوت های اعتقادی، دینی و سیاسی خود را بپذیرید؟

نیازی نیست هر دو نفر راجع به این مسائل کاملا هم عقیده باشند. اما باید راهی بیابید تا بتوانید به عقاید هم احترام بگذارید. با پرسیدن این سوالات قبل از ازدواج می توانید راجع به عقیده طرف مقابل اطلاعات کسب کنید. “نگاهتان به جهان چگونه است؟” “فکر می کنید با مردم چگونه باید رفتار شود؟” “آیا با مسائل سیاسی موافق هستید؟” “چقدر برای شما مهم است باورها و اعتقاداتتان را تغییر دهید و یا پایبند باشید؟”

۲۳. در صورت لزوم شغل چه کسی اولویت خواهد داشت؟

ممکن است یکی از شما شغلی داشته باشد که نیاز به سفرهای متعدد باشد و یا موضوع بچه­ داری می­­تواند باعث شود یک نفر از کارش کناره گیری کند. آیا از شریک زندگی خود برای رفتن به دنبال رویاهایش حمایت می­کنید حتی اگر به معنی کم شدن درآمد خانواده باشد؟ بهتر است قبل از ازدواج راجع به شغل طرف مقابلتان اطلاعات کافی کسب کنید.

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =