هزینه زندگی در اتریش چقدر است؟

397

هزینه زندگی در اتریش از شهری به شهر دیگر متفاوت است اما در کل، اقامت در آنجا ممکن است گران باشد. این امر به ویژه در صورت تمایل به خرید ملک صدق می کند. در هر بخش مجموعه ­ای از سوپر مارکت­ها وجود دارد که بیشتر موارد مانند خرید مواد غذایی را ساده می کنند.

همچنین ارتباطات در اتریش به خوبی توسعه یافته است و چندین گزینه خدمات اینترنتی و تلفنی برای انتخاب وجود دارد. دسترسی به رانندگی و حمل و نقل عمومی نیز نسبتا آسان است و جاده­ ها به خوبی محافظت می شوند و تجربه ­ای راحت و ایمن را برای شما فراهم می کنند.

در شهرهای بزرگ اتوبوس و تراموا وجود دارد و وین دارای مترو است. همیشه به یاد داشته باشید قبل از سفر بلیط خود را خریداری کنید زیرا ممکن است لازم باشد قبل از ورود بلیط خود را تایید کنید. دوچرخه سواران همچنین از اتریش به دلیل جاده­ های با کیفیت و برخی از شگفت­ انگیز ترین مناظر جهان لذت خواهند برد.

هزینه زندگی در اتریش

زندگی در اتریش از بعضی جهات ممکن است گران باشد. به عنوان مثال، احتمالا متوجه خواهید شد که پولی که برای خرید مسکن در اتریش در نظر می گیرید از نظر فضا از خرید مسکن در ایالات متحده گران تر است یعنی شما برای فضای کوچکتر، هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد. با این حال گزینه­ های مسکن در اتریش بیش از ۱۰ درصد ارزان تر از همسایه خود آلمان است و به طور متوسط تقریبا ۳۰ درصد ارزان تر از فرانسه است.

هزینه­ های شما نیز به محل سکونت شما بستگی دارد. هزینه زندگی در اتریش بین استان­ها و شهرهای مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. به طور کلی، وین و اینسبروک به طور مداوم در گرانترین شهرهای اتریش قرار می گیرند، در حالی که ارزان­ترین یا مقرون به صرفه ترین شهرها گراتس و کلاگنفورت است.

اگر چه وین از نظر استانداردهای اتریش گران است، اما مسکن­ های عمومی پیشرفت­ه ای بسیار خوبی ایجاد شده است که بیشتر آن­ها بعد از سال ۱۹۲۰ ساخته شده ­اند. در صورت رسیدن به بودجه ۴۸.۴۰۰ یورو (۵۳.۲۲۵ دلار آمریکا)، می توانید برای مسکن عمومی اقدام کنید. حدود ۶۰ درصد از ساکنان وین در خانه­ های اجتماعی زندگی می­کنند. گزارش­های اخیر، اتریش را به عنوان هجدهمین کشور گران قیمت در جهان معرفی کرده است. همسایه آن، سوئیس، گرانترین رتبه را به خود اختصاص داده است.

متوسط اجاره

آپارتمان یک خوابه: ۷۲۰ یورو (۷۹۰ دلار)

آپارتمان سه خوابه: ۱۳۳۰ یورو (۱۴۷۰ دلار)

هزینه های اوقات فراغت

صرف غذا در بیرون بسته به رستوران حدود ۱۲ تا ۵۰ یورو (۱۳ تا ۵۵ دلار) هزینه دارد. کارت ورزشی ماهانه ۳۲ یورو (۳۵ دلار) است و بلیط سینما تقریبا ۱۰ یورو (۱۱ دلار) است.

هزینه های مواد غذایی در اتریش

هزینه ­های خدمات

صورتحساب­ های آب و برق در اتریش بیشتر براساس اندازه منزل محاسبه می شود. به عنوان مثال، خانوارهای اتریشی به طور متوسط، ۲۰ یورو (۲۱ دلار) در ماه برای برق می پردازند. برای اینترنت، قیمت­ها از حدود ۹ تا ۸۳ یورو (۱۰ تا ۹۱ دلار) بسته به تامین کننده و سرعت اینترنت متغیر است. به طور کلی هر چه سرعت اینترنت بیشتر باشد، گران­تر است.

هزینه گاز طبیعی در اتریش برای هر خانوار به طور متوسط ۱۹ یورو (۲۰ دلار) است. خانوارها در اتریش سالانه بین ۲۰ تا ۲۰۰ GJ گاز طبیعی استفاده می کنند. آب معمولا با حذف پسماند، مالیات زمین و هزینه فاضلاب پرداخت می شود. این لایحه معمولا شامل هزینه ­های نگهداری، تعمیرات و بیمه ساختمان نیز می شود. به طور متوسط، ساکنان می­توانند انتظار داشته باشند که ماهانه ۱.۸۰ تا ۳.۵۰ یورو (۲ تا ۳.۹۰ دلار آمریکا) برای این صورتحساب پرداخت کنند.

هزینه های تحصیل

اتریش دارای یک سیستم آموزش عمومی رایگان است و حدود ۹۰ درصد کودکان اتریشی به این مدارس می روند. از طرف دیگر، مدارس متوسطه خصوصی می توانند در صورت رفتن کودک در آنجا ۵۵۰۰۰ یورو (۶۰.۶۰۰ دلار آمریکا) و اگر فقط از دوشنبه تا جمعه در آن تحصیل کنند، حدود ۳۵۰۰۰ یورو (۳۸.۵۵۰ دلار آمریکا) هزینه داشته باشند.

همچنین هزینه یک سال تحصیل در یک مدرسه بین المللی ابتدایی می تواند ۱۳۰۰۰ یورو (۱۴.۵۰۰ دلار) در سال باشد اما مدارسی وجود دارند که کمتر از ۵۰۰۰ یورو (۵.۵۰۵ دلار) هزینه می گیرند.

هزینه زندگی در اتریش در استان­ها و شهرهای مختلف

برای اینکه بتوانید متوسط هزینه­ های زندگی در اتریش را ببینید، به مثال­های زیر نگاه کنید.

شهر اینسبروک: ۱.۸۰۰ یورو ، ۲۰۰۰ دلار

شهر وین: ۱۶۰۰ یورو ، ۱.۷۸۰ دلار

شهر سالزبورگ: ۱.۵۰۰ یورو ، ۱.۶۷۰ دلار

شهر گراتس: ۱.۳۰۰ یورو ، ۱.۴۵۰ دلار

به طور کلی، هزینه­ های زندگی در شهرها بیشتر است، اما شما می توانید خریدهای خود را در اطراف انجام دهید که می تواند یک راه مناسب برای بودجه بندی و روش زندگی شما باشد. همچنین، گراتس دومین شهر بزرگ اتریش است، اما یکی از مقرون به صرفه ترین مکان ها برای زندگی در این کشور است. گراتس همچنین یک شهر میراث جهانی یونسکو است که معماری چشم نوازی دارد.

به طور کلی، ارزان تر از وین و لینز سالزبورگ محبوب است. لینز رودخانه دانوب را دارد که یک منطقه تفریحی محبوب برای ساکنان در تابستان است. این شهر همچنین دارای سیستم جامع تراموا و اتوبوس است.

به عنوان پایتخت، وین یک پیشنهاد فرهنگی عالی است. گرانتر از شهرهای کوچکتر است، اما هزینه زندگی هنوز هم ارزان تر از سایر شهرهای بزرگ اروپا است. سالزبورگ نیز کاملا اتریشی است و دارای چند منظره دیدنی و جذاب آلپ است به علاوه رودخانه سالزاک از شهر عبور می کند و دریاچه موندسی در نزدیکی آن است.

هزینه­ های بهداشت و درمان

تامین اجتماعی حدود ۴۵ درصد از کل مراقبت­های بهداشتی در اتریش را پرداخت می کند. اگر در یک کار تمام وقت یا نیمه وقت شاغل هستید، و حداقل ۴۳۸ یورو (۴۸۸ دلار) در هرماه درآمد دارید، ۱۲.۱۲ درصد از حقوق شما به تامین اجتماعی می رسد. با این حال، کارفرمای شما نیمی از این مبلغ را به شما کمک خواهد کرد. بیمه سلامت عمومی حدود ۹۹ درصد از جمعیت اتریش را تحت پوشش قرار می دهد.

قیمت یک نسخه پزشکی می تواند حدود ۶ یورو (۷دلار) باشد. اگر بیمه درمانی خصوصی داشته باشید، ممکن است بتوانید نسخه را به صورت رایگان دریافت کنید یا می توانید رسید خود را برای بازپرداخت به بیمه ارسال کنید.

پس از بیمه شدن در اتریش کارت الکترونیکی دریافت خواهید کرد. برای مراقبت و داروی ارزان تر یا رایگان باید این مورد را به پزشکان و داروسازان نشان دهید.

  • مراجعه به پزشک خصوصی

هزینه مراجعه به یک پزشک خصوصی برای یک قرار ملاقات ۱۵ دقیقه ای در حدود ۱۰۰ یورو (۱۱۱ دلار) است.

  • مزایای کارت بیمه سلامت اروپا EHIC

اگر EHIC دارید، می توانید از یک سری مراقبت­های بهداشتی مانند دیدن یک پزشک که با یکی از سازمان­های بیمه درمانی منطقه ­ای اتریش وابسته است، به طور رایگان بهره ­مند شوید. شما همچنین می توانید برخی از درمان­های دندانپزشکی را تحت مراقبت­های بهداشتی دولت دریافت کنید. درصورت عقد قرارداد دندانپزشک با یک سازمان بیمه درمانی منطقه­ای، درمان رایگان است.

درمان بیماران در بیمارستان های دانشگاهی و منطقه­ ای که با صندوق مراقبت­های دانشگاهی و منطقه ای که با صندوق مراقبت­های بهداشتی ایالت فدرال خود قرارداد دارند، رایگان است.

هزینه­ های سفر و حمل و نقل در اتریش

هزینه­ های سفر و حمل و نقل

هزینه یک سفر با حمل و نقل عمومی در اتریش بین ۱.۸۰ تا ۲.۲۰ یورو (۲ تا ۲.۴۵ دلار آمریکا) است. هزینه سفر در اتوبوس و قطار در مناطق روستایی به طور متوسط ۲ یورو (۲.۲۵ دلار) برای هر پنج کیلومتر (۳.۱ مایل) است. اگر رانندگی کنید، برای استفاده از بزرگراه­ها باید عوارض پرداخت کنید. شما همچنین به برچسب بزرگراه نیاز خواهید داشت. این موارد را می توانید در دفاتر پست، مغازه­ ها ترافیک، پست های مرزی و ایستگاه­ های خدمات خریداری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 13 =