۱۰ میوه عجیب از عجیب ترین میوه های دنیا

178

آیا از موز و پرتقال و سیب خسته شده اید؟ ما در این مقاله لیستی از عجیب‌ ترین میوه‌ های سراسر جهان را گردآوری کرده‌ایم، شاید دوست داشته باشید میوه های عجیب دنیا را امتحان کنید. پس با ما همراه باشید با ۱۰ میوه عجیب دنیا.

طبیعت زیبایی های زیادی را در دنیای گیاهان و میوه ها ایجاد کرده است. تنوع بسیار زیاد در شکل، رنگ، بو و طعم های موجود در میوه های عجیب و غریب شگفت انگیز است.

۱۰ میوه عجیب از عجیب ترین میوه های دنیا

مطالب مرتبط:
  1. خربزه شاخدار/کیوانو Horned melon/kiwano

کوکومیس متولیفروس نام‌های رایج زیادی دارد که از آن جمله می توان به خربزه شاخدار، کیوانو، خربزه خوشه ای، خیار شاخدار و حتی کیوک آسورائوس اشاره کرد. همانطور که از این نام ها پیداست، این گیاه بخشی از خانواده کدو (Cucurbitaceae) در کنار سایر میوه ها و سبزیجات خوش طعم مانند خربزه، کدو مسما و خیار است. خربزه های شاخدار رسیده دارای پوست زرد تا نارنجی و گوشت لیمویی روشن در داخل هستند. منشا این گیاه در اصل نیوزلند است، اما اکنون عمدتا در ایالات متحده آمریکا، شیلی و استرالیا کشت می شود.

خربزه شاخدار/کیوانو
                                                 خربزه های شاخدار همانند خربزه های معمولی رشد می کنند.

  1. میوه اژدها (Dragon fruit)

میوه اژدها که با نام پیتایا نیز شناخته می شود، از خانواده کاکتوس ها است. پوست سرخابی خاص آن، علامت تجاری این میوه است. این میوه گوشتی سفید با خال های سیاه دارد. خوردن این میوه با طعم اسیدی، همراه با شیرینی ملایم، در آب و هوای گرمسیری لذت بخش است.

میوه اژدها
                                                     میوه اژدها پوستی صورتی روشن و گوشتی سفید دارد.
  1. دوریان یا خارگیل (Durian)

دوریان یا خارگیل به خاطر بوی تندش معروف است. منشأ آن جنوب شرق آسیاست و حمل آن در وسایل نقلیه عمومی به دلیل بوی تند آن ممنوع است! به دلیل اندازه بزرگ، پوست خاردار و رایحه شدیدش، در بیشتر مناطق جنوب شرقی آسیا از آن به عنوان سلطان میوه یاد می شود.

میوه خارگیل یا دوریان

  1. دست بودا (Buddha’s hand)

یکی دیگر از میوه های عجیب میوه دست بودا است. دست بودا از خانواده مرکبات است. نام آن از بخش‌های انگشت مانندی که به هسته میوه منتهی می‌شوند، گرفته شده است. در چین و ژاپن عمدتا به عنوان خوشبو کننده اتاق استفاده می شود. در اروپا، این میوه که شکل عجیبی دارد بیشتر یک کنجکاوی است و هنوز به طور گسترده ای شناخته نشده است.

دست بودا (Buddha’s hand)
                                                              بخش های این میوه شبیه انگشتان دست است.
  1. پشن فروت (Passion fruit)

این میوه عجیب و غریب که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری کشت می شود، مدت هاست در سوپرمارکت های ما موجود است. پوست بنفش تیره جای خود را به گوشتی زرد رنگ و خوشبو با دانه های سیاه می دهد.

پشن فروت
                                                 پشن فروت به دلیل طعم ترش و شیرین آن بسیار مورد توجه است.

       ۶. اوگلی/ تانگلو جاماییکایی (Ugli/Jamaican tangelo)

میوه اوگلی نام خود را از ظاهر غیرجذاب، خشن و چروکیده خود گرفته است. اصالتا اهل جامائیکا است، پوست تانگلو مانند بسیاری از خانواده مرکبات نارنجی پررنگ نیست، بلکه بیشتر رنگ سبز مایل به زردی دارد. گفته می شود که تانگلو حاصل پیوند طبیعی بین نارنگی و پوملو است.

اوگلی/ تانگلو جاماییکایی
                                         ظاهر این میوه چندان خوب به نظر نمی رسد، اما طعم آن خوشمزه است.
  1. رامبوتان یا سرخالوی مژکی (Rambutan)

میوه رامبوتان در مناطق گرمسیری جنوب شرقی آسیا، عمدتا در اندونزی، مالزی و تایلند کشت می شود. این میوه غیرمعمول پوست صورتی تا قرمز دارد که با خارهای شبیه مو پوشیده شده است. گوشت آن سفید مایل به شیری است و طعمی شیرین و کمی تند دارد.

رامبوتان
                                                                         ظاهر رامبوتان جذاب است.
  1. آکبیا (Akebia quinata یا Chocolate vine)

میوه های ارغوانی گیاه آکبیا به شکل سوسیس و پر از دانه است. با این حال، دانه ها طعم شیرین میوه را از بین نمی برند. منشا درختچه مو شکلاتی خاور دور است و بیشتر در چین، ژاپن و کره یافت می شود.

میوه آکبیا
                                                                   گیاه آکبیا در اروپا به خوبی شناخته شده نیست.
  1. آتمویا (Atemoya)

آتمویا ترکیبی از سیب دارچینی و چریمویا است. منشا آن در مناطق گرمسیری آمریکای لاتین است. میوه به شکل قلب با پوست سبز است. در داخل یک گوشت سفید شیرین وجود دارد که حاوی دانه های سیاه است.

میوه آتمویا (Atemoya)
                                                                             آتمویا طعم فوق العاده ای دارد.
  1. میوه مار یا سالاک (Snake fruit/Salacca zalacca)

میوه نخل سالاک عمدتا در دو جزیره اندونزی-سوماترا و جاوه رشد می کند. این میوه غیرمعمول نام خود را از پوست قهوه ای مایل به قرمز و مار مانند خود گرفته است – حتی فلس دارد! شکل و اندازه آن شبیه به انجیر است و نوک مشخصی دارد. میوه مار دارای طعمی شیرین و اندکی تند است.

میوه مار یا سالاک

 شما چه میوه های عجیب و غریب دیگری را میشناسید برای ما بنویسید…

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 10 =