انگلیسی فکر کردن تنها با ۱۰ روش کاربردی [یکبار برای همیشه]

41

بسیاری از دانشجویان زبان انگلیسی می گویند انگلیسی فکر کردن کار بسیار دشواری است.

 • “خیلی سخت است!”
 • “دایره لغات انگلیسی من کم است!”
 • “من باید به زبان مادری ام فکر کنم، سپس آن را به زبان انگلیسی ترجمه کنم!”

آیا در ذهن شماهم چنین سوالاتی وجود دارد؟

 • آیا با مکث و تردید زیادی صحبت می کنید؟
 • آیا در بیان ایده هایتان به زبان انگلیسی مشکل دارید؟
 • آیا جملات را به صورت ذهنی از زبان مادری خود به انگلیسی ترجمه می کنید؟ اما وقتی به زبان انگلیسی صحبت می کنید جملات نادرست یا غیرطبیعی از آب در می آیند؟
مطالب مرتبط:

اگر می خواهید این مشکلات را از بین ببرید و به زبان انگلیسی مسلط شوید، راز آن در این مقاله است. پس با ما همراه باشید.

مشکل تفکر به زبان فارسی و ترجمه آن به زبان انگلیسی این است که منجر به جملاتی می شود که در زبان انگلیسی صحیح نیستند، زیرا دستور زبان و ساختار جمله اغلب در زبان انگلیسی و زبان فارسی شما متفاوت است.

به جای زبان فارسی، به زبان انگلیسی فکر کنید. مطالعات نشان داده اند که با فکر کردن به مسائل به یک زبان خارجی، تصمیم های بهتر و منطقی تری می گیرید.

تصمیم گیری بهتر تنها مزیت انگلیسی فکر کردن نیست. وقتی به انگلیسی فکر می کنید، زبان را سریعتر یاد گرفته و راحت تر صحبت می کنید. اگر در ذهن خود انگلیسی صحبت کنید، به راحتی می توانید آن را به زبان بیاورید.

همچنین، وقتی که در حال مکالمه هستید، زمان زیادی برای فکر کردن و ترجمه نیاز دارید که منجر به مکث، تردید و ناتوانی در صحبت کردن سریع و روان می شود.

بسیاری از دانشجویان بر این باورند که تنها زمانی می توان به زبان انگلیسی فکر کرد که فرد در سطح پیشرفته قرار داشته باشد؛ اما این درست نیست.

انگلیسی فکر کردن مهارتی است که می توانید آن را در هر سطحی توسعه دهید و امروز ما این کار را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد. اگر این کار را تمرین کنید، قطعا موفق خواهید شد.

اهمیت فکر کردن به زبان انگلیسی

بسته به سطح خود، ممکن است ابتدا به آنچه می خواهید به زبان فارسی بگویید فکر کرده و سپس آن را به انگلیسی ترجمه کنید. اما با فکر کردن به زبان انگلیسی نیازی به ترجمه نخواهید داشت، در نتیجه تسلط شما به زبان انگلیسی بیشتر می شود.

فکر کردن به زبان انگلیسی (بدون ترجمه) به شما در درک بهتر زبان کمک می کند. وقتی اطلاعات را جذب می کنید، به این معنی است که شما آن را به طور کامل می شناسید تا دیگر نیازی به فکر کردن در مورد آن نداشته باشید.

با درک زبان انگلیسی، لازم نیست در هر بار صحبت، گرامر و تلفظ را به خاطر بسپارید. علاوه بر این، تفکر به زبان انگلیسی روشی عالی برای ساخت دایره لغات خود با استفاده از کلماتی است که از قبل استفاده می‌کردید. دانستن بسیاری از کلمات ضروری است، اما دانستن کلماتی که روزانه استفاده خواهید کرد، حیاتی است.

۱۰ مرحله ضروری وجود دارد که از طریق آنها می توان طرز فکر خود را تغییر داد و قبل از صحبت کردن، کلمات را ترجمه نکرد.

اهمیت فکر کردن به زبان انگلیسی

۱۰ گام عالی برای انگلیسی فکر کردن

 • مرحله ۱) فکر کردن به تک تک کلمات انگلیسی

به عنوان مثال، وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، به کلماتی مانند زیر فکر کنید:

تخت خواب، مسواک، حمام، غذا، موز، قهوه، لباس، کفش

سپس وقتی به سر کار می روید، به کلماتی مانند زیر فکر کنید:

کار، شغل، شرکت، میز تحریر، کامپیوتر، کاغذ، مداد، همکار، رئیس

در طول روز به تک تک کلمات انگلیسی برای هر چیزی که می بینید، می شنوید و انجام می دهید فکر کنید.

این تمرین را امتحان کنید. همین حالا به اطراف خود نگاه کنید و به تمام کلمات انگلیسی که می توانید فکر کنید. تصور من بر این است که می توانید حداقل به ۱۰ کلمه فکر کنید.

 • مرحله ۲) به جملات ساده اما کامل فکر کنید

مهارت بعدی شما برای تمرین، فکر کردن به عبارات و جملات کامل در طول روز است.

جملات ساده ای را در ذهن خود تصور کنید، مانند “من گرسنه هستم”، “من خسته هستم” یا “در باز است، پنجره بسته است”. شما باید جملات ساده زیادی ساخته و آنها را به طور مداوم با خودتان تمرین نمایید.

در هر مکان جدیدی این تمرین را ادامه دهید، این کار به شما کمک می کند تا بسیاری از جملات و کلمات را به یاد بیاورید، این جملات و کلمات برای همیشه در ذهن شما حک می شوند.

وقتی سر ناهار هستید، فکر کنید:

 • من در حال خوردن ساندویچ هستم.
 • دوست من در حال نوشیدن نوشابه است.
 • این رستوران خیلی خوب است.

وقتی در حال تماشای تلویزیون هستید، فکر کنید:

 • آن بازیگر زیباست.
 • خبرنگار موهای سیاهی دارد.
 • او در مورد سیاست صحبت می کند.

اگر جملات بسیار ساده باشند، بسیار خوب است. مهم ترین بخش، تمرین و ایجاد عادت تفکر با جملات کامل انگلیسی است.

 • مرحله ۳) با خودتان صحبت کنید

اکنون، بیایید به یک مکالمه خیالی بپردازیم. وقتی این کار را انجام می دهید، تصور می کنید که با شخص دیگری صحبت می کنید؛ شما سؤال پرسیده و به پاسخ‌ها فکر می‌کنید. این روشی عالی برای تمرین یک مکالمه واقعی است.

به عنوان مثال، فرض کنید یک فرد خیالی از شما سوال می پرسد، “نظر شما در مورد سخنرانی انگلیسی امروز چیست؟” چگونه پاسخ می دهید؟ مکالمه را تصور کرده و آن را در ذهن خود تمرین کنید. می توانید آن را با صدای بلند یا در سکوت انجام دهید.

 • مرحله ۴) زبان انگلیسی کاربردی

در ادامه تصور خواهید کرد که برای هر کاری باید از زبان انگلیسی استفاده کنید. پس از هر بار صحبت کردن به زبان مادری خود، به این فکر کنید که چگونه می توانید آن را به زبان انگلیسی بگویید.

به عنوان مثال، چگونه می توانید بلیط قطار بخرید یا در یک کشور انگلیسی زبان نوشیدنی سفارش دهید؟

 • بلیت رفت و برگشت به ایستگاه مرکزی، لطفا.
 • می توانم یک لیموناد بدون قند داشته باشم؟

این کار به پیشرفت زبان انگلیسی شما برای موقعیت های واقعی کمک می کند؛ حتی اگر فقط فکر می کنید و صحبت نمی کنید.

اگر در طول این تمرین نمی دانید که چگونه صحبت کنید، بعدا دیکشنری خود را چک نمایید. اگر این نوع تمرین را به طور منظم انجام دهید، توانایی استفاده از زبان انگلیسی در هر موقعیت روزمره را پیدا خواهید کرد.

 • مرحله ۵) یکی از تنظیمات دستگاه یا برنامه را به انگلیسی تغییر دهید

چیزهای زیادی وجود دارد که روزانه در زندگی خود از آنها استفاده می کنید، مانند: موبایل، فیس بوک، لیست خرید و تقویم.

هر روز یکی از این موارد را انتخاب کرده و تنظیمات آن را به انگلیسی تغییر دهید. شما باید عادت کنید که با زبان انگلیسی با آنها کار کنید و اگر در درک برخی از منوها یا کلمات مشکل دارید، آنها را ترجمه نمایید.

 • مرحله ۶) در مورد یک موقعیت به زبان انگلیسی فکر کنید

در طول روز، یکی از موقعیت ها یا فعالیت های خود را انتخاب کرده و در مورد آن به زبان انگلیسی فکر کنید. به عنوان مثال، امروز با دوستان خود ملاقات خواهید کرد.

به این موقعیت به زبان انگلیسی فکر کنید. چه چیزی بپوشید، از چه وسیله نقلیه ای استفاده کنید، کجا با دوستان خود ملاقات کنید، و غیره. این تمرین را روزانه تکرار کرده و موقعیت های مختلف را انتخاب نمایید.

 • مرحله ۷) انگلیسی روایتی (تعریف یک داستان یا صحبت کردن به انگلیسی به مدت طولانی)

بهتر است این تمرین را در زمان فراغت انجام دهید؛ مانند زمانی که در صف هستید یا در حال استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می باشید. به خاطره یا داستانی فکر کنید که دوست دارید برای یک دوست انگلیسی زبان تعریف نمایید. سپس داستان را به زبان انگلیسی در ذهن خود تعریف کنید. چون شما فقط فکر می کنید، حرف نمی زنید، می توان استراحت کرده و تمام تلاش خود را بدون فشار یک مکالمه واقعی انجام دهید.

 • مرحله ۸) فعالیت های خود را برای یادگیری زبان پیگیری کنید

شما باید فعالیت های روزانه خود را در ارتباط با زبان انگلیسی پیگیری کنید؛ پیگیری مستمر به پیشرفت شما کمک کرده و به شما احساس موفقیت می‌دهد، بنابراین این کار را متوقف نکنید و آنچه را که به دست آورده‌اید دنبال کنید.

 • مرحله ۹) خلاصه روزانه

قبل از خواب، خلاصه ای از کارهایی که در روز انجام داده اید، تهیه کنید، مشروط بر اینکه این خلاصه به زبان انگلیسی باشد. تمام کارهایی که از ابتدای روز تا این لحظه در روز انجام داده اید را به یاد بیاورید.

بزرگترین چالش مقابله با ناامیدی ناشی از ناتوانی در بیان کامل خود است. نکته کلیدی، مثبت اندیشی و حفظ انگیزه است!

خلاصه ای از تمرین های تفکر به زبان انگلیسی

 • در صورت امکان تمام کارهای خود را به زبان انگلیسی انجام دهید.
 • روزانه زمانی را صرف پیشرفت مدتی زبان انگلیسی خود کنید (روی مهارت های شنیداری و گفتاری تمرکز نمایید).
 • ترجمه بین انگلیسی و زبان مادری خود را متوقف کنید.
 • قبل از صحبت زیاد به زبان فکر نکنید.

یک معلم انگلیسی استخدام کنید تا فعالیت‌هایی شما را پیگیری نماید و به شما توصیه‌هایی جهت بهبود سطح زبانتان بدهد.

شما می توانید به راحتی فکر کردن به زبان انگلیسی را یاد بگیرید

امیدوارم متوجه شده باشید که برای یادگیری انگلیسی فکر کردن نیازی به تخصص خاصی ندارید. می توانید از همین امروز شروع کنید. این هفته یکی از چهار سطح زیر را امتحان نمایید:

 • فکر کردن به تک تک کلمات
 • فکر کردن به جملات کامل
 • انگلیسی کاربردی
 • انگلیسی روایتی

انگلیسی فکر کردن بزرگ ترین نکته برای افزایش روان بودن بیان شما است زیرا باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته و راحت تر و بدون تردید صحبت کنید.

اما شما به مهارت های دیگری نیز نیاز خواهید داشت که از آن جمله می توان به واژگان قوی، تلفظ واضح، مهارت گوش دادن و توانایی درک فعل های عبارتی و اصطلاحات رایج در زبان انگلیسی اشاره کرد.

شما چه راه حلی را پیشنهاد میدهید؟

۱۰۰%
 • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =