مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320

28

مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320 یکی از جذاب‌ترین مقایسه‌ها بین خودروهای مونتاژ است که به دلیل کیفیت مناسب هر دو خودرو مورد استقبال قرار گرفته‌اند. این دو خودرو متعلق به گروه صنعتی پارس خودرو،‌ زیر مجموعه شرکت سایپا هستند. رنو ساندرو اتوماتیک از کشور فرانسه و برلیانس H320 از کشور چین مونتاژ می‌شوند تا سبد محصولات پارس خودرو تنوع خود را حفظ کند و اقتصاد کشور را رونق بخشد.

در صورتی که مایل به خرید یکی از خودروهای ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320 هستید، در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی و مقایسه ویژگی‌های این دو خودرو بپردازیم. در این راستا قبل از اینکه به مقایسه تخصصی خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320 بپردازیم، بهتر است به صورت جداگانه این دو خودرو را بررسی کنیم.

نیم نگاهی به خودرو ساندرو اتوماتیک

رنو ساندرو اتوماتیک را می‌توان نسخه هاچ بک تند ۹۰ دانست که در شرکت رنو و بازار جهانی با نام داچیا (DACIA) شناخته می‌شود. این خودرو یکی از اقتصادی‌ترین محصولات شرکت رنو و حتی اروپاست که از سال ۹۴ تولید و مونتاژ آن در ایران نیز آغاز شد. پلتفرم و قالب ساندرو تا حد زیادی همان پلتفرم تندر ۹۰ (لوگان) است؛ اما ظاهر این خودرو نسبت به تندر ۹۰ بسیار متفاوت است.

خودرو ساندرو در ایران در دو مدل دنده دستی و دنده اتومات عرضه می‌شود که نسخه اتومات به دلیل کیفیت گیربکس از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

ساندرو اتوماتیک

نیم نگاهی به خودرو برلیانس H320

خودرو برلیانس H320 در دو قالب سدان و هاچ بک توسط شرکت پارس خودرو عرضه شد و به دلیل قیمت به صرفه،‌کارایی مناسب، طراحی ظاهری  زیبا و برخی ویژگی‌های دیگر با استقبال مشتریان مواجه شد. برای مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320، باید نسخه مشابه یعنی همان هاچبک را بررسی کنیم. مطمئن باشید که عملکرد این خودرو چینی از نظر ایمنی، ظاهر و قدرت موتور با خودروی اروپایی مثل ساندرو قابل رقابت است و به همین دلیل است که ما در این مطلب به آن پرداخته‌ایم.

برلیانس H320

مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320 از نظر طراحی

یکی از اولین فاکتورهایی که تمام افراد برای خرید خودرو در نظر می‌گیرند، ظاهر و زیبایی آن است. خانواده خودروهای رنو و به خصوص محصولات تندر ۹۰ و ساندرو، از نظر طراحی ظاهری چندان دلپسند و مناسب نیستند. این مسئله همواره نقل تمام محافل خودرویی بوده است و تنها یک سلیقه شخصی نیست. علت این مسئله اقتصادی بودن خودروهای این پلتفرم است که باعث می‌شود سازندگان توجه چندانی به زیبایی محصول نداشته باشند.

در مقابل خودروهای چینی علی رغم اقتصادی بودن،‌ سعی دارند طراحی ظاهری دلفریب و لوکس بودن را القا کنند. برای مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320 باید به این مسئله توجه کنیم که چقدر ظاهر خودرو برای ما اهمیت دارد. علاوه بر این مزایای ظاهری خاصی نیز در برلیانس دیده نمی‌شود که بتوان آن را سریعاً ترجیح داد.

الگوی طراحی محصولات برلیانس اغلب کپی از خودروهای معروف مثل بی او و است؛ اما در مدل‌های جدید مثل برلیانس H320 هاچبک استقلال نسبی را در طراحی ظاهری مشاهده می‌کنیم. زیباترین عناصر موجود در طراحی H320 را در چراغ‌های دودی، جلوپنجره نقره‌ای رنگ و پلتفرم محافظه کارانه آن دانست.

در مقابل ساندرو اتوماتیک جعبه‌ای ساده و اتاق مربع شکلی را به خود اختصاص می‌دهد که حس ایمنی و سنگین بودن را در ابتدا القا می‌کند. نمای داخلی و تجهیزات داخل کابین ظاهر ساده‌ای شبیه به تندر ۹۰ دارند که البته بهبود یافته است؛ به عنوان مثال محدودیت دید تندر ۹۰ را در ساندرو مشاهده نمی‌کنیم.

به طور کلی برای مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320 از نظر ظاهری باید گفت که هر دو ظاهری اقتصادی دارند؛ اما برلیانس H320 به دلیل تمرکز بیشتر بر جذابیت ظاهری، نمای زیباتری را ارائه می‌کند. بنابراین اگر به ظاهر و طراحی خودرو اهمیت می‌دهید باید این موضوع را در نظر بگیرید.

در عصر ۵شنبه بخوانید: تفاوت انواع مدل های تیبا SX -EX

مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس از نظر فنی

از نظر قدرت پیشرانه برای مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس باید عوامل مختلفی را بررسی کنیم. هر دو خودرو از موتورهایی با حجم تقریبا ۱۶۰۰ سی سی و جعبه دنده اتوماتیک ۴ سرعته برخوردارند که باعث می‌شود قدرت موتور مشابهی را ارائه کنند.

 موتور برلیانس با حجم ۱۶۵۰ سی سی (تنفس طبیعی) قادر به تولید ۱۱۴ اسب بخار و ۱۵۴ نیوتون متر گشتاور است. همچنین موتور ساندرو اتوماتیک نیز با حجم ۱۶۰۰ سی سی (تنفس طبیعی) قادر به تولید ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۰ نیوتون متر گشتاور است. در زیر مقایسه فنی دو خودرو را مشاهده می‌کنید:

خودرو ساندرو اتوماتیک برلیانس  H320
نوع موتور چهار سیلندر تنفس طبیعی چهار سیلندر تنفس طبیعی
حجم موتور ۱۶۰۰ cc ۱۶۵۰ cc
حداکثر قدرت ۱۰۵ اسب بخار ۱۱۴ اسب بخار
حداکثر گشتاور ۱۴۰  نیوتون متر ۱۵۴ نیوتون متر
نوع گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته اتوماتیک ۴ سرعته
شتاب ۱۰.۵ ثانیه ۱۲ ثانیه
نهایت سرعت ۱۷۰ Km/H ۱۷۰ Km/H

در نهایت برای مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320  باید گفت که اگرچه قدرت فنی برلیانس H320 روی کاغذ بهتر است، اما از نظر عملکرد این دو خودرو تفاوت محسوسی ندارند. با این وجود باید گفت که میزان استهلاک موتور و گیربکس ساندرو اتوماتیک کمتر است و هزینه تعمیر نسبتاً کمتری دارد.

مقایسه ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320

از نظر مقایسه امکانات رفاهی یا همان آپشن‌ها به قطع می‌توان گفت که برلیانس H320 بسیار بهتر از ساندرو اتوماتیک است. در برخی مدل‌ها (نسخه‌های آپشنال بعد از مدل ۹۶) ساندرو اتوماتیک، از آپشن‌هایی مثل کروز کنترل، دوربین دید عقب، نمایشگر مرکزی، روکش چرمی و دزدگیر تصویری بهره مند است که آن را قابل رقابت با برلیانس می‌کند.

  • مزایای رفاهی برلیانس نسبت به ساندرو شامل:
  • ۶مولتی مدیا با ۶ اسپیکر
  • آینه همراه با گرمکن
  • تنظیم صندلی راننده ۸ حالته و تنظیم گودی کمر
  • استارت دکمه‌ای
  • رهیاب فرمان

بنابراین از نظر آپشن، می‌توان گفت که برلیانس حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد.

مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320 از نظر ایمنی

اغلب افراد برای مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320 از لحاظ فنی، ساندرو را یک سر و گردن بالاتر می‌دانند. اما تجهیزات ایمنی این دو خودرو نزدیک به یک دیگر است و برلیانس نیز از استحکام قابل قبولی برخوردار است. اما متریال مورد استفاده در کابین، شاسی و بدنه خودرو ساندرو از کیفیت بالاتری برخوردار است و احتمالاً عملکرد بهتری را رائه خواهد کرد.

مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320 از نظر تجربه رانندگی

تجربه رانندگی ساندرو اتوماتیک ویژگی ممتاز آن است که حس ایمنی و کنترل بیشتری را به راننده القا می‌کند. این خودرو علی رغم موتور ضعیف‌تر، به دلیل وزن پایین، عملکرد مناسب جلوبندی و سیستم تعلیق، و عملکرد بهتر گیربکس رانندگی لذت بخش‌تری را ارائه می‌کند. البته در هر دو خودرو راننده احساس خوبی را حین رانندگی و به خصوص سوار شدن افراد زیاد احساس می‌کند.

برای مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320 باید توجه کنید که موقعیت صندلی راننده در خودرو برلیانس بهتر است اما عملکرد روان‌تر ساندرو باعث می‌شود که سر و صدای و تکان‌های کمتری احساس شود. علاوه بر این بهبود سیستم تعلیق ساندرو باعث شده تا هندلینگ و پایداری بهتری را در این خودرو، به خصوص در پیچ‌ها احساس کنید.

در پایان مقایسه خودرو ساندرو اتوماتیک و برلیانس H320  باید به شرایط فروش این دو خودرو اشاره کنیم. هر دو خودرو از نظر اقبال برای خرید و فروش شرایط یکسانی دارند؛ اما ساندرو بهرمنده‌ای از قطعات در دسترس‌تر، راحت‌تر به فروش می‌رسد. همچنین باید گفت که معمولاً برلیانس H320 علی رغم قیمت بسیار کمتر، قطعات کمیاب‌تر و گران‌تری دارد.
این دو خودرو هاچ بک‌های نسبتاً محبوبی در بازار ایران هستند که خرید آنها به اولویت‌های راننده بستگی دارد. برلیانس H320 از مزایایی مثل امکانات بیشتر، طراحی ظاهری جذاب‌تر و قیمت پایین‌تر بهره می‌برد؛ در مقابل ساندرو کیفیت فنی بهتر، خدمات پس از خرید گسترده، وفور قطعات یدکی و استهلاک کمتری دارد. بنابراین شما  می‌توانید با توجه به این فاکتورها بهترین خرید را برای خود رغم بزنید.

تجربه خود را در استفاده از این ۲ ماشین برای ما بنویسید.

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − سه =