۹ ماهی از زیباترین ماهی های جهان

7,466

معمولا افراد دوست دارند به ماهی‌های غیرمعمول یا عجیب در آب های جهان اشاره کنند، اما نمونه‌های بی نظیری نیز وجود دارد که اشاره به آن ها خالی از لطف نیست. در اینجا قصد داریم رنگ‌های زنده و رنگارنگ زیباترین ماهی های جهان را بررسی کنیم.

زیباترین ماهی های جهان

  1. دلقک ماهی

دلقک ماهی

دلقک ماهی شاید به دلیل فیلم یافتن نمو، همیشه “نمو” شناخته شود؛ به هر حال، بدون شک این ماهی سزاوار جایگاه نخست در فهرست ما است. رنگ روشن ماهی، همراه با نوارهای سفید ضخیم و خیره کننده، این ماهی را به یکی از متمایزترین و زیباترین ماهی جهان مبدل کرده است.

  1. ماهی ماندارین

ماهی ماندارین

این ماهی خیره کننده آنقدر جزئیات ریز و زیبا دارد که وقتی برای اولین بار به آن نگاه می کنید نمی توانید تمام جزییات را درک کنید. رنگ‌های روشن و واضح روی ماهی در ابتدا شما را به خود جذب می‌کند، اما الگوها و طراحی آن در واقع همان چیزیست که باعث می‌شود تا مدت ها به این ماهی خیره بمانید.

  1. ماشه ماهی دلقک

ماشه ماهی دلقک

این ماهی، یکی دیگر از ماهی هایی است که هر فردی که یک بار آن را دیده، شیفته اش شده است: لکه های سفید پررنگ یکی از ویژگی های کلیدی این ماهی است؛ که همچنین دارای یک نوار ضخیم و سفید می باشد که درست زیر چشمانش قرار دارد.

  1. ماهی بتا

ماهی بتا

این ماهی آب شیرین، انواع مختلفی دارد، مانند ماهی بتای آبی. این ماهی به دلیل دم پروانه ای مانندش، به طرز زیبایی در آب تکان می خورد و شنا می کند.

  1. شیر ماهی

شیر ماهی

شیرماهی ها در خلیج مکزیک یک مشکل تلقی می شوند؛ زیرا آنها گونه ای مهاجم، پرورش دهندگان بسیار سریع و خورنده هستند. این ماهی های سمّی را چون خرگوش های دریایی در نظر بگیرید: حتی با وجود تمام خرابی هایی که ایجاد می کنند، اما باز واقعا زیبا هستند.

  1. پروانه ماهی

پروانه ماهی

ماهی های گرمسیری مانند پروانه ماهی ها، شما را به لبخند زدن وادار می کند. برخی از این گونه ها دارای رنگ های روشن مانند زرد، قرمز، نارنجی و آبی هستند. آنها با سایه های چشم نواز و دهان ظریفشان، به قدری زیبا هستند که به یک ماهی محبوب آکواریومی مبدل شده اند.

  1. فرشته ماهی

فرشته ماهی

یکی دیگر از ماهی های محبوب آکواریومی، فرشته ماهی ها هستند که دارای الگوها و رنگ های عالی می باشند؛ اما شاید شکل باله مثلثی منحصر به فرد این ماهی باشد که آن ها را از سایر گونه ها متمایز می کند. فرشته ماهی که یک ماهی آب شیرین است، بومی آمریکای جنوبی است. این ماهی های آب شیرین هیچ شباهتی به فرشته ماهی های دریایی ترسناک که در میان صخره های کم عمق یافت می شوند، ندارند.

  1. اسب دریایی

اسب دریایی

اسب های دریایی، موجوداتی بسیار زیبا هستند. یکی از دلیل تمایز این ماهی ها آن است که آنها عاشق شنا کردن با شریک زندگی­شان هستند تا بتوانند دم خود را به هم پیوند بزنند. شوربختانه، در حالی که ما شکل منحصر به فرد آنها را دوست داریم، ولی اسب های دریایی شناگران ماهری نیستند، چرا که اگر در شرایط متلاطم و طوفانی شنا کنند، ممکن است از خستگی بمیرند.

  1. برکه‌ماهی

برکه ماهی

برکه ماهی، یکی دیگر از ماهی های آکواریومی است که مردم علاقه وافری به آن ها دارند و دلیل آن هم مشخص است: این ماهی ها معمولا دارای بدن آبی رنگی هستند که مملو از لکه های قرمز پررنگ می باشد؛ اما متأسفانه عمر بسیار کوتاهی دارند.

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =