کربوکسی تراپی غبغب

40

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی از بزرگترین پیشرفت‌های درمان‌های زیبایی شناخته می‌شود. کربوکسی تراپی یک روش ایمن و کم‌تهاجمی است که عملکرد آن از نظر بالینی برای جوانسازی، بازیابی و ترمیم پوست، درمان چروک‌ها، افتادگی پوست و سلولیت اثبات شده است. جوانسازی پوست آقایان با کربوکسی تراپی بسیار رایج است.

این روش درمانی با تزریق مقدار کمی دی‌اکسید کربن (CO2) به زیر پوست انجام می‌شود و به تجزیه رسوبات چربی و تولید کلاژن کمک می‌کند. علاوه بر این، کربوکسی تراپی جریان خون را افزایش داده و خاصیت ارتجاعی پوست و خطوط و چروک‌های پوست را بهبود می‌بخشد. جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی به رفع جوش‌ها، خطوط ریز و حتی تیرگی زیر چشم هم کمک می‌کند.

این روش در سال ۱۹۳۲ در فرانسه ابداع شد و سپس محبوبیت آن در سطح جهان افزایش یافت. با این حال درمان با دی‌اکسید کربن یک روش نسبتا جدید محسوب می‌شود و این روش هنوز مورد تایید FDA قرار نگرفته است. در جواب سوال کربوکسی تراپی چیست این تعریف کاملترین انتخاب است.

علت ایجاد غبغب

یکی از عوامل ایجاد غبغب افزایش وزن است. افزایش وزن باعث میشود رسوب چربی در قسمت زیر چانه بیشتر شود. کاهش وزنی که در زمان کم و و شدید اتفاق بیفتد نیز میتواند باعث ایجاد غبغب شود. در این نوع کاهش وزن بافت ماهیچه از بین میرود نه چربی و در نهایت نیز پوست دچار افتادگی میشود.

افزایش سن نیز باعث ایجاد غبغب میشود زیرا پوست دچار افتادگی شده و به دلیل چربی زیر پوست غبغب بیشتر دیده میشود. در نهایت برخی افراد به صورت ژنتیکی غبغب دارند. برخی افراد که صورت گرد داشته و چانه کوچکی دارند نیز ممکن است غبغب داشته باشند.

روش انجام کربوکسی تراپی غبغب چگونه است؟

کربوکسی تراپی روشی است که با دو عملکرد موجب رفع غبغب می‌شود. اول اینکه کربن دی اکسید بافت چربی زیر پوست را از بین می‌برد و دوم اکسیژن است که باعث گشاد شدن عروق خونی در ناحیه غبغب می‌شود. گشاد شدن عروق باعث افزایش گردش خون شده و در این حالت اکسیژن می‌تواند مایع بین سلولی را از بین ببرد. پس کربوکسی تراپی باعث از بین رفتن چربی و سفت شدن پوست میشود و به این روش غبغب از بین میرود.

در این روش بستگی به میزان غبغب تعداد جلسات مشخص میشود ولی میانگین دو هفته یکبار جلسه درمان خواهد بود و هر جلسه حدود ۱۵ دقیقه طول میکشد. بعد از جلسه پنجم نتایج قابل مشاهده خواهد بود.

کربوکسی تراپی غبغب روشی غیرجراحی و بدون درد است که در آن پزشک گاز را به وسیله سوزن کوچکی وارد بافت موردنظر می‌کند.

روش انجام کربوکسی تراپی غبغب

عوارض کربوکسی تراپی غبغب

کربوکسی تراپی روشی غیرجراحی و کم خطر است که درد ندارد. شاید در هنگام انجام کربوکسی تراپی احساس گرما و سوزش اندکی داشته باشید ولی درد نخواهید داشت زیرا در قسمت غبغب داروی بی حسی استفاده میشود. بعد از کربوکسی تراپی قرمزی و تورم را مشاهده خواهید کرد که به سرعت نیز از بین می‌رود و در صورت نیاز باید داروهای رقیق کننده خون مصرف کنید. بسیار کم پیش می‌آید که جای قرمزی و زخم روی پوست باقی بماند البته همه چیز به پزشک و مهارت او بستگی دارد.

مزایای کربوکسی تراپی غبغب

کربوکسی تراپی غبغب یک روش کم هزینه و بدون عوارض است. شما در طول جلسات درمان هیچ دردی را حس نخواهید کرد و بعد از چند جلسه نتایج را مشاهده می‌کنید. در صورتی که پزشک تشخیص دهد می‌تواند از چند روش برای کاهش غبغب و سرعت بخشیدن به روند درمان استفاده کند.

نتایج کربوکسی تراپی غبغب

نتایج کربوکسی تراپی غبغب

کربوکسی تراپی روشی است که نتایج آن تضمین شده است فقط کافیست دوره درمان خود را کامل کنید و پس از مدتی از صورت بدون غبغب خود لذت ببرید. برخی افراد به عمل جراحی لیفت غبغب علاقه بیشتری نشان می‌دهند. این روش برای همه مناسب نیست زیرا هزینه بالا و دوره نقاهت طولانی دارد. به همین دلیل افرادی که میزان زیادی غبغب و چروک در صورت خود دارند بهتر است به روش لیفت با جراحی فکر کنند.

هزینه کربوکسی تراپی غبغب

هزینه کربوکسی تراپی غبغب به میزان غبغب شما، وسعت ناحیه‌ای که باید کربوکسی تراپی شود و البته تعداد جلسات موردنیاز بستگی دارد. انتخاب کلینیک و پزشک نیز می‌تواند در تغییر هزینه این روش موثر باشد. اصولا بین ۶ تا ۹ جلسه به صورت میانگین نیاز است که باید به صورت دو هفته یکبار انجام شود.

جمع بندی

کربوکسی تراپی یک روش عالی و بی خطر نه تنها برای از بین بردن غبغب بلکه برای جوانسازی نواحی بسیاری از صورت و بدن است. یکی از کاربردهای کربوکسی تراپی جوانسازی دور چشم است. این روزها تزریق فیلر چشم و کربوکسی تراپی برای جوانسازی پوست دور چشم بسیار محبوب است. فیلر زیر چشم از بهترین راه‌ها برای درمان گودی و از بین بردن سیاهی زیر چشم است. تزریق فیلر به این ناحیه علاوه بر روشن‌تر نشان دادن و از بین بردن سایه زیر چشم، ظاهرتان را بهبود داده و شما را سرحال‌تر و جوان‌تر نشان می‌دهد.  تزریق فیلر برای گودی زیر چشم یک روش متداول و سریع است اما کربوکسی تراپی به جلسات بیشتری برای درمان نیاز دارد و نمی‌تواند گودی زیر چشم را بهبود ببخشد.

  • این مطلب رپورتاژ آگهی است و مجله آنلاین عصر ۵شنبه صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمی‌کند و در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + چهار =