نماد داوجونز در متاتریدر ۴ چیست؟

10,030

نماد داوجونز (Dow Jones) در فارکس یکی از نمادهای شاخص و قابل قبول است که نشان دهنده اقتصاد کشور آمریکا بوده و برای معامله گران بازار بورس بسیار حائز اهمیت می‌باشد. نماد داوجونز به نقل از فارکس پدیا، یکی از شاخص های برتر سهام ایالات متحده است که میانگین وزنی قیمت سهام ۳۰ شرکت از بزرگترین شرکت های ایالات متحده را در بر می‌گیرد.

معرفی نماد داوجونز در فارکس

در پاسخ به این سوال که ” نماد داوجونز در متاتریدر ۴ چیست؟” می‌توان گفت، نماد داوجونز در فارکس به صورت DJI نشان داده می‌شود و همچنین با علائمی مانند US30 نیز قابل مشاهده است. بر اساس اطلاعات موجود در وب‌سایت OCTAFAX، نماد داوجونز در طول تاریخ خود رشد ثابتی را نشان داده است و بعید است که تغییر کند. اما اگر تصویر را مقیاس بندی کنید، دو رویکرد وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را برای ردیابی و پیش بینی نوسانات ترکیب کنید. رویکرد اول شامل تخمین از بالا به پایین و رویکرد دوم مربوط به تخمین از پایین به بالا است. رویکرد اول به این معنی است که شما باید آنچه را که با مشارکت کنندگان اصلی در شاخص میگذرد، نحوه عملکرد دارایی های آنها، درآمدی که به دست می آورند و انتظارات آنها را دنبال کنید. رویکرد معکوس به این معنی است که باید مراقب عملکرد اقتصاد ایالات متحده باشید.

عوامل موثر بر نوسانات داوجونز در فارکس

عوامل متعددی بر نماد داوجونز در فارکس تاثیر گذار است. با توجه به این که ۳۰ شرکت در سهام این نماد شرکت دارند، فعالیت‌هایی که باعث تغییر ارزش سهام هر یک از این شرکت‌ها می‌شود، در نهایت بر شاخص داوجونز نیز تاثیر می‌گذارد. به طور کلی، اقتصاد جهانی، تصمیمات مهم دولت، قیمت گذاری نفت خام و روابط تجاری با چین بیشترین تاثیر را بر شاخص داوجونز دارد.

راهنمای افزودن نماد داوجونز به متاتریدر ۴

نماد داوجونز در پلتفرم‌های معاملاتی مختلف به صورت‌های متفاوتی نمایش داده می‌شود. برای پیدا کردن نماد داوجونز در متاتریدر ۴ لازم است مراحل زیر را سپری کنید:

  1. برای افزودن نمادها در پلتفرم MT4 باید تمام ابزارهای شاخص را در قسمت Symbol فعال کنید.
  2. برای اینکار ابتدا به منوی View/Symbols بروید.
  3. پوشه Indices را انتخاب کنید.
  4. در این مرحله باید روی گزینه Show کلیک کنید.
  5. به نمودار File/New بروید.
  6. نمودار مورد نظر را از پوشه Indices باز کنید.

نحوه محاسبه شاخص داوجونز در بازار معاملات

محاسبه شاخص داوجونز (Dow Jones Industrial Average) در گذشته به صورت ساعتی محاسبه می‌شد. به نقل از وب‌سایت Forbes، محاسبه شاخص داوجونز، میانگین ارزش دلاری ۱۲ سهمی بود که این صندوق شاخص در بر داشت که با گذشت زمان و حذف و اضافه سهام، محاسبات پیچیده تر شد و شرکت‌ها درگیر تقسیم سهام یا اسپین آف شده اند. بنابراین، برای این که مقدار دقیقی از شاخص داوجونز منعکس شود، چارلز داو مجموع قیمت ۱۲ سهم را تقسیم بر تعداد آن کرد. امروزه میانگین صنعتی داوجونز شامل ۳۰ سهم و دارای مقسوم علیه ۰.۱۵۱۷ است.

شاخص داو جونز که اغلب به اختصار DJIA نامیده می شود، شاخصی از ۳۰ شرکت بزرگ آمریکایی است. در ابتدا در دهه ۱۸۹۰، این شاخص تنها ۱۲ سهم داشت و میانگینی ساده از ارزش این ۱۲ سهم بر حسب دلار بود.

همانطور که بازار و شاخص تکامل یافته است، محاسبه شاخص داو جونز نیز بسیار پیچیده تر شده است و امروزه این محاسبات به وسیله رایانه انجام می‌شود.

چگونه نمودار معاملاتی شاخص های MT4 DowJones۳۰ را پیدا کنم؟

علاوه بر این سوال که “نماد داوجونز در متاتریدر ۴ چیست؟” باید با نحوه پیدا کردن نمودار معادلاتی شاخص جونز در متاتریدر ۴ نیز آشنایی داشته باشید. بر این اساس و به نقل از وب‌سایت فارکس تریدینگ، اگر بخواهید به عنوان یک معامله گر DowJones30 را معامله کنید، نمودار معاملاتی شاخص های داوجونز ممکن است مانند مثال زیر در مظنه های شاخص MT4 نشان داده نشود. به عنوان مثال در پلتفرم MT4 Index Quotes لیست که در زیر نمایش داده می شود، تنها ۵ جفت فارکس نمایش داده می شود و مظنه شاخص DowJones30 نمایش داده نمی‌شود.

برای یافتن سایر مظنه‌های شاخص DowJones30 که در فهرست نیستند، می‌توانید مطابق شکل زیر روی پنجره نظارت بازار کلیک راست کنید و پنجره قیمت‌گذاری شاخص‌های سهام زیر ظاهر می‌شود. سپس می‌توانید دکمه «نمایش همه» را انتخاب کنید که تمام شاخص‌های موجود در پلتفرم MT4 را نشان می‌دهد.

چگونه نمودار معاملاتی شاخص های MT4 DowJones30 را پیدا کنم؟

برای نمایش فهرستی دیگر از فارکس و مظنه‌های شاخص از جمله مظنه شاخص DowJones30، دکمه «نمایش همه» را انتخاب کنید، سپس تمام جفت‌های موجود در بازار فارکس و همه مظنه‌های شاخص که شامل مظنه شاخص DowJones30 می‌شود را نشان می‌دهد و سپس می‌توانید انتخاب کنید. این شاخص را باز کنید و نمودار شاخص را از قسمت شاخص DowJones30 انتخاب کنید.

برای اضافه کردن قیمت‌های شاخص DowJones30 باید پنجره Market Watch را در متاتریدر ۴ باز کنید. پنجره Market Watch در پلتفرم MT4 برای نمایش آرایه ای از قیمت های شاخص برای جفت های فارکس و همچنین سایر ابزارهای مالی موجود برای معامله در MT4 مانند DowJones30 استفاده می شود.

برای دسترسی به این نمایشگر مارکت واچ نمادهای فارکس و همچنین قیمت‌گذاری شاخص‌های DowJones30 در پلتفرم متاتریدر ۴، یک معامله‌گر باید به منوی مشاهده همانطور که در مثال زیر نشان داده شده است رفته و با کلیک بر روی آن، پنجره Market Watch را انتخاب کنید. (Ctrl+M) همانگونه که در مثال زیر نشان داده شده است، میانبر دسترسی به این پنجره است، با فشار دادن این میانبر، می توانید پنجره ساعت بازار را بدون رفتن به منوی «نما» فعال کنید.

هنگامی که یک معامله گر پنجره نظارت بازار را انتخاب کرد، پنجره زیر ظاهر می شود.

برای نمایش همه شاخص‌ها و جفت‌ها و شاخص‌های فارکس مظنه‌های فارکس موجود برای معاملات آنلاین، روی پنجره Watch Market همانطور که در زیر نشان داده شده است کلیک راست کنید، سپس گزینه Show All را انتخاب کنید و از لیست مظنه‌های شاخص موجود، DowJones30 را انتخاب کنید و MT4 را باز کنید.

DowJones30

جمع بندی

در این مقاله به بررسی پاسخ سوال “نماد داوجونز در متاتریدر ۴ چیست؟” پرداختیم. همچنین نکات کلیدی در مورد محاسبه شاخص داوجونز در بازار معاملات را معرفی کردیم. با توجه به این که داوجونز یکی از نمادهای اصلی در فارکس و بازار بورس آمریکا است، جزو تحلیل پذیر ترین نمادها نیز شناخته می‌شود. برای جلوگیری از بروز ضرر و زیان، توصیه می‌کنیم هنگام خرید نماد داوجونز و انجام معاملات در بورس دقت زیادی به خرج دهید.

 

 

  • این مطلب رپورتاژ آگهی است و مجله آنلاین عصر ۵شنبه صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمی‌کند و در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.
۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =