دوره آموزش پیرسینگ؛ مدرک پیرسینگ مجاز است یا غیر مجاز؟!

1,788

دوره آموزش پیرسینگ

دوره آموزش پیرسینگ برای علاقه‌مندان به این حوزه برگزار می‌شود و آنها پس از آموزش می‌توانند مدرک آن را دریافت کنند. دریافت مدرک پیرسینگ این امکان را برای هنرجویان فراهم می‌کند تا بتوانند وارد باز کار شده و در این حوزه فعالیت داشته باشند. در واقع دریافت این مدرک مجوز برای فعالیت است.

استفاده از اکسسوری‌ها از دیرباز در بین انسان‌ها رواج داشته است به‌طوری‌که در گذشته از فلزاتی مانند آهن برای آراستن صورت و بدن استفاده می‌شد. امروزه این کار با عنوان پیرسینگ شناخته می‌شود. پیرسینگ به معنی سوراخ کردن قسمتی از بدن و قراردادن زیورآلات در آن است.

امروزه با استفاده از دستگاه‌های به‌روز و همچنین روش‌های ایمن شده عمل پیرسینگ با حداقل خطرات انجام می‌شود. اما مسئله مهمی که درمورد پیرسینگ وجود دارد این است که آیا مدرک پیرسینگ مجاز است؟ در ادامه به این موضوع بیشتر پرداخته خواهد شد.

مدرک پیرسینگ در آموزشگاه‌های معتبر

مدرک پیرسینگ به هنرجویانی که در دوره‌های مربوط به آن شرکت می‌کنند، داده می‌شود. در واقع پیرسینگ یکی از رشته‌های آرایشگری است. دوره‌های آموزش پیرسینگ به‌صورت تئوری و عملی بوده که در آن مباحث مربوط به نحوه انجام پیرسینگ و اقدامات بهداشتی آن مطرح می‌شود.

مدرک پیرسینگ درصورتی‌که از آموزشگاه‌های معتبر دریافت شود، مجاز است. در واقع مدرک پیرسینگ از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور به هنرجویان این رشته داده می‌شود. در بهترین آموزشگاه آرایشگری تهران، سرفصل‌های دوره پیرسینگ به‌صورت کامل و توسط اساتید مجرب آموزش داده می‌شود. هنرجویان پس از پایان دوره آموزش پیرسینگ و شرکت در آزمون‌ها موفق به دریافت مدرک خواهند شد.

مدرک پیرسینگ در آموزشگاه‌های معتبر

مدرک بین‌المللی پیرسینگ

مدرک بین‌المللی پیرسینگ برای افرادی که قصد مهاجرت به سایر کشورها را دارند، مناسب است. برخی از آموزشگاه‌ها به هنرجویان مدرک بین‌المللی پیرسینگ می‌دهند. هنرجویان برای دریافت این مدرک باید در آزمون‌های مربوطه شرکت کرده و نمره قبولی آن را بگیرند. دارندگان مدرک بین‌المللی پیرسینگ می‌توانند به‌عنوان مدرس در آموزشگاه‌ها تدریس کنند.

سرفصل‌های دوره پیرسینگ

از پیرسینگ در جاهای مختلف بدن استفاده می‌شود. پیرسینگ‌ها به وسیله سوراخ کردن قسمتی از بدن و اتصال زیورآلات در آنها انجام می‌شود. این کار باید وسیله دستگاه‌های مخصوصی انجام شده تا کمترین درد و عفونت را داشته باشد. دوره آموزش پیرسینگ در آموزشگاه‌ها به‌صورت اصولی انجام می‌شود و هنرجویان با انواع پیرسینگ در نواحی مختلف بدن آشنا خواهند شد.

هنرجویان می‌توانند با اخذ مدرک پیرسینگ مشغول به کار شده و درآمد خوبی کسب کنند. آنها در دوره‌های پیرسینگ تکنیک‌های لازم را کسب کرده و با ارتقا مهارت‌های خود، می‌توانند در بسیاری از مراکز و سالن‌های زیبایی فعالیت داشته باشند. از مهم‌ترین سرفصل‌های دوره پیرسینگ که در آموزشگاه‌های معتبر به آن پرداخته می‌شود، شامل موارد زیر است:

 • آشنایی با قسمت‌های مختلف بدن برای انجام پیرسینگ
 • مراقبت‌های قبل و بعد از پیرسینگ
 • آشنایی با انواع وسایل پیرسینگ
 • رعایت نکات بهداشتی پس از انجام پیرسینگ
 • یادگیری کاهش درد به هنگام سوراخ کردن بدن برای پیرسینگ

انواع پیرسینگ‌های پرطرفدار

پیرسینگ‌ها در بین جوانان طرفداران زیادی پیدا کرده و برخی از آنها مایل‌اند حداقل یک پیرسینگ در بدن و صورت خود داشته باشند. استفاده معقول از پیرسینگ‌ها جذابیت زیادی داشته که لازم است توسط افراد متخصص انجام شود. از جمله انواع مدل‌های جذاب و رایج پیرسینگ که در بدن استفاده می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

انواع پیرسینگ‌های پرطرفدار

 • پیرسینگ گوش

پیرسینگ گوش روی قسمت غضروفی و گوشتی آن انجام می‌شود. می‌توان از پیرسینگ در اطراف گوش استفاده کرد. البته باید به این موضوع توجه کرد که استفاده از پیرسینگ در قسمت غضروف ممکن است سبب عفونت یا پارگی گوش شود. به همین دلیل بهتر است تا پیرسینگ در قسمت‌های نرم گوش انجام شود.

 • پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی در قسمت تیغه انجام می‌شود. به دلیل حساسیتی که بینی دارد، نباید از پیرسینگ‌های سنگین در آن استفاده شود. برای پیرسینگ در بینی بهتر است قسمت‌ها نرم آن انتخاب شود.

 • پیرسینگ لب

لب‌ها یکی دیگر از اندام‌ها در بدن هستند که می‌توان از پیرسینگ در آنها استفاده کرد که برخی از افراد در زبان نیز از پیرسینگ می‌زنند. استفاده از پیرسینگ لب در بین آفریقاییان رواج زیادی داشته که نشانه ازدواج دختران بوده اما امروزه استفاده از آن توسط افراد، معنی خاصی ندارد.

 • پیرسینگ ناف

یکی از نواحی رایج بدن برای پیرسینگ ناف است. استفاده از نگین‌ها و طلا در این قسمت توسط خانم‌ها انجام می‌شود. در دهه ۹۰ میلادی نیز استفاده از پیرسینگ در ناف بسیار محبوب بوده است.

انجام پیرسینگ بدون سوراخ کردن یا پیرسینگ فیک

پیرسینگ‌ها معمولاً به‌صورت دائمی بوده و ممکن است سوراخ‌های آن برای همیشه بماند. علاوه بر این، سوراخ کردن پوست یا بدن ممکن است عوارضی مانند آلرژی یا عفونت داشته باشد. آموزش پیرسینگ فیک در آموزشگاه‌ها انجام می‌شود.

پیرسینگ فیک یا پیرسینگ بدون سوراخ کردن، روشی است که به وسیله آن بدون ایجاد سوراخ روی پوست و بدن می‌توان پیرسینگ متصل کرد. این کار به وسیله چسب یا به‌صورت مغناطیسی انجام می‌شود. استفاده از این پیرسینگ‌ها برای بدن هیچ ضرری ندارد.

عوارض پیرسینگ

برای اینکه پیرسینگ جذابیت بیشتری داشته باشد لازم است تا به‌صورت اصولی انجام شود. پیرسینگ با روش‌های غلط و غیربهداشتی باعث بروز بیماری‌های مختلفی در بدن خواهد شد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است.

 • گوشت اضافی: بدن برخی از افراد که مستعد گوشت اضافی یا کلوئید هستند، پس از سوراخ کردن پوست، ضایعه گوشتی را به همراه دارد.
 • عفونت غضروف گوشت: درصورتی‌که پیرسینگ در قسمت نرمی گوش انجام نشود، باعث عفونت و بدفرم شدن حالت گوش خواهد شد.
 • عفونت دهان: یکی از موارد شایع در پیرسینگ دهان و زبان، عفونت دهان است که به دلیل برخورد مداوم آب دهان با فلزاتی است که برای پیرسینگ استفاده می‌شود.
 • این مطلب رپورتاژ آگهی است و مجله آنلاین عصر ۵شنبه صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمی‌کند و در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.
۱۰۰%
 • عالی
1 نظر
 1. فرشته می گوید

  سلام. من کاردان مامایی هستم میخواستم ببینم کجا میتونم مدرک معتبر برای انجام پرسینگ بگیرم ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =