تاریخچه شرکت رنو

129

تاریخچه شرکت رنو

  • ۱۸۹۸-۱۹۱۸

لوئیس رنو و برادرانش شرکت خود را در سال ۱۸۹۸ تأسیس کردند. آنها به سرعت در مسابقات اتومبیل رانی نامی برای خود دست و پا کردند و با اتومبیل های کوچک خود توانستند یک رشته برد کسب کنند.

کارخانه ‌های رنو تکنیک‌ های تولید انبوه را در سال ۱۹۰۵ و تیلوریسم را در سال ۱۹۱۳ اتخاذ کردند. در طول جنگ جهانی اول، این شرکت کامیون ‌ها، برانکارد ها، آمبولانس‌ ها، پوسته‌ ها و حتی تانک ‌های معروف FT17 را تولید کرد که سهم تعیین‌ کننده‌ ای در پیروزی نهایی داشتند.

همچنین آن ها به تولید لوازم یدکی رنو نیز پرداختند که مردم می توانستند با خرید قطعات یدکی به تعمیر خودرو ها اعم از کامیون ها ، آمبولانس ها و غیره بپردازند.

  • ۱۹۱۹-۱۹۴۵

 رنو ، ساختمان خود را مدرن کرد و اولین خط تولید خود را در بیلانکورت در سال ۱۹۲۹ راه اندازی کرد. این شرکت سعی کرد هزینه ها را حفظ کند تا بتواند از بحران اقتصادی عبور کند. اما شرایط اجتماعی بدتر شد. لویی جنگ جهانی دوم و درگیری با آلمان را یک اشتباه دانست و تسلیم خواسته های نیروهای آلمانی شد. در نتیجه، رنو در سال ۱۹۴۵ ملی شد و به Régie Nationale des Usines Renault (RNUR) تبدیل شد.

  • ۱۹۴۵-۱۹۷۵

رنو که اکنون یک شرکت ملی است، کارخانه ‌های خود و همچنین ساخت و خرید سایت‌ های تولید جدید را مدرن کرد. تلاش برای تسخیر بازار ایالات متحده شکست خورد، اما رنو با این وجود به گسترش بین المللی خود ادامه داد.

موفقیت با ۴CV، اولین “ماشین کوچک برای همه”، و پس از آن رنو ۴ و رنو ۵ به دست آمد. این شرکت سپس یک مدل لوکس به نام رنو ۱۶ را روانه بازار کرد، اولین “voiture à vivre” (“به معنای واقعی کلمه “خودرویی برای زندگی”). در همان زمان، این شرکت به دستیابی به نتایج چشمگیر در مسابقات رالی ادامه داد.

  • ۱۹۷۵-۱۹۹۲

این شرکت تا اوایل دهه ۱۹۸۰ به رشد خود ادامه داد. با عرضه دو مدل گران ‌قیمت: رنو ۲۵ و اسپیس، سرعت تجدید این محدوده افزایش یافت.

 این برند در مسابقات اتومبیل رانی جای خود را نشان داد و وارد فرمول ۱ شد. اما شرکت به شدت ضرر می کرد. رنو با شروع یک سیاست کاهش شدید هزینه و تمرکز مجدد بر مهارت ‌های اصلی خود، در سال ۱۹۸۷ به سیاهی بازگشت.

  • تجدید ساختار (۱۹۸۱-۱۹۹۵)

رنوها در جاده و پیست تا حدودی موفق بودند، از جمله پرتاب اسپیس در سال ۱۹۸۴، که اولین وسیله نقلیه چند منظوره اروپا بود، ۱۲ سال قبل از هر رقیبی. با این حال، رنو در سال ۱۹۸۴ یک میلیارد فرانک در ماه به مبلغ ۱۲.۵ میلیارد پوند ضرر می کرد.

دولت مداخله کرد و ژرژ بس به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب شد. او تصمیم گرفت هزینه ها را به طور چشمگیری کاهش دهد، بسیاری از دارایی های غیر اصلی رنو (سهام ولوو، گیتان، یوروکار و رنیکس) را بفروشد، تقریباً به طور کامل از ورزش موتوری کناره گیری کرد و بسیاری از کارمندان را اخراج کرد.

این کسری را تا سال ۱۹۸۶ به نصف کاهش داد، اما Besse توسط گروه تروریستی کمونیستی Action Directe در نوامبر ۱۹۸۶ به قتل رسید. ریموند لوی جایگزین او شد، که ابتکارات Besse را ادامه داد و شرکت را به اندازه‌ای لاغر کرد که در پایان سال ۱۹۸۷، رنو کم و بیش از بین رفت. با ثبات از نظر مالی.

با این حال، در حالی که بِس متقاعد شده بود که رنو به حضور در بازار آمریکای شمالی نیاز دارد و می‌ خواهد با بازسازی AMC، لوی، با ضرر های داخلی از رنو در داخل، و ضرر از AMC در ایالات متحده، همراه با جو سیاسی که منجر شد، پیش برود. پس از ترور Besse، در همان سال تصمیم گرفت که AMC را به کرایسلر بفروشد.

  • ۱۹۹۲-۲۰۰۵

رنو ادغام با ولوو را در نظر گرفت، اما این پروژه در سال ۱۹۹۳ کنار گذاشته شد. خصوصی ‌سازی این شرکت در جولای ۱۹۹۶ نقطه عطفی در تاریخ آن بود. رنو با بهره گیری از آزادی جدید خود، در سال ۱۹۹۹ در نیسان سهم گرفت.

این شرکت به نوآوری و تجدید محدوده خود با خودرو هایی از جمله مگان و لاگونا ادامه داد. موفقیت در فرمول ۱ وجهه برند رنو را بالا برد. اتحاد رنو-نیسان ساختار خود را تثبیت کرد و به توسعه هم افزایی های جدید ادامه داد.

با خرید سامسونگ موتورز و داچیا، رنو به گسترش بین المللی خود سرعت بخشید. راه اندازی لوگان بخش کلیدی استراتژی برای به دست آوردن بازارهای نوظهور بود.

  • پس از کووید (۲۰۲۱)

در ژانویه ۲۰۲۱، به عنوان بخشی از اصلاح شرکت، رنو گفت که بخش خودرو سازی خود را به چهار واحد تجاری تقسیم خواهد کرد: رنو، داچیا و لادا، آلپاین، و موبیلایز (دومی برای «سرویس‌های جدید حمل‌ونقل»).

در ۱۵ فوریه ۲۰۲۱، رنو SUV Kiger را در هند عرضه کرد.

در آوریل ۲۰۲۱، رنو گفت که درآمد آن از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا مارس ۱.۱٪ کاهش یافته است و تولید خودرو را کاهش داده و بر روی آنهایی که حاشیه سود بالاتری دارند تمرکز خواهد کرد.

در سال ۲۰۲۲، رنو، بزرگترین بازیگر در بازار خودرو روسیه، از اظهار نظر در مورد گزارش اینترفاکس روسیه مبنی بر اینکه اکثریت سهام خود در خودرو ساز Avtovaz را به یک موسسه علمی روسی منتقل خواهد کرد، خودداری کرد.خودروساز اروپایی که بیش از همه در معرض بازار روسیه است، پیش بینی خود در سال ۲۰۲۲ را تغییر داد. رنو گفت که فعالیت در این کارخانه را به دلیل فشارهای فزاینده به دلیل ادامه حضورش در آنجا از زمان تهاجم به اوکراین به حالت تعلیق در خواهد آورد.

خودرو داران عزیز مخصوصا کسانی که ماشین های برند رنو را دارند می توانند قطعات یدکی مانند لوازم یدکی تالیسمان، لوازم یدکی کولیوس و غیره را از فروشگاه راغبی با بهرتین کیفیت و ارزان ترین قیمت خریداری کنند.

 

  • این مطلب رپورتاژ آگهی است و مجله آنلاین عصر ۵شنبه صحت و یا عدم صحت مطلب فوق را تایید نمی‌کند و در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 18 =