نحوه پیدا کردن تلفن اندرویدی با Find My Device گوگل

22

نحوه پیدا کردن تلفن اندرویدی با Find My Device گوگل:

تلفن‌های هوشمند، امروزه به حدی بخشی از زندگی روزمره‌مان شده‌اند که اگر ناگهان نتوانید تلفنتان را پیدا کنید، در تاکسی جا گذاشته باشید، تصادفی از جیبتان افتاده باشد و گمش کرده باشید، یا آن را در تخت خوابتان گم کرده باشد، می‌تواند آسیب روانی ایجاد کند. اگر یک تلفن اندرویدی داشته باشید، می‌توانید با ویژگی Find My Device (خوشبختانه) تلفنتان را پیدا کنید.

در Find My Device باید دو ویژگی فعال باشد:

 یکی ویژگی Find My Device و دیگری خدمات مکان یاب گوگل.

علاوه بر این، تلفن نیز باید روشن باشد و حساب گوگل روی آن فعال باشد. ویژگی Find My Device، به صورت بخشی از سیستم عامل استاندارد OS در پیکسل و سایر تلفن‌های اندرویدی ارائه می‌شود و معمولاً به طور پیش فرض فعال است. توجه داشته باشید که برخی مدل‌های اندروید ممکن است برنامه  متفاوتی داشته باشند؛ مثلا، گوشی‌های سامسونگ، Find My Device مخصوص به خود را دارند.

اگر می‌خواهید از ویژگی Find My Device استفاده کنید، ببینید این ویژگی، به عنوان بخشی از نسخه اندروید تلفن همراهتان وجود دارد یا خیر.

  • به قسمت تنظیمات > امنیت بروید و Find My Device را جستجو کنید.
  • اگر این نرم افزار در لیست وجود دارد اما خاموش است، روی آن ضربه بزنید و با استفاده از کلید آن، روشن کنید.

 

                 

 

اگر نرم افزار گوگل ندارید اما دوست دارید به جای آن از نرم افزاری که تولیدکننده تلفنتان نصب کرده استفاده کنید- یا اگر می‌خواهید برای پیدا کردن تلفن همراهتان به جای کامپیوتر از تبلت اندرویدی استفاده کنید- می‌توانید به قسمت Play Store رفته و Google`s Find My Device app را نصب کنید.

در مرحله بعد، می‌توانید ببینید موقعیت مکانی فعال است یا خیر:

  • به تنظیمات تلفن همراهتان بروید و Location (مکان) را پیدا کنید. زیرسربرگ (Header) دقیق می‌گوید که خاموش است یا روشن.
  • اگر خاموش است، روی مکان ضربه زده و روشنش کنید.
  • می‌توانید ببینید کدام برنامه‌ها به موقعیت مکانی‌تان دسترسی دارد و کدامیک از آنها اخیرا از آن استفاده کرده‌اند. اگر می‌خواهید از این فرصت برای تنظیمات دقیق استفاده کنید، روی مجوزهای (Permission) برنامه مکان ضربه بزنید تا تنظیمات مجوز مکان (Location) را تغییر دهید.

                                        

گوشی تلفن همراتان را پیدا کنید

همه چیز آماده است برای پیدا کردن گوشی موبالیتان. اگر نمی‌توانید تلفنتان را پیدا کنید، فقط به صفحه جستجوی گوگل بروید و عبارت Find my device را تایپ کنید. لیستی از دستگاه هایی که در گوگل ثبت کرده اید به شما نمایش داده خواهد شد. دستگاه مورد نظر که قصد دارید پیدایش کنید را انتخاب کنید.

به صفحه Find My Device می‌رسید که نام تلفنتان، آخرین باری که پینگ شده (و نام شبکه وای فای که از آن استفاده کرده) و قدرت باتری فعلی را به شما نمایش می‌دهد. Google Map به شما نشان می‌دهد که آخرین بار گوشی شما کجا بوده است.

 

گوشی تلفن همراتان را پیدا کنید

 

وقتی دستگاهتان پیدا شد، سه گزینه در سمت صفحه نمایشتان وجود خواهد داشت. بر این اساس که احساس می‌کنید دستگاهتان در جایی امن است یا خیر، باید یک گزینه را انتخاب کنید. می‌توانید:

  • در دستگاهتان صدایی (معمولا صدای زنگی) را به مدت پنج دقیقه اجرا کنید تا بتوانید پیدایش کنید.
  • دستگاه را قفل کنید و از حساب گوگلتان خارج شوید به طوری که وقتی قصد بازیابیش را دارید، داده‌هایتان امن باشد (مثلا برای وقتی تاکسی یا رستوران جا گذاشته اید توصیه می‌شود)
  • حافظه دستگاهتان را پاک کنید. این گزینه برای مواقعی است که مطمئنید تلفنتان به سرقت رفته و قابل بازیابی نیست؛ نمی‌توانید با این کار، گوشی خود را پیدا کنید، اما محتوای تلفن همراهتان دیگر روی آن وجود نخواهد داشت.

در عین حال، روی تلفنتان هم یک اعلان نشان داده می‌شود که دستگاهتان مکان یابی شده است.

۱۰۰%
عالی
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.