تاریخچه مرسدس بنز با ۱۱ حقیقیت جالب که نمیدانستید

474

شاید مرسدس بنز پیشرفته‌ترین، لوکس‌ترین و عملکرد‌محورترین خودروهای روی زمین را تولید می‌کند و این وضعیت اتفاقی نیست. از زمانی که کارل بنز در سال ۱۸۸۶ اولین خودروی بنزینی را معرفی کرد، مرسدس بنز خودروهای نوآورانه و پیشگام از لحاظ فناوری را به بازار عرضه کرده است. این وسیله نقلیه‌ی موتور عقب و سه چرخ، حمل و نقل انسان را برای همیشه تغییر داد و نشانه‌ی خودروهای پیشگامی بود که مرسدس بنز تا به امروز همچنان به تولید آنها ادامه می‌دهد. در اینجا، برخی از جذاب‌ترین نکات و تاریخچه مرسدس بنز را می خوانید.

حقایق و تاریخچه مرسدس بنز

۱- گوتلیب دایملر به طور تصادفی اولین موتورسیکلت را اختراع کرد

وقتی دایملر در سال ۱۸۸۵ یک موتور عمودی تک سیلندر ساخت که با بنزین کار می‌کرد، آن را در قابی چوبی بر پایه‌ی دوچرخه نصب کرد. این ترفند جالب با نام دایملر رایت واگن (واگن سواری) یا اینسپور (تک مسیر) – اکنون اولین موتورسیکلت واقعی محسوب می‌شود.

اختراع اولین موتور سیکلت

۲- مرسدس بنز اولین خودروی مدرن را به جهان معرفی کرد

کارل بنز در سال ۱۸۸۶ موتور واگن سه چرخ بنزینی خود را به ثبت رساند. همسرش برتا بنز بدون اطلاع او با آن در یک تور ۱۲۰ مایلی در آلمان شرکت کرد. این موتور از یک موتور ۹۵۴ سی سی تک پیستون و چهار زمانه استفاده می‌کرد که در آن زمان ۹/۰ اسب بخار قدرت داشت.

معرفی اولین خودرو مدرن توسط مرسدس بنز

۳- مرسدس بنز در سال ۱۹۰۶ وسیله نقلیه هیبریدی ساخت

شرکت‌های خودروسازی اولیه قبل از اینکه موتورهای بنزینی خالص رواج پیدا کنند، به فکر تولید خودروهای هیبریدی برقی و بنزینی بودند و مدل Mixte مرسدس بنز اولین خودروی واقعاً هیبریدی این شرکت بود. این خودرو دارای موتوری بنزینی در جلو همراه با دینامی بود که جرقه دو موتور در محورهای عقب را تأمین می‌کرد. حداکثر سرعت Mixte حدود ۱۲۰ کیلومتر در ساعت بود.

ساخت ماشین هیبریدی مرسدس بنز

۴- بنز اولین شرکت‌ که ترمز و سیستم تعلیق را روی هر چهار چرخ نصب کرد

تا تابستان سال ۱۹۲۴، تمام خودروهای مرسدس بنز روی هر چهار چرخ ترمز داشتند که این امر به تقویت تعهد این شرکت به ایمنی کمک کرد. سپس، در سال ۱۹۳۱، این شرکت مرسدس بنز ۱۷۰ را معرفی کرد که دارای سیستم تعلیق در هر گوشه‌ی خودرو – فنرهای ورقه‌ای در جلو و یک فنر پیچشی ابتکاری در عقب – بود.

اولین ترمز و سیستم تعلیق روی چهارچرخ

۵- رنگ نقره‌ای نمادین از کاهش وزن برای مسابقات

اکثر خودروهای مسابقه‌ای مرسدس بنز – و برخی از وسایل نقلیه خاص و پرچم‌دار – دارای رنگ نقره‌ای شاخص این شرکت بودند، اما این رنگ در اصل ابتکاری فی‌البداهه‌ بود. در سال ۱۹۳۴ در نوربرگ رینگ، خودروی مسابقه‌ای W 25 مرسدس بنز با بدنه آلومینیومی و سفید‌رنگ باید کمتر از ۷۵۰ کیلوگرم وزن می‌داشت اما یک کیلوگرم اضافه وزن داشت. مدیر تیم مسابقه تصمیم گرفت که رنگ را پاک کند و در نتیجه خودروی مسابقه‌ی نقره‌ای درخشانی به وجود آمد که در نهایت برنده‌ی مسابقه شد – و رنگی نمادین را تثبیت کرد.

رنگ نقره ای برای کاهش وزن ماشین در مسابقات

۶ – مناطق تخریب‌پذیر ایمنی اولین بار در مرسدس بنز

در سال ۱۹۵۱، زمانی که اکثر خودروهای آمریکایی از فلسفه‌ی «فلز بیشتر ایمن‌تر است» پیروی می‌کردند، تحقیقات مهندس مرسدس بنز، بلا بارنی، به ثبت اختراع سلول‌های ویژه در بدنه‌ی خودرو منجر شد که در اثر ضربه تغییر شکل می‌دادند.

این «مناطق تخریب‌پذیر» به توزیع مجدد نیروی ضربه در هنگام تصادف کمک می‌کرد و در نهایت در سال ۱۹۵۹ روی خودروهای مرسدس بنز اجرا شد.

6 - مناطق تخریب‌پذیر ایمنی اولین بار در مرسدس بنز

۷- آغاز کار بازوی تیونینگ مرسدس بنز با عملکرد بالا AMG از یک گاراژ آلمانی

در حال حاضر، بیش از ۵۰ خودرو از خودرو های مرسدس بنز را خودروهای AMG تشکیل می‌دهند، به این معنی که دارای قدرت فوق‌العاده موتورهای به‌دقت تغییر داده شده و کنترل عالی سیستم تعلیق تنظیم‌شده برای مسابقه در مدل‌های نسبتاً ملایم هستند. آشنایی رسمی مرسدس بنز با این برند دارای عملکرد نمادین، که در دهه‌ی ۶۰ توسط دو مهندس اسبق موتوراسپرت دایملر-بنز تأسیس شد، زمانی بود که خودروی ۳۰۰ SEL 6.8 آن‌ها توانست رتبه دوم را در مسابقه ۲۴ ساعته اسپا در سال ۱۹۷۱ به دست بیاورد. AMG به طور رسمی در سال ۱۹۹۰ وارد بازار شد.

بازوی تیونینگ مرسدس بنز با عملکرد بالا AMG

۸- ترمزهای ضد قفل به طور اختصاصی برای مرسدس بنز کلاس S در سال ۱۹۷۸

ترمزهایی که تحت فشار کامل روی پدال قفل نمی‌کنند اکنون در همه‌ی خودروها وجود دارند. این ترمزها به نجات جان افراد بی‌شماری کمک کرده‌اند، زیرا باعث می‌شوند راننده در حالی که به شدت ترمز می کند همچنان خودرو را هدایت کند – و امید است که از برخورد جلوگیری کند. مرسدس بنز ابتدا این فناوری را با بوش در دهه‌ی ۷۰ بهبود بخشید، سپس این فناوری را در سال ۱۹۷۸ به کلاس S اضافه کرد. اندکی بعد، ترمز ضد قفل در تمام مدل‌های مرسدس بنز استاندارد شد.

ترمزهای ضد قفل مرسدس بنز کلاس S

۹- خودروهای مرسدس بنز دارای گواهینامه‌ دست دوم گارانتی کارکرد نامحدود

بر اساس قریب به یک قرن مهندسی دقیق و نوآوری ایمنی، خودروهای مرسدس بنز امروزی قیمت بالایی دارند. خوشبختانه، از طریق برنامه‌ی مرسدس بنز دارای گواهی دست‌دوم (CPO) می‌توانید با قیمتی پایین‌تر خودرویی مشهور را خریداری کنید. خودروهای CPO مرسدس بنز، علاوه بر قیمت مناسب‌تر، دارای پوشش پیشرو در صنعت هستند: گارانتی کارکرد نامحدود تا پنج سال، از جمله مزایای دیگری است که فقط نمایندگی‌های مجاز مرسدس بنز ارائه می‌کنند.

گارانتی کارکرد نامحدود در مرسدس بنز

۱۰- رونمایی مرسدس بنز برای اولین بار بیش از دو دهه‌ پیش از یک خودروی خودران

خودروهای خودران اکنون موفقیت‌آمیز هستند، اما در دهه‌ی ۹۰ مرسدس بنز یک سیستم خودران را توسعه داد که کلاس S W140 1995 نصب کرد. این خودرو، که مملو از ریزپردازنده‌ها بود- که آن را معادل یک ابر رایانه در آن زمان می‌کرد – با دخالت اندک تا عدم دخالت راننده‌ی انسان بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر را در اتوبان رانندگی کرد و سرعت خود را به ۱۸۵ کیلومتر در ساعت رساند. سیستم‌های داخل آن خودرو در نهایت به چیزی تبدیل شدند که در جدیدترین فناوری رانندگی ایمن مرسدس بنز خواهید یافت.

اولین خودروی خودران مرسدس بنز

۱۱- گواهی و بازسازی همه‌ خودروهای CPO توسط تکنسین‌های ماهر مرسدس بنز

برنامه‌ی CPO مرسدس بنز با ادامه تعهد خود به کیفیت بدون عدول کردن از آن، محبوب‌ترین خودروهای مدل اخیر – شامل سدان‌، کوپه‌، استیشن و SUV شاسی‌بلند – را ارائه می‌دهد که توسط تکنسین‌های ماهر مرسدس بنز تأیید و بازسازی شده‌اند تا آنها را تا جایی که قوانین فیزیک و زمان اجازه می‌دهد به خودروهای جدید نزدیک سازند. این امر تجربه‌ای شبیه به بودن در یک خودروی جدید را تضمین می‌کند.

خودروهای CPO دارای گواهی مرسدس بنز

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.