۲۸ ایده برای دکوراسیون اتاق خواب

220

اتاق خواب، پناهگاه شما و مکان مورد علاقه شما در خانه است. همچنین مکانی است برای آرامش و استراحت. پس مهم است فضای آن به شکلی باشد که پس از یک روز سخت به شما احساس آرامش بدهد. در این مقاله برای شما چند پیشنهاد و ایده جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب داریم.

۲۸ ایده برای دکوراسیون اتاق خواب

     ۱. از کاغذ دیواری برجسته استفاده کنید

از کاغذ دیواری برجسته استفاده کنید

یک کاغذ دیواری ویژه را امتحان کنید. طراحی انتزاعی همیشه برای اتاق خواب مناسب است و رنگ طبیعی آن خسته کننده به نظر نمی­رسد.

     ۲. از الهامات منطقه جنوب غربی استفاده کنید

این نوع طراحی خاص و زیبا است زیرا معمولا کسی از آن استفاده نمی­کند. اما با این وجود زیبایی حیرت انگیزی به اتاق می­دهد. یک اتاق خواب با فرش پوست گاو و دیوار با طراحی جمجه یک فضای بصری زیبا را ایجاد می­کند.

     ۳. از بافت و جنس­ های متفاوت استفاده کنید

یکی از آسان­ترین راه­ها برای طراحی اتاق خوابی که برای خوابیدن در آن لحظه شماری کنید، اضافه کردن بافت است. یک اتاق خواب با الهام از سبک بوهو به محیط بافت اضافه می­کند و یک فضای راحت و دنج را به وجود می ­آورد. از پتو و بالشت­هایی استفاده کنید که واقعا آنها را دوست دارید و به شما احساس راحتی می­دهند.

     ۴. از رنگ­های ملایم استفاده کنید

زمانی که صحبت از رنگ زدن اتاق خواب می­شود بهتر است از رنگ­های ملایم و آرام استفاده کنید. به این صورت فضایی آرامش بخش و راحت ایجاد می­کنید. با این حال رنگ­های تیره و برجسته نیز برای اتاق خواب مناسب است اما رنگ­های آرام کمی ایده ­آل ­تر است. برای انتخاب رنگ مناسب حتما از روانشناسی رنگ استفاده کنید.

از رنگ­های ملایم استفاده کنید

     ۵. از گیاه استفاده کنید

برای افزایش انرژی صبحگاهی و ایجاد محیطی زنده، یکی از آسان­ترین راه­ها استفاده از گیاه در اتاق خواب است. اگر در اتاقتان نور کافی ندارید می­توانید از گیاهان مصنوعی نیز استفاده کنید.

     ۶. نگران استفاده از رنگ­ های تیره نباشید

استفاده از رنگ­های تیره، زیبایی و شکوه خاصی به اتاق می­دهد. استفاده از رنگ خاکستری و زغالی یک عمق بصری به اتاق می­دهد و در عین حال فضایی آرام و مناسب خوابیدن را نیز ایجاد می­کند.

     ۷. از درهایی که شبیه در انباری هستند استفاده کنید

اگر می­خواهید درب کمدهایتان را عوض کنید بهتر است از این نوع درها استفاده کنید. این درها علاوه بر اینکه فضای کمتری را اشغال می­کنند به عنوان دکور هم استفاده می­شوند.

     ۸. از رنگ سفید و تک رنگ استفاده کنید

اگر نمی­توانید برای اتاقتان رنگ مناسبی انتخاب کنید از سفید استفاده کنید. این رنگ روشن انتخاب بسیار مناسبی برای هر اتاق به ویژه اتاق­های کوچک است. اگر اتاقتان بیش از حد بی روح شد می­توانید از سایه ­هایی هماهنگ با رنگ سفید استفاده کنید تا محیط دنج ­تر شود.

از رنگ سفید و تک رنگ استفاده کنید

     ۹. در پشت تخت از تابلوهای نقاشی استفاده کنید

اگر همیشه برای سالن نشیمن و سالن پذیرایی خود از تابلوهای نقاشی استفاده می­کنید بهتر است از این تابلوها در اتاق خواب خود نیز استفاده کنید. نصب این تابلوها بالای تخت هم جذابیت بصری دارد و هم با بقیه قسمت­های اتاق همخوانی دارد.

    ۱۰. از قفسه استفاده کنید

یک اتاق خواب زیبا و مناسب، باید فضای کافی هم برای وسایل ضروری و هم برای وسیله­ های تزیینی داشته باشد. برای گذاشتن چند تکه وسایل تزیینی و هنری از قفسه استفاده کنید.

    ۱۱. از میز توالت استفاده کنید

زمانی که صحبت از انتخاب وسیله برای اتاق خواب می­شود بهتر است میز توالت را انتخاب کنید. این نوع میزها هم برای گذاشتن لوازم آرایشی مناسب هستند و هم می­توان به عنوان میز کار از آن­ها استفاده کرد.

   ۱۲. از نور برای ایجاد محیطی آرام استفاده کنید

مهم نیست که چند سال سن دارید به هر حال برای آرام بودن نیاز به نور دارید. رگه­ های نور هم آرامبخش است و هم برای مطالعه در شب هنگام دراز کشیدن روی تخت نیز مناسب است.

از نور برای ایجاد محیطی آرام استفاده کنید

   ۱۳. از شومینه استفاده کنید

می­توانید در اتاق خوابتان فضایی برای شومینه تعبیه کنید. اگر از آتش خوشتان نمی­ آید می­توانید از شمع و کتاب­های قدیمی برای ایجاد فضایی گرم استفاده کنید.

   ۱۴. از شومینه­ های مخصوص اتاق خواب استفاده کنید

اگر در اتاق خوابتان برای شومینه فضا ندارید از شومینه ­های مصنوعی استفاده کنید. این نوع شومینه­ ها اتاقتان را گرم نمی­کند اما به عنوان یک وسیله­ دکوری، اتاقتان را زیبا می­کند.

   ۱۵. از گل­های تازه و طبیعی استفاده کنید

هر طراح داخلی قطعا به شما استفاده از گل­های طبیعی را پیشنهاد می­دهد. گذاشتن یک دسته گل با شکوفه­ های نارنجی روی میز، فضا را رنگی و زیبا میکند.

   ۱۶. یک رنگ پایه انتخاب کنید

یکی از آسان­ترین راه­ها برای دکور کردن اتاق خواب، انتخاب یک رنگ پایه و دکور کردن اتاق طبق آن رنگ و طیف ­های آن است.

یک رنگ پایه انتخاب کنید

   ۱۷. از تخته­ بالای تخت استفاده نکنید

چه کسی به تخته­ بالای تخت نیاز دارد؟ به جای استفاده از این تخته ­ها می­توانید از تابلو و یا حتی پنجره استفاده کنید. نصب تابلو در بالای تخت نمایی زییاتر به اتاق می­دهد.

   ۱۸. سبک بوهو

در سبک بوهو، راحتی و آرامش خاصی وجود دارد به خصوص برای اتاق خواب. اگر یک اتاق خواب مرتب و طراحی شده با نظم، مورد پسند شما نیست از یک سبک نامنظم و شلخته استفاده کنید. سبک بوهو شامل انتخاب وسایل و دکور با ترکیب مدل­های مختلف است. در عین حال که از وسایل متفاوت استفاده میکنیم، سعی میکنیم از شلوغی و به هم ریختگی اتاق نیز جلوگیری کنیم.

   ۱۹. از تخته­ های چوبی استفاده کنید

استفاده از تخته­ های چوبی راهی مناسب برای زیبا کردن اتاق بدون دکور کردن است. این نوع دکوراسیون هم سادگی خاصی دارد و هم فضا را طبیعی جلوه می­دهد.

  ۲۰. از رنگ­های مختلف استفاده کنید

 اگر رنگ­های ملایم و خنثی مورد علاقه شما نیستند می­توانید از رنگ­های تیره و برجسته استفاده کنید. ترکیب نارنجی پررنگ و آبی یک فضای جذاب و زیبا را ایجاد می­کند.

  ۲۱. طرح­های مختلف را ترکیب کنید

از اینکه طرح­های متفاوت را باهم ترکیب کنید هراسی نداشته باشید. اگر ترکیب طرح­ها درست انجام شود محیط زیبا دیده می­شود و احساس می­کنید طراحی ماهر اتاقتان را طراحی کرده است.

  ۲۲. گالری دیواری درست کنید

تمام وسایل هنری خود را برای سالن نشیمن کنار نگذارید. فضای خالی پشت کمد و یا بالای تخت را با وسایل مختلف پر کرده و گالری دیواری داشته باشید.

گالری دیواری درست کنید

  ۲۳. اتاق خواب به سبک مزرعه اما مدرن

این سبک که از مزرعه الهام گرفته شده محیطی خاص و زیبا را به وجود می ­آورد. از وسایل خاص مانند چوب لباسی­ های چوبی و قدیمی و یا قفسه و دریچه ­های چوبی استفاده کنید تا اتاقی خاص داشته باشید.

  ۲۴. نورانی و آزاد

می­توانید از رنگ صورتی روشن استفاده کنید. با این رنگ هم محیط تازه و روشن به نظر می­رسد و هم فضایی طبیعی به وجود می ­آید.

  ۲۵. از کودک درونتان کمک بگیرید

تخت ­هایی که با حفاظ و طاق هستند فقط برای کودکان نیستند. تخت با طاق ­های بلند برای بزرگسالان نیز مناسب هستند.

  ۲۶. از تم ساحلی استفاده کنید

دکوراسیون با طراحی الهام گرفته شده از ساحل و دریا برای اتاق خواب مناسب است. چه چیزی آرامبخش­تر از این است که هر روز صبح خودتان را کنار دریا تصور کنید.

  ۲۷. از اسپیکر (بلندگو) استفاده کنید

همانطور که می­دانید تماشای تلویزیون قبل از خواب برای سلامت و کیفیت خواب مضر است پس بهتر است قبل از خواب به جای تماشای فیلم موزیک آرامبخش پخش کنید و بخوابید. استفاده از اسپیکرهای خاصی که با دکوراسیون اتاقتان هماهنگی دارد به زیبایی اتاقتان نیز کمک می­کند.

  ۲۸.  از صندلی­های مناسب استفاده کنید

فرقی نمی­کند از صندلی برای مطالعه استفاده کنید یا برای انداختن لباس­های کثیف! به هر حال سعی کنید صندلی­هایی مناسب دکوراسیون اتاقتان انتخاب کنید

۱۰۰%
عالی
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.