جاهای دیدنی اصفهان : ۱۰ جاذبه که حتما باید ببینید

662

جاهای دیدنی اصفهان را حتما کم و بیش میشناسید و قطعا از چند مورد از مکان های دیدنی اصفهان دیدن کرده اید. در این مطلب ۱۰ جاذبه دیدنی اصفهان را به شما معرفی میکنیم؛ پس با ماهمراه باشید.

جاهای دیدنی اصفهان

 • میدان نقش‌ جهان

میدان نقش‌ جهان

این میدان از زیباترین میادین جهان و نمادی جذاب برای شهر نصف‌جهان بوده که در میراث جهانی یونسکو در ایران می‌باشد. علاوه بر زیبایی و وسعت، وجود بناهای تاریخی مهمی چون کاخ عالی‌قاپو، مسجد شیخ‌لطف‌الله، بازار و سردر قیصریه و از این قبیل بر اهمیت میدان نقش‌جهان افزوده است.

 • آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان

اگر اصفهان را تنها به عنوان یک شهر تاریخی می‌شناسید حتما برای یک سفر تفریحی به این شهر برنامه‌ریزی کرده و از آکواریوم اصفهان، یکی از جاهای دیدنی اصفهان و جاذبه‌های گردشگری و سرگرم‌کننده آن بازدید نمایید. این آکواریوم از نظر وسعت با داشتن مساحت بیش از ۳۰۰۰ متر به عنوان بزرگ‌ترین آکواریوم خاورمیانه شناخته می‌شود که می‌توان در آن از نزدیک به تماشای بیش از ۵۰۰۰ گونه از آبزیانی چون گونه‌های مختلف کوسه و ماهی و جاندارانی چون ستاره‌دریایی، اسب آبی، اختاپوس، شیر دریایی و از این قبیل بپردازید. حتی فکر کردن به این‌که در تونلی آبی قدم برداریم که از اطراف و بالای سرمان کوسه‌های بزرگ و کوچک حرکت کنند هم هیجان‌انگیز است.

 • کاخ هشت‌ بهشت

کاخ هشت‌ بهشت

عمارت هشت‌بهشت که روزگاری در میان باغ بزرگی بنا شده است یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین کاخ‌های به‌جای مانده از دوران صفوی است. این عمارت دو طبقه به جهت آن‌که هشت پهلو داشته و تقریبا از هرچیز در آن به تعداد هشت عدد موجود است به هشت‌بهشت نام گرفته است که دیدن آن از نزدیک روح هنر ایرانی را به خوبی برای بازدیدکنندگان نمایان می‌سازد.

 • پارک جنگلی ناژوان

پارک جنگلی ناژوان

پارک جنگلی ناژوان که در جوار زاینده‌رود واقع شده از جمله جاهای دیدنی اصفهان است که بافت طبیعی خود را حفظ نموده و تحت تاثیر محیط شهر قرار نگرفته است. این پارک جنگلی همچنین با دارا بودن امکانات گردشی بسیاری چون تلسیژ، باغ خزندگان، پرندگان و پروانه‌ها و نیز آکواریوم اصفهان بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌نماید.

 • منارجنبان

منارجنبان

بنایی با دو منار بلند در غرب شهر اصفهان از عهد صفوی واقع گشته که از نظر ظاهر بنایی معمولی به نظر می‌رسد اما آن‌چه موجب ماندگاری این بنا طی سالیان زیاد شده تکان خوردن یک منار به وسیله تکان دادن منار دیگر است.

 • محله جلفا

یکی از متفاوت‌ترین محله‌های اصفهان می‌باشد که وقت‌گذرانی و قدم زدن در معابر سنگفرشی آن می‌تواند حال‌وهوای تازه‌ای را به هرکسی ببخشد. وجود کلیسای وانک در این محله و نیز رستوران‌ها وکافه‌های کلاسیک و مدرن نیز بر جذابیت‌های محله ارامنه اصفهان می‌افزاید.

 • پل‌های تاریخی اصفهان

در مسیر زاینده‌رود از شهر اصفهان پل‌های تاریخی بسیاری از زمان صفویان تا به امروز ساخته شده که هریک عظمت و شکوه منحصربه‌فرد خود را دارند و مهم‌ترین آن‌ها شامل پل خواجو، پل مارنان، ۳۳پل و پل شهرستان می‌باشند.

 • پل خواجو

از شاهکارهای بی‌نظیر معماری بوده که در زمان شاه‌عباس دوم در شرق اصفهان بر رودخانه زاینده‌رود بنا شده است. قسمت فوقانی این پل زیبا زمانی محل عبور کالسکه، ماشین و موتور و قسمت زیرین آن محل عبور عابرین پیاده بوده است. در میانه پل نیز عمارت بیگلربیگی واقع شده که زمانی برای برگزاری تشریفات مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

 • سی و سه پل

سی و سه پل نیز از آثار تاریخی باشکوه به‌جای مانده از صفویان است که در آن زمان برای ارتباط دادن چهارباغ و محدوده مرکزی شهر به جنوب آن بر زاینده‌رود بنا شده است. در سفر به اصفهان حتما شبی را به پیاده‌روی اطراف ۳۳ پل چشم‌نواز اختصاص دهید.

 • پل شهرستان

این  پل آخرین پل تاریخی و در شرقی‌ترین قسمت اصفهان بوده که زمانی توسط ساسانیان جهت امور نظامی بنا و سپس توسط سلجویان تعمیر گشته است.

 • کاخ چهل‌ ستون

چهل‌ستون یکی از کاخ‌های صفوی بوده که با آینه‌کاری‌های زیبایی مزین گشته است. آن‌چه که این کاخ را از دیگر بناهای اصفهان متمایز می‌کند وجود نقاشی‌های بسیار بر سقف و دیواره‌های آن است که وقایع مختلف تاریخی را در خود به تصویر کشیده است.

یکی از ویژگی‌های جالب این بنا آن است که چهل ستون در واقع بیست ستون دارد که با افتادن نقش این ستون‌ها در حوض بزرگ مقابلش به چهل ستون معروف شده است.

از کدامیک از مناطق گردشگری اصفهان دیدن کرده اید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.