۲۲ جزیره زیبای جهان

269

جزایر تداعی گر رویای بهشت هستند: فرار از دوندگی های زیاد و پناه بردن به زمین کاملا ماسه ای که می توانید زیر خش خش درختان نخل استراحت کنید و به دریای آبی آرام خیره شوید. اما همه جزایر یکسان نیستند. زیبایی برخی از آنها با دریای اطرافشان بیشتر مشخص می شود. برخی از جزایر دیگر، جنگل های مجلل و قله های مخملی دارند و مسافران را با الماس فرهنگی شان محسور خود می کنند. این جزایر، چه سواحل عالی باشند، یا موقعیت های جغرافیایی خیره کننده یا فرهنگ های عجیب و غریبی که دنبالشان می کنید، به دور از هیاهوی روزمره هستند. از سیسیل تا سانتورینی و دریای کارائیب تا کاپری، سرزمینهای رویایی را در لیست زیباترین جزایر جهان پیدا کنید.

زیباترین جزایر جهان

 1. مالدیو (Maldives)

مالدیو زیباترین جزایر جهان

خانه‌های ییلاقی روی آب در مالدیو، بخشی از جذاب ترین جزایر جهان است، البته دریاست که واقعاً جزایر را درخشان می کند. آب های آبی شفاف با شفافیت بلورین روی این سواحل سفید خیره کننده که به سختی از فراز اقیانوس هند دیده می شوند، می چرخند.

مجمع الجزایر مالدیو که ۲۶ جزیره مرجانی طبیعی، دارد، کم ارتفاع ترین کشور در کره زمین است که بالاترین نقطه اش از سه متر بالای سطح دریا، فراتر نمی رود، اندازه ای که هر سال کمتر می شود.

زیر آب های مسحور کننده، جلوه های صخره های مرجانی، غواصان سراسر جهان را به خود جذب می کند. موج سواران نیز به این منطقه هجوم می آورند تا به دور از شلوغی، در زمان استراحتشان، موج سواری کنند. همچنین مالدیو جزیره ای است که بسیاری از زوج های خوشبخت برای ماه عسل خود انتخا ب میکنند.

۱۲ اقامتگاه از بهترین اقامتگاه های ماه عسل در مالدیو

استراحتگاه های مجلل مالدیو، در مسیر بازگشت، نقطه شروعی عالی برای ماجراجویانی است که تمرکزشان دریاست، بزرگترین دارایی مجمع الجزایر که با تغییرات آب و هوایی این کره خاکی، بزرگترین تهدید متوجه آنهاست.

 

 1. بورا بورا، پلی‌نزی فرانسه (Bora Bora, French Polynesia)

بورا بورا زیباترین جزایر جهان

این جزیره ی آتشفشانی سرسبز که شکل یک کلاه لبه پهن اسپانیولی بزرگ است، با فانتری های بی شماری در اقیانوس آرام جنوبی واقع شده است. نکته اصلی و بهترین دارایی این جزیره زیبای استوایی، تالاب دلربای آن به رنگ فیروزه ای یک رنگ است. ماهی ها، لاک پشت ها، کوسه ها، و سفره ماهی ها، در آب های شفاف شنا می کنند و جزایر کوچکی در جای جای تالاب وجود دارد.

البته این جزیره، کاملاً فرانسوی است و غذاهای لذیذی هم دارد. غواصی و شیرجه از صخره های اطراف بسیار عالیست و مسیرهای پیاده روی آن از میان جنگل های پر از نخل می گذرد.

اگر توان مالی دارید، در این جزیره، یک خانه ییلاقی روی آب بگیرید و وقتی در تکان های آرام دریا به خواب می روید، از خوشبختی تان لذت ببرید.

 

 1. پاوالان، فیلیپین (Palawan, Philippines)

پالاوان، فیلیپین

یکی دیگر از زیباترین جزایر جهان پالاوان فیلیپین است، پالاوان شبیه بهشت فیلیپین است. این استان جزیره ای، با قله های آهکی سبز که از دریای جواهر مانند بسیار شفاف بالا آمده اند که تقریباً می توانید چهره ی ماهی ها را از بالای سطح ببینید، از جنوب غرب تا بورنئو امتداد دارد.

در تکه هایی از سواحل درخشان ماسه ای سفید، درختان نخل ریشه دار، بسیاری از بخش های این جزایر پوشیده از جنگل را در برگرفته اند، و در عین حال، زیر آب، صخره های مرجانی با ماهی های استوایی متنوع و چشم نوازی که از بهترین نقاط غواصی جهان محسوب می شوند، فراوان هستند.

جاذبه های دیگر، حیات وحش منحصر به فرد جزایر، دریاچه های زمردی، و دهکده های ماهیگیری عجیب است. کورون محل استراحتگاه های مجلل است و در ال نیدو زیبایی های طبیعی می تراود که یکی از جذاب ترین جزیره های این منطقه است. از اینجا، می توانید تا مجمع الجزایر باکیوت قدم بزنید.

یکی از جاذبه های برتر پالاوان، پارک ملی رودخانه ی زیرزمینی پورتو پرنسس که در فهرست میراث جهانی قرار دارد، است که سیستم غار آهکی چشم نوازی است که رودخانه ی طولانی زیرزمینی دارد.

 

 1. سیشل (Seychelles)

سیشل (Seychelles)

جزیره سیشل بکر و بی نقص، ارزش سفر دارد. در شرق کنیا، این مجمع الجزایر نسبتاً بکر از ۱۱۵ جزیره مرجانی و گرانیتی مملو از جاذبه های مختلفی است، از جنگل های ثبت شده در فهرست یونسکو، و صخره های مرجانی در حال رشد تا سواحل پوشیده از نخل و سواحل گرد مانند که کنارشان صخره های غول پیکر قرار دارند.

تقریباً نیمی از مساحت این جزایر استوایی، محافظت شده است و بسیاری از جزایرش در پناهگاه های دریایی غنی از ماهی قرار دارند که فرصتی عالی برای شیرجه و غواصی است.

سیشل، از غنی ترین مناطق ماهیگیری جهان محسوب می شود که آن را به مقصدی عالی برای ماهیگیران تبدیل کرده است. غذاهای تند کرئول و استراحتگاه های مجلل ماحه، پراسلین و لادیگو را به این ترکیب اضافه کنید، درک جذابیت سیشل آسان می شود.

 

 1. سانتورینی، یونان (Santorini, Greece)

جزیره سانتورینی، یونان

سانتورینی دیدنی، که با دهانه ای پر از دریا احاطه شده، برای زیبایی های چشمگیرش، امتیاز بالایی دارد. ویلاهایی با رنگ سفید از بالای صخره های آتشفشانی تا پایین ساخته شده اند. کلیساهایی با گنبدهای آبی رو به دریای درخشان، سربرافراشته اند و قطرات باران درخشان بوگینویلا به چشم نوازی این پالت رنگ می افزاید.

سکونتگاه های فیرا و اویا که بر فراز صخره های گدازه ای سیاه قرار گرفته اند، زیباترین و گران ترین مقاصد جزیره هستند و اویا را در بین بهترین مکان های عکاسی جهان قرار داده است.

از دیگر جاذبه های سانتورینی، می توان به سایت باستان شناسی آکروتیری، تیرای باستانی و ساحل شن های سیاه پریسا و البته غروب زیبای خورشید اشاره کرد. قایقرانی در این دهانه ی خیره کننده که با صخره های سر به فلک کشیده در کنار دریا، احاطه شده، جلوه ای فراموش نشدنی ایجاد می کند.

 

 1. جزایر کوک (The Cook Islands)

جزایر کوک (The Cook Islands)

اگر آرزو دارید به غاری در اقیانوس آرام جنوبی بروید، جزایر کوک مناسبتان است. ۱۵ جزیره ی مجمع الجزایری که بین پلینزی فرانسه و ساموآ قرار گرفته و با نیوزلند ارتباطی نزدیک دارد، از جواهراتی است که در اقیانوس آرام جنوبی دست کم گرفته شده اند.

از مهمترین جاذبه های این جزایر، می توان به تالاب های جذاب زمرد کبود، سواحلی با حاشیه ی درختان نخل و قله های آتشفشانی آن اشاره کرد. از همه بهتر، مردم محلی، از خونگرم ترین مردمان اقیانوس آرام جنوبی هستند.

راروتونگا، با استراحتگاه های فراوان، قله های سرسبز و سواحل فراوان، قطب اصلی گردشگری است. آیتوتاکی، یکی از زیباترین جزایر اقیانوس آرام جنوبی است. دهکده های پوشیده از گل ختمی که در دامنه های تپه فرو رفته اند، و ۲۱ جزیره کوچک در امتداد این تالاب بهشتی قرار دارد که بسیاری از آنها در مسیرشان کایاک های تفریحی دارند.

یک خانه ی ییلاقی روی آب، یا یک کلبه ی ساحلی روستایی در جزیره ای دور افتاده بگیرید و با خیالات رابینسون کروزوئه زندگی کنید.

 

 1. بالی، اندونزی (Bali, Indonesia)

بالی زیباترین جزایر جهان

فرهنگ مست کننده بالی، جشن احساسات است. از معابد بوی عود پخش می شود، شالیزارهای برنج در سبزه های کهربایی، می درخشند و غذاهایش،  پرزهای چشایی را قلقلک می دهد. موج سواری، شنا و آفتاب گرفتن، از فعالیت های پرطرفدار در سواحل زیبای این جزیره اند و گردشگران، کارهای عجیب غریب زیادی در این جزیره می بینند، از رقص در معبد و گشت و گذار در مناطق سرسبز تا درمان با آب گرم، خرید و پیاده روی.

غرق جنبه معنوی بالی در اوبود شوید، سمینیاک و سانور خانواده پسند را ببینید، نبض توریستی کوتا را احساس کنید یا جاذبه های جزیره ی آتشفشانی همسایه لومبوک را کشف کنید.

دنبال جایی شیک برای اقامت هستید؟ از میان استراحتگاه های ساحلی زیبا انتخاب کنید، اگر بچه دارید، مکان های با ارزش زیادی برای اقامت کنار خانواده پیدا خواهید کرد.

یک مسئله مسلم است: روح افسونگر بالی، مانند امواج گرمسیری، شما را فرا خواهد گرفت.

 1. جزایر دالماسی، کرواسی (The Dalmatian Islands, Croatia)

جزایر دالماسی، کرواسی

در دریای آدریاتیک سواحل کرواسی، جزایر دالماسی، ترکیبی محسور کننده ای از جذابیتی آرام و تاریخی غنی است. این جزایر باشکوه پر از دهکده های زیبا، مهمانخانه ها و رستوران است که با دریاهای درخشان و بعضی از بهترین سواحل کرواسی احاطه شده اند.

براک با نوار ساحلی معروف زلانتی رات (شاخ طلایی) در صدر فهرست این جزایر قرار دارد. هوار هم با کلیساهای گوتیک، شهر باستانی بدون ماشین و بندر ماهیگیری بدیع، زیباست. از آنجا می توانید به جزایر پاکلنی بروید که به خاطر آب های شفاف و خلیج های خلوتش مشهور است.

از دیگر جزایر دالماسی که باید آنها را ببینید، می توان به کورچولا با ساختمان های سفید و سقف های قرمزش؛ ملجت با دو دریاچه ی آب شور داخلی و ویز نسبتاً شلوغ اشاره کرد.

 

 1. فیجی (Fiji)

فیجی زیباترین جزیره جهان

یکی یگر از زیباترین جزایر جهان، فیجی است که یکی از منطقه های استوایی استرالیا، تمام گزینه های یک جزیره ی فانتزی را دارد. ساحلی با ماسه های سفید، آب های فیروزه ای شفاف، و صخره های مرجانی، به وفور در این منطقه یافت می شود. و مردم فیجی با لبخندها گرم و دوستانه از بازدیدکنندگان استقبال می کنند.

غواصی، شیرجه و ماهیگیری و در برخی مناطق، موج سواری همه از فعالیت های محبوب در فیجی هستند، اما استراحت زیر درخت های نخل و رفتن به داخل دریاهای گرم ابریشمی هم به همان اندازه مفید است. یافتن بهترین جزیره برای تعطیلات، از مخفیگاه های مجلل سلبریتی ها و استراحتگاه های مناسب خانواده گرفته تا گروه های یاساوا و مامانوکا، در بیش از ۳۰۰ جزیره، کار ساده ای است.

فیجی ها، عاشق خردسالان هستند، بنابراین، مقصدی شگفت انگیز برای خانواده هایی است که قصد استراحت دارند.

 

 1. کائوآئی، ایالات متحده امریکا (Kaua’i, USA)

کائوآئی، ایالات متحده امریک

کائوایی به چند دلیل، باغ جزیره نامیده می شود: جنگل های بارانی بخشی زیادی از فضای داخلی را پوشانده، آبشارهایی که از صخره های گدازه ای پایین می ریزند و عطر مست کننده ی شکوفه های استوایی که در هوای شرجی پراکنده می شود

اما زیبایی این جزیره فقط به خاطر گیاهان باشکوهش نیست. خط ساحلی تماشایی اش، نفستان را بند می آورد. مواد مذاب، این جزیره ی خیره کننده را شکل داده است و از کف اقیانوس به سمت بالا ادامه دارند و برآمدگی های مخملی و صخره های دورانی را تشکیل می دهد که کنار سواحل با شکوه قرار گرفته اند.

زیر دریاهایی با رنگ آبی کبالت، لاک پشت ها و ماهی های استوایی در امتداد صخره های مرجانی شنا می کنند و باعث شادی غواصان سراسر جهان می شوند. کائوآئی در مقایسه با جزایر همتایش، مائی و اواهو، حال و هوای آرامی دارد و با سرعت آرامتری حرکت می کند.

جاذبه های برتر کائوایی را از دست ندهید: ساحل خیره کننده ی نا پالی، دره وایمی با طول ۱۰ مایل، و مناظر ابری صخره های بالای خلیج هانالئی.

 

 1. کوه سامویی، تایلند (Koh Samui, Thailand)

کوه سامویی، تایلند

سواحل پشت جنگل، دریاهای جواهری و نخل های کاملاً طاق دار: کوه سامویی، جاذبه ای خالص و گرمسیری است. صخره های مرجانی رنگارنگ و قله های زمردی که از دریای فیروزه ای رنگ سر برافراشته اند، پارک بسیار زیبای دریایی ملی آنگ تانگ را پوشانده است و عاشق این بهشت استوایی تایلند شدن، سخت نیست.

جزایر همتای کوه سامویی، کوه فانگان و کوه تائو، هم ارزش دیدن دارند. در واقع، سفرهای یک روزه به این جزایر خوش منظره، یکی از بهترین کارهایی است که می توان در سفر به کوه سامویی انجام داد. دیگر مکان های محبوب برای بازدید، سواحل زیبای چاونگ و لامایی مملو از تخته سنگ، فروشگاه ها و غرفه های غذای دهکده ی ماهیگیر، و معابد باشکوه بودایی است.

نمی دانید در کوه سامویی کجا اقامت کنید؟ اقامتگاه، طیفی از استراحتگاه های ساحلی تا ویلاهای لوکس و خوابگاه های مقرون به صرفه هستند.

 

 1. سنت لوسیا، کارائیب (Lucia, The Caribbean)

سنت لوسیا، کارائیب

سنت لوسیا، جلوه ای از زیبایی های تاریک و غم انگیز است. بر خلاف سایر جزایر دریای کارائیب، بهترین دارایی این جزیره، با این که سواحلش با شن های طلایی و نخل های زیبایش بین کسانی که از آنها بازدید می کنند، محبوب است، لزوماً سواحلش نیست. بلکه خود جزیره، غرق در مناظر درام است. پیتون های سر به فلک کشیده، قله های آتشفشانی دوقلوی حاکم بر مناظر مجلل با بیش از ۷۰۰ متر از دریا ارتفاع، پس زمینه ای هیجان انگیز برای مناظری خیره کننده ایجاد می کند.

جنگل های برافراشته ی نخل و نارگیل، دهکده های ماهیگیری عجیب، صخره های مرجانی، مسیرهای طبیعی و چشمه های درمانی آب گرم، تنها بخشی از مناظر دیدنی سنت لوسیا هستند. خلیج زیبای ماریگوت و پارک دریایی آنسه چاستانت، از دیگر دیدنی های این منطقه اند. تأثیرات فرانسوی جزیره، به جذابیت های عجیبش می افزاید.

 

 1. کاپری، ایتالیا (Capri, Italy)

کاپری، ایتالیا

کاپری سحر انگیز، در حدود ۲۰ کیلومتری سواحل آمالفی، لیاقت این هم سرو صدا را دارد. پشته های دریا و صخره های سر به فلک کشیده از دریای سبزآبی تیرنیان، با عطر گل های رنگارنگ قاب گرفته شده اند.

یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگریش، غار آبی است، غار دریایی درخشان، جایی که مردم محلی با قایق های کوچک، گردشگران را به آنجا می برند و برای نشان دادن بازتاب صدا، اپرا می خوانند.

وقتی به بندر مارینا گرانده رسیدید، با تله کابین به شهر اصلی کاپری بروید که شبیه یک مجموعه فیلم است. میدان آنجا، پر از مردم محلی با لباس های بی عیب و نقص و گردشگرانی است که کیسه های خریدِ پر از لباس های طراحان و عطرهای بهشتی جزیره شان را در دست گرفته اند.

وقتی اینجایید، حتماً از مرتفع ترین شهر، یعنی آناکاپری نیز دیدن کنید و  با تله سیژ به سمت مونت سولارو بروید تا مناظر فوق العاده ای از جزیره و دریا را ببینید.

 

 1. کو فی فی، تایلند (Ko Phi Phi, Thailand)

کو فی فی، تایلند

در کو فی فی، مجمع الجزایر کوچکی در استان کرابی تایلند، قله های آهکی سرسبز از دریای استوایی سر برافراشته و آب های گرم به سواحل مملو از نخل برخورد می کنند.

کو فی فی که گرفتار سونامی سال ۲۰۰۴ شده بود، در حال حاضر، بازیابی شده است. زیبایی طبیعیش هنوز هم یادآور رویای جزیره های گرمسیری فیلم معروف لئوناردو دی کاپریو، با نام ساحل، است که در ساحل مایا، در جزیره ی کوچک همسایه ی کو فی فی له فیلم برداری شده بود.

کو فی فی دان، تنها جزیره ی مسکونی است که سفرهای یک روزه را به جزایر اطراف عرضه می کند. فعالیت های محبوب دیگر، شنا، غواصی و شیرجه است. ساحل میمون ها را از دست ندهید که به خاطر نام ساکنانشف معروف است.

 1. جزایر ویتساندی، استرالیا (Whitsunday Islands, Australia)

جزایر ویتساندی، استرالیا

جزایر ویتساندی که در امتداد دیواره مرجانی بزرگ در فهرست میراث جهانی ثبت شده است، نسخه ی استرالیایی، جزیره ی فانتری کلاسیک گرمسیری است. این ۷۴ جزیره ی سرسبز، قله های غرق در تپه هایی هستند که بر فراز دریای آبی مرجانی فوق العاده، سر برافراشته اند.

قایقرانی یکی از فعالیت های محبوب در ویتساندی است و غواصی در امتداد صخره های مرجانی پر از ماهی، بسیار عالی است. این اکوسیستم به شدت شکننده، تحت حفاظت شش پارک ملی است و می تواند در مسیرهای پیاده روی به برخی از جزایر سر بزنید.

مکان های اقامتی از کمپ های کنار ساحلی، اقامتگاه های بومگردی، و استراحتگاه های خانوادگی تا مکان های مجللی مثل جزیره ی هیمن ،و کوالیا در جزیره ی همیلتون است.

شن های سیلیسی درخشان ساحل بندر سفید، یکی از بهترین سواحل استرالیا در جزیره ی ویتساندی را از دست ندهید.

 

 1. ساردینیا، ایتالیا (Sardinia, Italy)

ساردینیا، ایتالیا

یکی دیگر از زیباترین جزایر جهان ساردینیا است. سواحل پر از شن و ماسه ی سفید، قله های ساحلی ناهموار، غذاهای لذید، ترکیب بی نظیر فرهنگ ها و گنجینه های باستانی: کدام یک را در این جزیره ی شیک ایتالیایی دوست ندارید؟

بیشتر مسافران درباره ی کاستا اسمرالدای یا ساحل زمردی سحر انگیز، با خلیج های صخره ای و دریاهای شفافش شنید اند، اما این جزیره ی بزرگ و متنوع مدیترانه ای، جاذبه های بسیار زیاد دیگری هم دارد. ساردینیا، بزرگترین دره اروپا به نام گولا سو گوروپو؛ سایت های باستان شناسی ماقبل تاریخ؛ شهر کاتالونیایی فریبنده ی آلگرو و خیابان های قرون وسطایی کالیاری، پایتخت را در خود جای داده است.

کمی در هتل ها و استراحتگاه های دلپذیرش بمانید و تا وقتی اینجا هستید، حتماً در امتداد مسیرهای ساحلی خوش منظره گشت بزنید و از مناظر تماشاییش لذت ببرید.

 1. سنت بارتز، کارائیب (St. Barts, The Caribbean)

سنت بارتز، کارائیب

سنت بارتز، یکی از معروف ترین جزایر دریای کارائیب است. این جزیره با زیبایی خیره کننده و در عین حال کمرنگش، غول ها و ستاره های سینما را از سراسر جهان به خود جذب می کند- و دلیل خوبی هم دارد. سنت بارتز، طعم لذیذ فرانسه را در مناطق استوایی دارد و جذابیت آرامی دارد که مسافران فهیم عاشقش هستند.

یکی از مهمترین، جاذبه های سنت بارتز، سواحل روشن مسحورکننده اش است که اطراف خط ساحلی اش کشیده شده و پشت آن تپه های سبز قرار گرفته است. حریم خصوصی و خلوت، از دیگر عوامل برتر جذب مشتری در این جزیره است، البته همه ی اینها هزینه دارد. این جزیره یکی از گران ترین جزایر کارائیب است، اما اگر پول کافی ندارید، می توانید به یک ویلای خصوصی یا مهمانخانه بروید و تا دلتان می خواهد از غذاهای لذیذ فرانسوی بخورید و به سبک افراد ثروتمند و مشهور زندگی کنید.

 1. مایورکا، اسپانیا (Mallorca, Spain)

مایورکا، اسپانیا

سواحل غرق در آفتاب، خلیج های آبی پر از قایق، قله های سنگ آهکی، و حال و هوای پرشور، مایورکا را به پاتوق مدیترانه تبدیل کرده است. بزرگترین جزایر بالئاریک اسپانیا، این زیبایی اسپانیایی، شاید بیشتر به خاطر خط ساحلی فوق العاده زیبا و مناظر ساحلی شلوغش مشهور شده باشد.

اما مایورکا، چیزی بیش از رقص در ساحل دارد. به صومعه های بالای تپه بروید، در مسیرهای ناهموار سرا دی ترامونتانا پیاده روی کنید، بی هدف در روستاهای تاریخی بچرخید یا از غذاهای مدیترانه ای آفتاب گرفته، لذت ببرید. مشتاقان فرهنگ هم چیزهای زیادی برای لذت بردن و شادی پیدا می کنند. موزه ها و گالری ها، از بهترین چیزهایی است که می توان در مایورکا دیدن کرد.

 1. باهاما (The Bahamas)

باهاما (The Bahamas)

یافتن پناهگاه رویایی کارائیب در باهاما، با ۷۰۰ جزیره و بیش از ۲۰۰۰ حفره ی کوچک، آسان است. این جزایز فوق العاده زیبا، از سواحل ایده آل و صخره های مرجانی در حال رشد تا خرید و غذاخوری های فوق العاده تشکیل شده اند.

دنبال فروشگاه های بدون عوارض گمرکی، استراحتگاه های تفریحی و بزرگ هستید؟ به پایتخت ناسائو، یک بندر کشتی های تفریحی در جزیره ی نیو پراویدنس بروید، یا در گراند باهاما، اتاق رزرو کنید. ماهیگیری یا بازی های بزرگ تفریح مورد علاقه تان است؟ بیمینی بهترین گزینه برای شماست. شاید بخواهید دنیای زیر آب را کشف کنید: لانگ آیلند و آندروس، غواصی های فوق العاده و ماهیگیری در کلاس جهانی دارند.

و اگر فقط می خواهید در سواحل ماسه ای سفید با آب های آبی چشم نواز، تنی به آب بزنید، استراحت کنید، به جزایر اوت بروید، مثلا اگزوماس، آباکوس، و الوترا- این جزایر از بهترین جزایر کارائیب برای تفریح و شادی در ساحل هستند. سواحل شنی صورتی بیشتر به شما می خورد؟ جزیره ی هاربر باید در لیستتان باشد.

مهم نیست چه تصمیمی داشته باشد، مکان های اقامتی ایده آل زیادی پیدا خواهید کرد، از استراحتگاه های لوکس گرفته تا استراحتگاه های خانوادگی و حتی استراحتگاه های ارزان قیمت.

 

 1. جزایر لوفوتن، نروژ (Lofoten Islands, Norway)

جزایر لوفوتن، نروژ

همه جزایر گرمسیری زیبا نیستند. جزایر لوفوتن نروژ، در دایره ی قطب شمال، نمونه ای از این جزایرند. قله های دندانه دار و دیواره های صخره ای ناب بر فراز آب دره های آینه ای، سر برافراشته اند. سواحل خلوت در زیر صخره های مرتفع نسبت به سطح دریا، قرار گرفته اند و کابین های قرمز روشن ماهیگیران، این صحنه ی زیبا را کامل می کند.

زمستان هم همین قدر زیباست، وقتی غبار برف این مناظر خیره کننده را با جذابیت افسانه ای آغشته می کند. اما جزایر لوفوتن علیرغم موقعیتش در قطب شمال، آن قدر که فکر می کنید سرد نیست. این جزایر که با جریان های خلیجی گرم می شوند، زمستان های نسبتاً معتدل و تابستان های گرم تری نسبت به سایر مقاصد این عرض جغرافیایی دارند.

برای دوستداران طبیعت، این منطقه بهشت است. فعالیت های محبوب در جزایر لوفوتن، پیاده روی، کایاک سواری، قایق سواری، موج سواری، تماشای پرندگان و نهنگ هاست. و اگر خوش شانس باشید، ممکن است شفق شمالی را هم ببینید.

 

 1. ساموآ (Samoa)

ساموآ (Samoa)

ساموآ، آینه ی تمام نمای زیبایی اقیانوس آرام جنوبی است. طغیان آتشفشانی، بیشتر مناظر چشمگیر این جزیره را تشکیل داده است: قله های پوشیده از جنگل که به سمت اقیانوس آرام پیش می روند و جزایر صخره ای ناهموار که از دریای یاقوت کبود سربرافراشته اند.

ساموآ در واقع، مجمع الجزایری از ۱۰ جزیره ی گرمسیری است که میانه ی راه نیوزلند و هاوایی قرار گرفته است. اینجا، شما در قلب پلینزی هستید و قلب بزرگ مردم محلی، بخش مهمی از جذابیت ای جزایر محسوب می شود.

ساموآ، دیدنی ترین آبشارهای اقیانوس آرام جنوبی و صخره های مرجانی در حال رشد، سواحل شنی، مسیرهای پیاده روی، استخرهای دهانه ای زیبا، و استراحت های موج سواری هم درخود دارد. در ساحل لالومانو دراز بکشید؛ در مسیرهای سرسبز جنگل های بارانی، پیاده روی کنید؛ یا در حفره های تو سو، استخر دهانه ای زیبا که با باغ های استوایی احاطه شده، شیرجه بزنید. اقامت در ساموآ به معنی لذت بردن از طعم واقعی اقیانوس آرام جنوبی است.

 

 1. جزیره ی اسکای، اسکاتلند (Isle of Skye, Scotland)

جزیره ی اسکای، اسکاتلند (Isle of Skye, Scotland)

جزیره آسمان، در زبان اسکاندیناوی قدیم، به معنای جزیره ابری است. به این زیبایی اسکاتلندی نگاه کنید دلیلش را متوجه خواهید شد. ابرهای مه، تپه های سبز مخملی را پوشانده و حس عرفانی را به این جزیره ی دورافتاده، بزرگترین جزیره ی اینر هبرید القا می کند.

این نوع زیبایی، تاریک و زمخت است. ساحل هایی پر از وزش باد، صخره های دندانه ای بر فراز چاله های سبز، دریاچه های عمیق، و صخره های سربه فلک کشیده، حکایت از قدرت طبیعت دارند.

نقطه قوت جزیره اسکای، صخره های دندانه دار معروف به استور و سنگ های کلیت، تکه صخره های سر به فلک کشده ی دریایی که با آبشار دیدنی میلت شسته شده، و استخرهای پری که با حجاب های مه آلود آب حوض های زمردی، زینت بخش بسیاری از کارت های تبریک بوده اند، است.

مهمترین شهر توریستی، پورتری با بندری خوش منظره و کلبه هایی است که گویی با پاستل نقاشی شده اند. و وقتی ابرهای مه در کل جزیره می چرخند، قلعه های قرن وسطایی، موزه ها و گالری ها منتظر شما هستند.

 

به نظر شما کدوم از جزایری که معرفی کردیم از زیباترین جزایر جهان هستند؟

۱۰۰%
 • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − نه =