چرا سفر به شهر استراسبورگ فرانسه جذاب است؟

349

۶ دلیل سفر به شهر استراسبورگ فرانسه

  • زیبایی

بازدیدکنندگانی که برای اولین بار شهر استراسبورگ فرانسه را می بینند احساس می کنند که به یک پس زمینه فیلم نگاه می کنند. میراث غنی معماری این شهر سبک­هایی از دوران قرون وسطی و رنسانس را در بر می گیرد. این شهر قدیمی دارای پیچ و خم­ها در خیابان­ها و کوچه­ های باریکی است که شما را به گشت و گذار و نگاه کردن به بالای سقف­ها و پرتگاه­ها دعوت می کند.

بازتاب خانه­ های نیمه چوبی با سقف شیب دار، یادآور آنچه در افسانه ­ها دیده می شود، در بسیاری از آبراه ­های اطراف و عبور از شهر تکرار می شود. آبشارهایی از گل­های پررنگ روی بالکن­ها و پل­ها آویزان شده ­اند. این مناظر به حدی زیبا هستند که در هر نوبت می­خواهید بایستید و عکس بگیرید.

  • این شهر یک میراث جهانی یونسکو است

در سال ۱۹۸۸، یونسکو بخشی از شهر را در رودخانه ایل، به عنوان یک میراث جهانی به رسمیت شناخت. در شهر استراسبورگ فرانسه فعالیت فرهنگی بسیار غنی مانند کنسرت، تئاتر، سینما و غیره در جریان است. (مشاهده میراث جهانی یونیسکو در ایران)

  • غذاها

شهر استراسبورگ یک مرکز فرهنگی برای عاشقان غذا به حساب می آید. گردشگران به دلایل مختلفی به شهر استراسبورگ سفر می کنند که یکی از آن­ها همیشه امتحان کردن غذاهای لذیذ این منطقه است. این شهر مقصدی عالی برای امتحان کردن بهترین غذاهای فرانسوی و آلزاسی در بهترین و مجلل ترین رستوران­ها است.

اگر چه استراسبورگ اکنون در فرانسه قرار دارد، اما ریشه آلمانی آن بسیار مشهود است. این شهر همچنین به عنوان یک شهر بزرگ و توریستی، رستورانهای زیادی دارد. تعدادی از رستوران­های این شهر جزو بهترین رستوران­های اروپا هستند. گردشگرانی از سراسر دنیا به علاوه ی اهالی شهر، برای سر زدن به این رستوران­ها از مدت­ها قبل میز رزرو می کنند.

  • کلیسای جامع استراسبورگ

نمای داخلی و خارجی کلیسای استراسبورگ بسیار خارق العاده است. این یک کلیسای کاتولیک در این شهر است. با وجود مولفه­ هایی از معماری رومی وار، این اثر نمونه­ ای از معماری گوتیک می باشد. این کلیسا یکی از زیباترین کلیساهای جامع گوتیکی اروپا به شمار می رود. همچنین به مدت چهار قرن، کلیسای جامعه استراسبورگ با ۱۴۲ متر ارتفاع، بلندترین ساختمان مدرن دنیا محسوب می شد. یکی دیگر از شاخصه ­هایی که این بنا را بی همتا می کرد وجود تنها یک برج بود که در سازه­ های گوتیکی کمتر دیده می شود.

6 دلیل سفر به شهر استراسبورگ فرانسه

  • تاریخ استراسبورگ

با یک پیاده روی آسان از میدان کلیسای جامع، می توانید این منطقه تاریخی زیبا و کاملا محافظت شده را در ضلع غربی گراند ایل، که زمانی محل کار آسیابها و دباغ خانه­ ها بود، مشاهده کنید. قدمت بیشتر این خانه ­ها که با چهار کانال احاطه شده اند، به قرون ۱۶ و ۱۷ برمی گردد.

  • شهری کوچک با فرهنگ زیاد

استراسبورگ با جمعیت قابل توجه دانشجویی (حدود ۲۰ درصد) و تنوع مهاجر، شهری پر جنب و جوش است. چهار پل از جمله پل عابر پیاده که توسط دوچرخه سواران نیز استفاده می شود، نمادهای آشتی بین فرانسه و آلمان است و همچنین ارتباط بین فرانسه و آلمان را فراهم می کند.

چه هدف یک بازدید کننده هنر باشد یا تمایل به معماری یا موسیقی داشته باشد، استراسبورگ فرصت­های فرهنگی زیادی را ارائه می دهد. این شهر دارای بیش از ۱۰ موزه از جمله موزه باستان شناسی، موزه هنرهای تزئینی، موزه هنرهای زیبا، موزه آلزاتیک، موزه تاریخی و موزه هنرهای مدرن و معاصر و یک موزه جانورشناسی و سیاره است.

این شهر همچنین دارای ارکستر فیلارمونیک (تاسیس در سال ۱۸۵۵)، اپرای ملی و تئاتر ملی است. استراسبورگ در طول سال جشنواره­ های مختلفی را برگزار می کند و یکی از قدیمی­ترین بازارهای کریسمس در اروپا را دارد.

۱۰۰%
عالی
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 9 =