۷ حقیقت جالب درباره BMW

228

BMW یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین برندهای خودروهای لوکس در جهان است. امروزه، با وجود میلیون‌ها وسیله نقلیه BMW در جاده‌ها، رانندگی در شهر بدون دیدن مقدار قابل‌قبولی از خودروهای آن شرکت تقریباً غیرممکن است. چون بی ام و یکی از شناخته‌شده‌ترین خودروسازان آلمانی در جهان است، ممکن است فکر کنید همه چیز را در مورد این شرکت خودروسازی لوکس می‌دانید.

در این مطلب، هفت حقیقت جالب در درباره BMW را که تاکنون نمی‌دانستید به اشتراک می‌گذاریم تا بتوانید درک عمیق‌تری از تاریخچه‌ی طولانی مهندسی چشمگیری داشته باشید که باعث شده BMW به یکی از برترین برندهای خودروهای لوکس تاکنون تبدیل شود.

در اینجا هفت واقعیت در مورد درباره BMW وجود دارد که فکر می‌کنیم از آنها قدردانی خواهید کرد.

۷ حقیقت جالب درباره BMW

  1. BMW در ابتدا تولید‌کننده‌ موتورهای هواپیما بود

BMW در ابتدا تولید‌کننده‌ی موتورهای هواپیما بود و در این صنعت تولیدکننده‌ی خوبی بود. این شرکت رکوردهایی را در هوانوردی از نظر هم ارتفاع و هم سرعت ثبت کرد و پیش از روی آوردن به صنعت خودرو، پیشرفت‌های خیلی مهمی را در این صنعت ایجاد نمود.

BMW در ابتدا تولید‌کننده‌ موتورهای هواپیما بود

  1. BMW مخفف Bayerische Motoren Werke است

این شرکت در ابتدا Bayerische Flugzeugwerke یا «BFW»، به معنای تولید‌کننده‌ی هواپیمای بایرنی، نام داشت که در سال ۱۹۱۷ نام خود را به Bayerische Motoren Werke  (BMW) تغییر داد.

بیشتر بخوانید: اگر علاقمند به ماشین های بنز هستید حتما تاریخچه مرسدس بنز را بخوانید
  1. آرم BMW ادای احترام به ریشه‌های بایرنی آن است

اگرچه برخی از مردم بر این باورند که لوگوی BMW نشان‌دهنده‌ی پروانه‌ی چرخان یک هواپیما است که به تاریخچه‌ بی ام و به عنوان تولید‌کننده‌ی موتور هواپیما اشاره دارد، اما این طراحی در واقع ادای احترام به ریشه های آن در بایرن آلمان است. طرح نمادین سفید و آبی نشان‌دهنده‌ی الگوی آبی و سفید روی پرچم بایرن است که این شرکت در آن متولد شده است.

  1. این شرکت بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد

چون BMW برای ساخت خودروهای لوکس فوق مدرن با جدیدترین ویژگی‌ها و فناوری‌ها شهرت دارد، ممکن است فکر کنید که این شرکت در دوران مدرن تأسیس شده است. در واقع، BMW در سال ۱۹۱۶ تأسیس شد و اخیراً صدمین سال تأسیس خود را جشن گرفت.

  1. BMW فقط پس از پیمان ورسای وارد خودروسازی شد

یکی از باورنکردنی ترین حقایق در مورد BMW این است که این شرکت تنها پس از پیمان ورسای پس از جنگ جهانی اول وارد خودروسازی شد. به عنوان شرط این پیمان، شرکت های آلمانی دیگر اجازه‌ی تولید هواپیماهای جنگی و موتور هواپیماهای جنگی را نداشتند. این مسئله این شرکت را وادار کرد تا با صنعت خودرو سازگار شود و گسترش یابد.

بیشتر بخوانید: اگر علاقمند به ماشین های آئودی هستید حتما تاریخچه آئودی را بخوانید
  1. BMW اولین خودروی الکتریکی خود را در سال ۱۹۷۲ ساخت

BMW که از زمان تأسیسش شرکتی پیشرو در نوآوری بود، اولین خودروی تمام الکتریکی خود را در سال ۱۹۷۲ معرفی کرد. این مدل نسخه‌ی الکتریکی BMW 1602 محبوب بود و بیشتر شاهکار مهندسی بود تا محصولی واقعی برای خرید.

BMW اولین خودروی الکتریکی خود را در سال 1972 ساخت

  1. BMW هنوز قطعات خودرو دوران جنگ جهانی دوم را تولید می‌کند

برخلاف بسیاری دیگر از برندهای خودروهای لوکس، BMW همچنان به تولید قطعات برای بسیاری از وسایل نقلیه‌ی خود که قدمت آنها به دهه‌ی ۱۹۴۰ باز می گردد، ادامه می‌دهد. بنابراین، اگر به‌دنبال بازسازی یک BMW قدیمی هستید، می‌توانید آن را با قطعات اصلی که قبلاً داشت، مجهز کنید.

۱۰۰%
  • عالی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + هجده =